Ražošana

Valpro sarucis gan apgrozījums, gan peļņa

Dienas Bizness, 05.02.2018

Foto: Facebook/Valpro

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Metāla kannu un ugunsdzēsības aparātu korpusu ražotāja SIA «Valpro» apgrozījums un tīrā peļņa aizvadītāja finanšu gadā no 2016.gada 1.oktobra līdz 2017.gada 30.septembrim samazinājušies, ziņo «Lursoft» Klientu portfelis.

Uzņēmums pēdējā finanšu gadā strādājis ar 13,980 miljonu eiro apgrozījumu, kas bija par 5% mazāk nekā gadu iepriekš. Savukārt uzņēmuma peļņa pēc nodokļiem bija 998 tūkstoši eiro, kas bija par 14,7% mazāk nekā 2015./2016. finanšu gadā.

Uzņēmums norāda, ka pagājušajā gadā tā darbību ietekmēja Eiropas Komisijas ieviestās antidempinga nodevas metālam, kā rezultātā strauji un būtiskā apjomā pieauga materiālu izmaksas. SIA «Valpro» sabalansēja izdevumu pieaugumu, saglabāja pārdošanas apjomus, produkcijas sortimentu un guva peļņu.

SIA «Valpro» pērn turpinājis iesākto jaunu klientu piesaistē un produktu sortimenta paplašināšanā, kā arī tehnoloģisko uzlabojumu izmaiņu realizācijā, ražošanas un loģistikas procesu optimizācijā un pilnveidošanā.

73% no uzņēmuma apgrozījuma veido ieņēmumi no ugunsdzēsības korpusu un kannu sastāvdaļu pārdošanas, kurus tas realizē aptuveni vienādā vērtībā.

Uzņēmums lielāko daļu savas produkcijas - 76% - realizē Eiropas Savienības valstīs, Latvijā pārdoti 11% no saražotā, bet citās valstīs - 13%. Salīdzinājumā ar iepriekšējo periodu, SIA «Valpro» eksports uz Eiropas Savienības dalībvalstīm samazinājies par 9,8%.

Sīkākai uzziņai SIA «Valpro» 2016./2017. finanšu gada pārskats pieejams «Lursoft».

SIA «Valpro» dibināts 1992.gadā un ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Baltijas valstīs ar specializāciju metāla kannu, ugunsdzēsības aparātu un to korpusu ražošanā, kā arī gāzes balonu inspicēšanā un atbilstības pārvērtēšanā.

SIA «Valpro» lielākie īpašnieki ir SIA «Paradox Holdings» un SIA «Rūdolfa mantojums», kuriem katram pieder 45% uzņēmuma kapitāldaļu. Savukārt atlikušie 10% uzņēmuma kapitāldaļu pieder SIA «FA». Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2 300 000 eiro.

2015./2016. finanšu gadā SIA «Valpro» apgrozījums bija 14,705 miljoni eiro un tā tīrā peļņa bija 1,170 miljoni eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru