Darba vide

Vasarā izveido bērnudārzu darbinieku mazuļiem

Anda Asere, 06.07.2017

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vasarā, kad bērnudārzu personāls dodas atvaļinājumā, vecākiem nereti rodas problēmas ar citu pieskatīšanas iespēju atrašanu, tāpēc jau vairākus gadus vasarā Bites centrālajā birojā tiek organizēts bērnudārzs

«Daudziem darbiniekiem ir mazi bērni, tāpēc labi redzam, cik lielas rūpes mammām un tētiem mēdz būt vasarā, kad bērnudārzu personāls dodas atvaļinājumā un bērniem ir jānodrošina citas pieskatīšanas iespējas. Mums ir svarīgi, lai darbinieki darbā jūtas komfortabli, tādēļ šī ir jau trešā vasara, kad Bites centrālajā birojā organizējam darbinieku bērniem bērnudārza grupiņu, kurā mazos pieskata un izklaidē profesionālas auklītes. Tas ir liels atvieglojums darbiniekiem, kuriem nav iespēju atstāt savas atvases vecvecāku vai draugu aprūpē laikā, kad pašvaldību bērnudārzi ir slēgti,» stāsta Bites klimata kontroles vadītāja Endija Kaševska.

Šī bērnudārza grupiņa darbojas vienu mēnesi. Parasti vasaras sākumā tiek veikta darbinieku aptauja, kuras mērķis ir noskaidrot, kurš bērnudārzam būtu aktuālākais laiks. Šogad, līdzīgi kā iepriekšējos gados, lielākais vairākums darbinieku nobalsoja par jūliju.

Dārziņa darba laiks ir pielāgots uzņēmuma biroja darba laikam – katru darba dienu no deviņiem rītā līdz sešiem vakarā. Dienā grupā ir aptuveni 15 bērni vecumā no trim līdz 12 gadiem. Lielākā daļa ir bērnudārza vecuma bērni, tāpēc telpa ir atbilstoši aprīkota – ir gan galdi, pie kuriem zīmēt un spēlēt spēles, gan rotaļu un grāmatu stūrītis, gan arī matrači, uz kuriem pasnaust diendusu.

«Jāpiebilst, ka šis bērnudārzs ļauj mums uzņēmumā arī efektīvāk plānot vasaras atvaļinājumu grafiku, jo darbiniekiem vairs nav jāpakārto savs atvaļinājums pašvaldību bērnudārzu darba grafikam. Esam novērojuši, ka aizvien biežāk darbinieki, kuriem ir mazi bērni, vasarā izvēlas strādāt, bet atvaļinājumā dodas rudens un ziemas mēnešos,» saka E. Kaševska.

Fotogrāfijas raksta galerijā!

Komentāri

Pievienot komentāru