Vadītājs mācās: Mācīšanās - laiks jaunām idejām 

Jo vairāk cilvēks sasniedz un augstāk pa karjeras kāpnēm kāpj, jo skaidrāka kļūst apziņa, ka mācības nav tikai viens atsevišķs projekts, kas ir pabeigts un līdz ar diplomu nolikts mapītē.

Līva Melbārzde, DB galvenā redaktora vietniece, 27.10.2015

L. Melbārzde

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Patiesībā tas ir process, kas ik pa brīdim jāatjauno un jāpapildina, lai arī pats vadītājs, tāpat kā viņa komanda, būtu augstākajā līmenī. Protams, mācīties var dažādu apsvērumu dēļ, kādam varbūt noteicošais būs saņemtais diploms vai grāds, citam- iegūtās atziņas un iespēja tikties ar cilvēkiem, kas strādā līdzīgos amatos, bet ar kuriem citos apstākļos, iespējams, nekad nesatiktos. Mācoties Komercizglītības centra (KIC) Biznesa Meistarklasē, man komunikācija ar dažādu uzņēmumu vadītājiem šķiet ļoti vērtīga. Gan no pasniedzējiem, gan no mācību kolēģiem smeļos idejas savam darbam un dažādu izaicinājumu pārvarēšanai. Divi no maniem Biznesa Meistarklases grupas biedriem ir piekrituši pastāstīt savu motivāciju, kāpēc mācīties:

Raksts turpinās pēc reklāmas

«Mums a/s Latvijas finieris ir ļoti svarīgi, lai visi mūsu darbinieki, neatkarīgi no tā, kādā amatā viņi strādā, «draudzētos» ar mūžizglītību. Īpaši svarīgi tas ir vadītājiem, lai visi, sākot no uzņēmuma valdes un padomes līdz pat zemākajiem vadības līmeņiem, būtu uz vienas nots un varētu veiksmīgi sastrādāties. Vadošos amatos mūsu uzņēmumā uzreiz pēc skolas sola nenonāk. Vispirms cilvēki ir konkrētās jomas speciālisti, bet, kļūstot par vadītāju, nepieciešamas spēcīgas vadības prasmes. Lai tās attīstītu, mēs jau daudzus savus darbiniekus esam sūtījuši mācīties Komercizglītības centrā, un ir patīkami redzēt, kā cilvēki savās zināšanās un prasmēs aug. Tā kā visa uzņēmuma vadības komanda esam mācījušies vienu un to pašu, mēs kolektīvā varam izspriest, kas no mācībās apgūtā būs visnoderīgākais a/s Latvijas finieris turpmākai attīstībai.

Man pašam Biznesa Meistarklasē vislielākais pienesums šķiet ar personāla vadību saistītās nodarbības, ko pasniedz Sandra Lāce. Tāpat ļoti svarīgi, ka no dažādiem aspektiem tiek apskatīti ar stratēģiju saistītie jautājumi, jo būtiski ir ne tikai nospraust lielos mērķus, bet arī saprast, kā tos sasniegt. Kopumā šīs mācības «izrauj» no ikdienas vides un ikdienas domāšanas, tādējādi paverot ceļu jaunām idejām,» Pauls Ābele, a/s Latvijas finieris, valdes loceklis.

«Mācos KIC Biznesa meistarklasē, jo tā ir lieliska iespēja, mazliet atiet no saspringtās darba ikdienas un smelties jaunas zināšanas un iedvesmu tālākajiem darbiem. Īpašais šo mācību ieguvums ir tieši pasniedzēji un grupas biedri, jo esam profesionāļi no dažādām nozarēm, tādēļ ļoti daudz mācāmies un iegūstam viens no otra. Pasniedzēji ir eksperti ar ļoti bagātīgu praktisko pieredzi, līdz ar to mācības ir interesantas un vērstas uz diskusijas veicināšanu grupā. Pēc katras mācību dienas jūtos iedvesmota un «nopakota» ar jaunām metodēm un rīkiem, ko pielietot arī savā ikdienas darbā uzņēmumā Tilde,» Diāna Čunčule, SIA Tilde Valodas sistēmu biznesa vadītāja.