Valdība vērtēs iespēju piemērot UIN atlaidi Rimi Baltic 

Valdošā koalīcija vienojās pēc nedēļas skaitīt jautājumu par iespējamu uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) atlaides piemērošanu saistībā ar Rimi iecerēto Baltijas loģistikas centra projektu.

LETA, 22.5.2017

Foto: Zane Bitere/LETA

Sākotnēji šo priekšlikumu bija iecerēts skaitīt šonedēļ, tomēr koalīcija vienojās to atlikt. Tātad valdība pēc nedēļas vērtēs, vai noteikt Rimi projekta ietvaros piemērojamo UIN atlaidi 25% apmērā no sākotnējo ilgtermiņa ieguldījumu summas, bet ne vairāk kā 6 396 250 eiro apmērā.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pēc koalīcijas partiju sanāksmes skaidroja, ka šis projekts paredz izveidot salīdzinoši daudz darbavietu, tomēr uz visiem jautājumiem atbildes gūt vēl neizdevās, tāpēc lemšana atlikta uz nedēļu.

Deputāts Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK) sacīja, ka nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) rosināja atlikt šo jautājumu, jo nepieciešami apliecinājumi uzņēmuma solījumiem. Proti, uzņēmums esot solījis, ka loģistikas centrs palīdzēs arī vietējiem zemniekiem, izplatot viņu produkciju uz Lietuvu un citur. Tam vajadzētu skaidru apliecinājumu, nevis tikai lozungus, uzsvēra Parādnieks, piebilstot, ka tas būtu nepieciešams arī tāpēc, lai kontrolētu, vai ieceres tiek īstenotas.

Parādnieks akcentēja, ka ir svarīgi pārliecināties, ka 6,4 miljoni eiro tiek jēgpilni ieguldīti, un ka no tā iegūst Latvijas ražotāji.

Kā ziņots, Rimi Baltic īstenotais Baltijas loģistikas centra projekts, kura kopējā vērtība ir 75 miljoni eiro, paredz radīt 600 jaunas darba vietas. Projekts paredz, ka tuvāko četru gadu laikā Latvija kļūs par centrālo Baltijas valstu loģistikas centru.

Latvija un konkrēti Rīga ir izvēlēta kā projekta realizācijas vieta gan izdevīgā ģeogrāfiskā novietojuma dēļ, gan arī tāpēc, ka patlaban esošā valsts politika ir labvēlīga šādu investīciju piesaistei.