Tramps kritizē ES tirdzniecības politiku

2018. gada 29. janvāris plkst. 7:12
Autors: LETA/AFP
Sadaļa: Ekonomika
Dalies ar šo rakstu

ASV prezidents Donalds Tramps intervijā britu televīzijai kritizējis Eiropas Savienības (ES) tirdzniecības politiku, brīdinot, kas tas var «pāraugt lielā lietā».

«Mēs nevaram ievest mūsu ražojumus. Tas ir ļoti, ļoti grūti (..) neskatoties uz to, viņi sūta savus ražojumus mums - nekādu nodokļu, ļoti mazi nodokļi. Tas ir ļoti negodīgi,» Tramps sacīja intervijā britu telekanālam ITV.

«Man ir ļoti daudz problēmu ar Eiropas Savienību, un tas var pāraugt lielā lietā no šī skatupunkta - tirdzniecības skatupunkta,» brīdināja ASV prezidents.

Trampa brīdinājums tika pausts intervijā ceturtdien, kad viņš apmeklēja Pasaules Ekonomiskas forumu (PEF) Davosā.

Tramps piektdien savā runā Davosā uzsvēra, ka «Amerika vispirms nenozīmē Amerika viena pati», piedāvājot pasaulei «Amerikas draudzību un partnerību».

Viņš arī pieļāva, ka Savienotās Valstis varētu pievienoties 11 Āzijas un Klusā okeāna reģiona valstīm, kuras parakstījušas Klusā okeāna reģiona brīvās tirdzniecības līgumu (TPP), lai arī ASV pirms gada no līguma aizgāja.

Tomēr šī gada janvārī Trampa administrācija piemēroja augstus tarifus importētajām veļasmašīnām un saules baterijām, raisot bažas par protekcionisma vilni.

Dalies ar šo rakstu