Uzņēmēju noskaņojumam uzlabojoties, palielinājusies nomas aktivitāte

2011. gada 20. septembris plkst. 20:11
Dalies ar šo rakstu

Pieprasījums pēc biroju telpām Rīgā šovasar ir bijis stabils; tiesa, vairāk meklēti samērā nelieli biroji – līdz 120 m2, komentē Arco Real Estate komercnodaļas vadītājs Guntis Kanenbergs.

Brīvo biroju platību apjoma samazināšanās tendence ir mazāk izteikta nekā šā gada pavasara mēnešos. Brīvo biroju apjoms Rīgā svārstās no 12% līdz 25%, atkarībā no biroju klases. Ar augstākas klases biroju ēku iznomāšanu ir noteikti labāk veicies nekā iepriekšējā gada attiecīgā laika posmā, uzskata G. Kanenbergs. Kā iespējamos iemeslus viņš nosauc, piemēram, uzņēmēju noskaņojuma uzlabošanos un vēlmi nodrošināt darbiniekus ar kvalitatīvākiem darba apstākļiem. Nedaudz, par aptuveni 5 – 7 %, ir palileinājusies biroju nomas maksa, šāda informācija ir viņa rīcībā.

Raksturojot situāciju tirdzniecības platību tirgū, Arco Real Estate akcentē, ka augustā bija vērojama salīdzinoši lielāka nomnieku rotācija, nekā iepriekšējos mēnešos. Neiznomātas ir tās telpas, kuru lielums nav pieprasīts tirgū vai kurām ir salīdzinoši mazāk veiksmīgs novietojums. Stabila situācija bijusi vietās ar pastāvīgu tūristu plūsmu.

Kompānija prognozē, ka situācija varētu uzlaboties, un brīvo nomas platību apjomam būs tendence sarukt. Tomēr iedzīvotāju zemā maksātspēja tūrisma klusajā sezonā, apkures rēķini, piesardzība no banku puses apgrozāmo līdzekļu finansēšanā, pēc G. Kronberga domām, ir pamatargumenti nomas maksu gausai izaugsmei tirdzniecības platību sektorā. Pašlaik nomas maksa labākajās vietās Rīgas centrā ir līdz 25 eiro/m². Līdzīgs nomas maksu līmenis ir lielajos tirdzniecības centros. Mazāk veiksmīga novietojuma vai mazākos tirdzniecības centros nomas maksu cenu līmenis ir sākot no 8 eiro/m². Pieprasījums pēc tirdzniecības vietām mikrorajonu lielveikalos ir salīdzinoši augsts.

Noliktavu un ražošanas telpu segmentā pieprasīto telpu cenu līmenis pārsvarā ir zems (1 – 1,5 lati par kvadrātmetru). Pieprasītākās telpas vasarā bijušas līdz 500 m2. Telpas meklējuši metāla konstrukciju ražošanas, gumijas apstrādes, pārtikas ražošanas uzņēmumi, automašīnu remontdarbnīcas, ziņo Arco Real Estate.
 

 

Dalies ar šo rakstu