Finanses

Trasta komercbankai jāstājas Beļģijas tiesas priekšā saistībā ar Dexia līdzekļu zādzību

LETA, 15.12.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Beļģijas tiesa izdevusi rīkojumu Latvijas Trasta komercbankai ierasties tiesā saistībā ar līdzekļu zādzību Francijas un Beļģijas finanšu kompānijā Dexia 2008.-2009.gada finanšu krīzes laikā, vēsta laikraksts De Standaard.

Trasta komercbankai tiesas priekšā jāstājas kopā ar hakeriem un atbildīgajiem par līdzekļu zādzību.

Dexia kritusi par upuri krievu un ukraiņu noziedzniekiem. 2009.gada februārī bankas apdrošināšanas uzņēmums konstatēja aizdomīgu darījumu 300 000 eiro apmērā, kas veikts no biznesa klienta konta.

Dexia prokuratūrā iesniedza sūdzību, un tagad tiek uzskatīts, ka noziedznieku banda kopumā nozagusi 1,7 miljonus eiro.

Šie līdzekļi tika pārskaitīti uz Trasta komercbankas kontu. Beļģijas tiesas tiesnesis ieguvis pierādījumus, ka banka zinājusi par šo līdzekļu iegūšanu pretlikumīgā ceļā.

Tiesas prāvu paredzēts sākt nākamgad.

Kā ziņots, Trasta komercbanka darbojas kopš 1989.gada. Banka piedāvā pakalpojumus gan vietējiem, gan arī ārzemju klientiem.

Trasta komercbankas lielākais akcionārs ir Igors Buimisters. Saskaņā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas sniegto informāciju personas, kurām ir būtiska līdzdalība bankā, ir Buimisters (no 33% līdz 50%) un Ivans Fursins (netiešā ceļā iegūta līdzdalība no 20% līdz 33%).

AS Trasta komercbanka šī gada deviņos mēnešos strādāja ar 2,44 miljonu eiro zaudējumiem, bet grupas zaudējumi bija 4,37 miljoni eiro, teikts neauditētajā bankas finanšu pārskatā. Zaudējumi pamatā saistīti ar bankas investīcijām biznesa attīstībā un stratēģijas izmaiņām. Šīs investīcijas veidos pamatu bankas ilgtermiņa stratēģijai un attīstībai, teikts "Trasta komercbankas" paziņojumā.

Trešajā ceturksnī bankas aktīvi bija 524,9 miljoni eiro, kas ir par 56,21 miljonu eiro mazāk nekā 2014.gada noslēgumā. Trešā ceturkšņa beigās piesaistīto noguldījumu apjoms sasniedza 435,67 miljonus eiro, bet bankas kredītportfelis bija 98,98 miljoni eiro.

Bankas kapitāla atdeve jeb ROE šogad bija -7,09%, bet aktīvu atdeve jeb ROA - 0,49%.

Trešajā ceturksnī banka ieguldīja līdzekļus biznesa attīstībā saskaņā ar aprīlī apstiprināto jauno biznesa modeli.

Bankas konsolidācijas grupu veido meitasuzņēmums TKB Līzings un tā meitasuzņēmumi TKB Leasing Tajikistan, TKB LU un Project 1, kā arī bankas meitasuzņēmums Heckbert C7 Holdings un tā meitasuzņēmums Ferrous Kereskedelmi KFT. Grupas aktīvu apjoms trešā ceturkšņa beigās bija 513,87 miljoni eiro, kas ir par 60,26 miljoniem eiro mazāk nekā 2014.gada beigās.

Komentāri

Pievienot komentāru