Valmieras jaunais peldbaseins izmaksās gandrīz 8 miljonus eiro 

Valmieras pilsētas pašvaldībā 2.novembrī tika parakstīts līgums par jaunā peldbaseina būvniecību, kā arī par būvuzraudzību un autoruzraudzību, informē pašvaldībā.

Dienas Bizness, 02.11.2015
1/3

Foto: Valmieras pilsētas pašvaldība

Līgumu parakstīja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums un SIA Arčers valdes loceklis Kaspars Garkanis. Līguma summa, atbilstoši atklātā konkursa rezultātiem, ir 7 954 927,17 eiro.

Jaunais peldbaseins tiks būvēts atbilstoši Starptautiskās Peldēšanas federācijas prasībām, lai tajā varētu rīkot starptautiskas sporta sacensības un atzīt tajā sasniegtos rezultātus. Peldbaseins būs ar astoņiem 25 metrus gariem celiņiem, kuru dziļums būs no 1,2 metriem līdz 2,3 metriem. Jaunajā peldbaseinā būs arī divi mazie – 8 x 12,5 metru baseini, kuru dziļums būs 0,9 metri. Mazākie baseini tiks izmantoti bērnu peldētprasmes apmācībai. Savukārt skatītājiem ir paredzētas tribīnes ar 300 vietām. Peldbaseina kompleksā paredzēts izveidot arī sportistu rehabilitācijas zonu ar pirtīm un terapijas kabinetiem, ģērbtuves ar 300 vietām, medicīnas kabinetus, treneru kabinetus, Valmieras Bērnu sporta skolas un tehniskās telpas, kā arī sauso treniņu zāli. Peldbaseins ar stiklotu gaiteni būs savienots ar Vidzemes Olimpiskā centra ēku un viesnīcu. Lai nodrošinātu maksimāli efektīvu un videi draudzīgu baseina ēkas funkcionēšanu, tiks izmantoti energoefektīvi risinājumi. Noslēdzoties būvniecības darbiem, tiks veikta visas teritorijas labiekārtošana, izveidojot bruģētu gājēju celiņu tīklojumu, apstādījumu un atpūtas zonas, kā arī laukumu bērnu aktivitātēm.

Peldbaseina projektam ir piešķirta valsts mērķdotācija 5,4 miljonu eiro apmērā.

«Peldbaseina projekts ir ļoti nepieciešams Valmieras pilsētai. Tā īstenošana ļaus stiprināt Valmieras kā Vidzemes sporta centra nozīmi, kā arī nodrošinās nepieciešamo infrastruktūru dažāda līmeņa sporta sacensību un treniņu norisei. Tā būs iespēja gan realizēt augstas klases sportistu sagatavošanas programmu, gan nodrošināt peldētprasmes nodarbības Valmieras izglītības iestāžu bērniem no 6 gadu vecuma līdz pat 4.klasei, kā arī popularizēt veselīgu un aktīvu dzīvesveidu iedzīvotāju vidū,» peldbaseina būvniecības nepieciešamību pamato Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Peldēšanas nodarbības 170 Valmieras Bērnu sporta skolas audzēkņiem un trešo klašu skolēniem, kam Valmieras pilsētas pašvaldība nodrošina peldētprasmes apmācību, līdz jaunā peldbaseina nodošanas ekspluatācijā joprojām notiks baseinā, kas 10.novembrī atzīmēs 40 gadu jubileju.

Valmieras Bērnu sporta skolas direktore Līga Dzene stāsta: «1976.gadā atklātā peldbaseina, kas reiz bija viens no labākajiem valstī, infrastruktūra 40 gadu laikā ir nolietojusies, novecojusi un neatbilst mūsdienu prasībām. Šobrīd mēs nevaram peldētapmācību nodrošināt visiem bērniem, kuri to vēlas. Arī iedzīvotājiem baseina lielās noslodzes dēļ peldēšana ir pieejama tikai agrās rīta un vēlās vakara stundās.»

2.novembrī tika parakstīts līgums par autoruzraudzību, ko parakstīja pilnsabiedrības ISB/NAMS biedra SIA NAMS valdes loceklis Māris Malahovskis. Būvuzraudzību, atbilstoši iepirkuma rezultātiem, veiks SIA Būvuzraugi LV. Līgumu parakstīja SIA Būvuzraugi LV tehniskais direktors Artūrs Ščurs.

Pie Vidzemes Olimpiskā centra jau ir sākušies pirmie sagatavošanas darbi Valmieras jaunā peldbaseina celtniecības ieceres realizēšanai – stāvlaukuma izbūve, ko, atbilstoši iepirkuma rezultātam, veic SIA Arčers.

 

Tevi varētu interesēt

Valmierā taps peldbaseins, kuru plānots veidot atbilstoši Starptautiskās Peldēšanas...

Nepalaid garām

Akciju sabiedrība "Meridian Trade Bank" 22. janvārī ir mainījusi nosaukumu uz "Industra...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

2019. gada desmit lielāko nekustamā īpašuma darījumu sarakstā Rīgā un Pierīgā ir ne...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...

No šīs sadaļas

Joprojām virmo kaislības ap Ceriņu ielas pārbūvi Aizputē un galvenokārt par jaunas...

Rīgas zooloģiskajā dārzā kopš 2012. gada tiek īstenots zoodārza terārija ēkas atjaunošanas...

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē deputāti un...

Turpinot iepriekšējos gados iesākto programmu, kas paredz pakāpenisku ielu apgaismojuma izbūvi...

Šī ceļu būves sezona tiek dēvēta par raitu, kā milzu negaisa mākonis...

VAS Latvijas Valsts ceļi izsludinājusi konkursu valsts reģionālā autoceļa P89 Ķekava -...

Ņemot vērā nesenās izmaiņas būvniecības regulējumā un standartu pieaugošo lomu būvniecības...

Būvniecības tirgus Lietuvā paplašinās, taču galvassāpes sagādā ES fondu finansējuma...

AS Merko Ehitus group ietilpstošais uzņēmums SIA Merks sācis dzīvokļu kompleksa Skanstes...

Kanalizācijas tīklu izbūves darbu dēļ no 28. oktobra līdz 29. decembrim tiks...