VEF kultūras pils rekonstrukcijai meklēs naudu ES fondos

2016. gada 22. marts plkst. 16:32
Autors: Lāsma Vaivare
Dalies ar šo rakstu

Lai piesaistītu finansējumu VEF kultūras pils rekonstrukcijai, Rīgas dome gatavos pieteikumu Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta līdzfinansējuma saņemšanai.

Šādu lēmumu pieņēmusi Rīgas dome, pilnvarojot Īpašumu departamentu sagatavot un iesniegt projektu Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana valsts nozīmes aizsargājamos arhitektūras pieminekļos ietvaros. Ja tiks saņemts akcepts projektam, visas ar tā īstenošanu saistītās juridiskās un finanšu saistības veidos 6,07 milj. eiro. No šīs summas attiecināmās izmaksas gan ir mazākā daļa – vairāk nekā 2,46 milj. eiro -, no tām savukārt emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansējums ir 2 milj. eiro, bet pārējais – pašvaldības līdzfinansējums. Savukārt kopējās neattiecināmās izmaksas ir vairāk nekā 3,6 milj. eiro.

Savukārt Finanšu departamentam uzdots sagatvot lēmuma projektu par aizņēmumu projektu īstenošanu.

Par VEF kultūras pils rekonstrukciju noslēgts līgums ar būvkompāniju Velve. Tās konkursā piedāvātā līgumcena bija 8,97 milj. eiro. Kultūras pils rekonstrukcija tiek solīta jau gadiem.

Dalies ar šo rakstu