Finanses

VIA SMS audzē gan apgrozījumu, gan peļņu

Žanete Hāka, 09.07.2014

Jaunākais izdevums

Privātpersonu īstermiņa kreditētājs SIA VIA SMS aizvadītajā gadā palielinājis savu apgrozījumu par 5,62%, kāpinot to līdz 3,409 miljoniem eiro, savukārt peļņas pieaugumu veidojuši 17,72%, liecina Lursoft dati.

2013.gadu uzņēmums noslēdzis ar 885,337 tūkstošu eiro peļņu.

Iesniegtajā vadības ziņojumā SIA VIA SMS vadība norāda, ka šogad uzņēmumam tiek paredzēta stabila attīstība, tostarp arī apgrozījuma stabilizēšanās, un tiek norādīts, ka pakalpojumu pieprasījuma apjoms, visticamāk, nemainīsies.

SIA VIA SMS reģistrēta 2009.gadā un pieder holdingkompānijai SIA VIA SMS group, kas pārauga un finansē savus meitas un kopuzņēmumus, kas ar VIA SMS zīmolu darbojas Latvijā, Lietuvā, Polijā, Zviedrijā, Čehijā un Spānijā.

SIA VIA SMS group īpašnieki ir Jeļena Ņeženceva, Eduards Lapkovskis, SIA Financial investment, kura kapitāldaļu turētājs ir Tālis Sils, un Jevgenijam Suhovam piederošais SIA Finance & Support.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Via Sms Group emitē obligācijas 4 miljonu eiro vērtībā

Žanete Hāka, 18.12.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nebanku kreditēšanas uzņēmums SIA VIA SMS group emitējis obligācijas 4 miljonu eiro vērtībā, liecina paziņojums Nasdaq Riga.

Kopumā tika emitēti 4000 obligāciju ar sākotnējo nominālvērtību 1000 eiro. Obligāciju gada kupona likme ir 13% ar termiņu uz 2 gadiem un pamatsummas atmaksu termiņa beigās 2016. gada 25. augustā. Saskaņā ar emisijas prospektu SIA VIA SMS group ir tiesības emitēt papildus 12 tūkstošus obligāciju (12 miljonus eiro pēc nominālvērtības) līdz 2016. gada 18. augustam. FKTK obligāciju prospekts reģistrēts šī gada 10. decembrī.

No 18.decembra SIA VIA SMS group obligācijas tiek iekļautas Nasdaq Riga Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā, kur tās būs pieejamas brīvai tirdzniecībai.

Pēc uzņēmuma vadības teiktā, obligāciju emisija tika veikta ar mērķi finansēt SIA VIA SMS group grupas uzņēmumus, kas, atbilstoši stratēģijai, aktīvāk izvērsīs privātpersonu kreditēšanu visās valstīs, kur grupa ir pārstāvēta, kā arī ar mērķi pārfinansēt esošos grupas aizņēmumus obligāciju formā, kā arī, lai uzlabotu naudas plūsmu un likviditāti. Tāpat obligāciju emisija palielinās uzņēmuma atpazīstamību regulētajā kapitāla tirgū un institucionālo investoru vidū.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada pirmajā pusgadā periodā uzņēmuma VIA SMS group AS ir neto apgrozījums sasniedzis 10,5 miljonus eiro, salīdzinot ar to pašu periodu 2017. gadā, ir par 9,7% vairāk, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Lielāko neto apgrozījuma pieaugumu 2018. gada sešos mēnešos nodrošināja Spānija un Zviedrija. EBITDA 2018. gada sešos mēnešos sasniedza 2,251 miljonu eiro, nodrošinot neto peļņu 1,251 miljona eiro apmērā.

Pārskata periodā būtisku izaugsmi piedzīvojis VIA SMS group AS meitas uzņēmums Zviedrijā, neto apgrozījumam pieaugot par 28% gada griezumā. Izaugsmi veicinājusi piedāvāto produktu klāsta optimizācija un pielāgošana klientu vajadzībām. Meitas uzņēmums Polijā, savukārt, piedzīvojis nelielu kritumu neto apgrozījumā. VIA SMS group AS meitas uzņēmums Rumānijā, kas darbību uzsāka š.g. februārī, turpina attīstīt darbību un nostiprināt pozīcijas šajā tirgū, ņemot vērā līdzšinējo veiksmīgo VIA SMS group AS pieredzi citos Eiropas tirgos. Meitas uzņēmums, kas darbojas Latvijā, uzrādījis labus rezultātus, ko veicinājusi jauna produkta ieviešana, kā arī pieaugošais pieprasījums pēc maksājumu kartes ar kredītlīniju SAVA.card.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

VIA SMS Group apgrozījums audzis par 22%

Žanete Hāka, 02.03.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pērn SIA VIA SMS Group neto apgrozījums sasniedza 16,579 miljonus eiro, kas, salīdzinot ar 2015. gadu, ir par 22% vairāk nekā iepriekšējā gadā, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

Lielāko neto apgrozījuma pieaugumu 2016. gadā nodrošināja Spānijā operējošais meitas uzņēmums, kur neto apgrozījums pieauga vairāk kā četras reizes. Zviedrijā neto apgrozījums pieauga par 40%, savukārt Čehijā - par 29%, salīdzinot ar neto apgrozījuma datiem uz 2015. gada 31. decembri. VIA SMS Group EBITDA 2016. gadā sasniedza 2 956 312 eiro, nodrošinot neto peļņu 1 004 549 eiro apmērā.

VIA SMS Group neto kredītportfelis 2016.gada 31.decembrī bija 14 651 242 eiro, pārskata periodā tas pieauga par 39%, lielāko kredītportfeļa pieaugumu nodrošināja Spānija, kur kredītportfelis uz 2016. gada 31. decembri, salīdzinājumā ar 2015. gada 31. decembri, pieauga vairāk nekā trīs reizes. Zviedrijas kredītportfelis pieauga vairāk nekā divas reizes, savukārt Latvijā - par 35%.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

VIA SMS apgrozījums audzis par piektdaļu

Žanete Hāka, 27.04.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pērn SIA VIA SMS Group neto apgrozījums sasniedza 16,545 miljonus eiro, kas, salīdzinot ar 2015. gadu, ir par 22% vairāk, liecina kompānijas pārskats Nasdaq Riga.

Lielāko neto apgrozījuma pieaugumu 2016. gadā nodrošināja Spānijas meitas uzņēmums, kur neto apgrozījums pieauga vairāk kā četras reizes. Zviedrijā neto apgrozījums pieauga par 38%, savukārt Čehijā - par 29%, salīdzinot ar neto apgrozījuma datiem 2015. gada 31. decembrī. VIA SMS Group EBITDA 2016. gadā sasniedza 2 993 324 eiro, nodrošinot neto peļņu 1 109 449 eiro apmērā.

VIA SMS Group neto kredītportfelis 2016.gada 31.decembrī bija 14 669 170 eiro, pārskata periodā tas pieauga par 39%, lielāko kredītportfeļa pieaugumu nodrošināja Spānija, kur kredītportfelis uz 2016. gada 31. decembri, salīdzinājumā ar 2015. gada 31. decembri, pieauga vairāk kā trīs reizes. Zviedrijas kredītportfelis pieauga vairāk kā divas reizes, savukārt Latvijā - par 35%.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Veiktas izmaiņas VIA SMS Group valdē

Žanete Hāka, 26.08.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Darbu SIA VIA SMS Group valdē ir uzsācis Georgijs Krasovickis, tāpat kā līdz šim darbu SIA VIA SMS Group valdē turpinās Deniss Šerstjukovs un Eduards Lapkovskis, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

SIA VIA SMS Group izsniedz nenodrošinātos aizdevumus privātpersonām kopš 2009.gada. Uzņēmums darbojas izmantojot zīmolus VIA SMS, SAVA Card, VIA CREDIT, VIA CONTO un piedāvā aizdevumus ar atmaksas termiņu līdz 12 mēnešiem Latvijā, Čehijā, Polijā, Zviedrijā un Spanijā. VIA SMS Group ir vairāk kā 750 000 reģistrētu klientu, un kopējais izsniegto aizdevumu apjoms gada laikā ir sasniedzis 55 miljonus eiro.

VIA SMS Group uzņēmumu grupā ietilpstošais uzņēmums ViaSpar (Zviedrija) ir saņēmis atļauju piesaistīt depozītus Zviedrijā līdz SEK 50K apmērā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Palielina VIA SMS Group pamatkapitālu

Žanete Hāka, 22.12.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA VIA SMS Group dalībnieki palielinājuši SIA VIA SMS Group pamatkapitālu, emitējot 800 tūkstošus jaunas daļas, liecina paziņojums Nasdaq Riga.

SIA VIA SMS Group pamatkapitāls sasniedzis 2844 eiro, vienas daļas nominālvērtība ir viens eiro, bet kopējais daļu skaits 2844.

Pēc pamatkapitāla palielināšanas kopējais apmaksātais pamatkapitāls sasniedzis 803 tūkstošus eiro un kopējais daļu skaits ir 803 tūkstoši eiro.

SIA VIA SMS group ir otrs lielākais tiešsaistes kreditētājs Austrumeiropā, kas izsniedz nenodrošinātos aizdevumus privātpersonām kopš 2009. Gada. Uzņēmums darbojas ar zīmoliem VIA SMS, VIA CREDIT, VIA CONTO un piedāvā aizdevumus ar atmaksas termiņu līdz 12 mēnešiem Latvijā, Lietuvā, Čehijā, Polijā un Zviedrijā. VIA SMS Group ir vairāk nekā 600 tūkstoši reģistrētu klientu, un kopējais izsniegto aizdevumu apjoms gada laikā sasniedz 45 miljonus eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

VIA SMS Group nākamgad plāno nopelnīt 1,97 miljonus eiro

Žanete Hāka, 30.12.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA VIA SMS Group 2015.gadā plāno sasniegt konsolidēto apgrozījumu 12,986 miljonu eiro apmērā un neto peļņu 1,97 miljonus eiro.

Kā liecina uzņēmuma paziņojums Nasdq Riga, 2014 gada janvārī un februārī ir plānots saņemt 350 tūkstošus eiro par Spānijas (Via SMS Minicredit S.L.) kapitāla daļu pārdošanu un 50 tūkstošus eiro par CRM Spānijas moduļa pārdošanu Via SMS Minicredit S.L..

SIA VIA SMS group ir otrais lielākais tiešsaistes kreditētājs Austrumeiropā, kas izsniedz nenodrošinātos aizdevumus privātpersonām kopš 2009. gada. Uzņēmums darbojas ar zīmoliem VIA SMS, VIA CREDIT, VIA CONTO un piedāvā aizdevumus ar atmaksas termiņu līdz 12 mēnešiem Latvijā, Lietuvā, Čehijā, Polijā un Zviedrijā. VIA SMS Group ir vairāk nekā 600 tūkstoši reģistrētu klientu un kopējais izsniegto aizdevumu apjoms gada laikā sasniedz 45 miljonus eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Fin-tech

VIA SMS Group un TWINO izveido jaunu kreditēšanas zīmolu

Anda Asere, 05.02.2020

Anastasija Oļeiņika, "TWINO Group" vadītāja un Deniss Šerstjukovs, "VIA SMS Group" valdes loceklis.

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas finanšu tehnoloģiju uzņēmumi kopā apgūs Āzijas un Klusā okeāna reģiona kreditēšanas tirgu.

Latvijas finanšu tehnoloģiju uzņēmumi " VIA SMS Group" un "TWINO" vienojušies par sadarbību Āzijas un Klusā okeāna reģiona kreditēšanas tirgus apgūšanā, kopīgi izveidojot jaunu kreditēšanas zīmolu "VAMO", kas jau kopš 2019. gada decembra sekmīgi darbojas Vjetnamā. Āzijas un Klusā okeāna reģiona tirgus potenciālu apliecina arvien pieaugošais pieprasījums pēc nebanku kreditēšanas pakalpojumiem, tāpēc partneri ir apņēmības pilni dalīties pieredzē un zināšanās, lai pilnvērtīgi izmantotu šī tirgus piedāvātās iespējas.

"Lai uzņēmums būtu veiksmīgs finanšu tehnoloģiju nozarē, tam ir nepārtraukti jāmeklē jaunas izaugsmes iespējas un attīstības tirgi, jābūt atvērtam inovācijām un pārmaiņām, kas ļautu kļūt konkurētspējīgākam. Viens no "TWINO" stratēģiskajiem mērķiem paredz paplašināt biznesa iespējas jaunos un vēl neapgūtos tirgos, tādējādi nodrošinot, ka finanšu tehnoloģiju produkti kļūst pieejami arvien plašākam klientu lokam. Šobrīd "TWINO" vidējā termiņa attīstības plānos ietilpst līdz 2020. gada beigām uzsākt kreditēšanas pakalpojumu sniegšanu vismaz divos jaunos tirgos Āzijas un Klusā okeāna reģionā, un jaundibinātā stratēģiskā partnerība ļaus būtiski paātrināt tirgus apgūšanas laiku," norāda Anastasija Oļeiņika, "TWINO Group" vadītāja.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu sektora uzņēmumu īpatsvaru Skanstes biznesa rajonā palielinās biroju kompleksa “Verde” un alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzēja “VIA SMS Group” noslēgtais biroja nomas līgums.

“VIA SMS Group” birojs tiks iekārtots “Verde” A ēkas 6. stāvā ar kopējo platību virs 350 m2. Darbiniekiem būs pieejama arī koplietošanas virtuve un terase 5. stāvā ar āra darba vietām un panorāmas skatu uz Rīgas centru, riteņu novietnes, autostāvvieta un elektro auto uzlādes vietas, mantu glabāšanas skapīši un dušas, apzaļumots pagalms un citas darba labbūtību veicinošas ekstras.

“Mūsu biznesa mērķis ir nodrošināt klientiem mūsdienīgus, pieejamus un ērtus finanšu risinājumus. Šādas īpašības vēlamies nodrošināt arī mūsu galvenā jeb Rīgas biroja darbiniekiem viņu jaunajā darbvietā. “Verde” biroju komplekss lieliski atbilst meklētajam. Domājot par personāla komfortu, kompleksa atrašanās vieta un apkaimes perspektīva arī bija nozīmīgs kritērijs. Ar uzņēmuma valdes locekļiem Denisu Šerstjukovu un Eduardu Lapkovski uzskatām, ka darbs “Verde” birojā mūsu darbiniekiem radīs saistošu un produktīvu vidi, kas attiecīgi atspoguļosies arī mūsu biznesa rezultātos,” komentē Georgijs Krasovickis, “VIA SMS Group” valdes loceklis.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

VIA SMS Group emitēs papildus obligācijas 1,3 miljonu eiro vērtībā

Žanete Hāka, 22.01.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nākamnedēļ, 26. janvārī SIA VIA SMS Group emitēs 1300 obligācijas ar sākotnējo nominālvērtību 1000 eiro, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

Obligāciju gada kupona likme ir 13% ar termiņu uz 2 gadiem un pamatsummas atmaksu termiņa beigās 2016. gada 25. augustā. Saskaņā ar emisijas prospektu SIA VIA SMS Group ir tiesības emitēt vēl papildus 10,7 tūkstošus obligāciju (10,7 miljoni eiro pēc nominālvērtības) līdz 2016. gada 18. augustam.

Obligācijām piešķirtais starptautiskais identifikācijas numurs (ISIN) ir LV0000801496. FKTK obligāciju prospekts reģistrēts 2014.gada 10. decembrī.

Papildus emitētās 1300 obligācijas tiks iekļautas Nasdaq Riga Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā līdzās jau kotētajām SIA VIA SMS Group obligācijām, kur tās ir pieejamas brīvai tirdzniecībai.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS VIA SMS group kopš šā gada otrā ceturkšņa Latvijas tirgū vairs nepiedāvā īstermiņa aizdevumus, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Atsaucoties uz 2018. gada 4. oktobrī Saeimas pieņemtajiem grozījumiem Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kas paredz kopējo kredīta izmaksu ierobežojumu patērētājam līdz 0,07% dienā no kredīta summas, AS VIA SMS group ar tās pilnībā kontrolētās meitas sabiedrības SIA VIA SMS starpniecību plāno turpināt nebanku kredītu izsniegšanu Latvijā arī pēc minēto likuma grozījumu stāšanās spēkā 2019. gada 1. jūlijā.

AS VIA SMS group paredz, ka kopējo kredīta izmaksu ierobežojumi patērētājam var ietekmēt Latvijas nebanku kreditēšanas tirgu, taču vienlaikus kredīta izmaksu samazinājums var veicināt arī ievērojamu pieprasījuma un izsniegto aizdevumu summu pieaugumu, jo nelieli īstermiņa aizdevumi tirgū vairs nebūs pieejami.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Via Sms peļņa pieaugusi par 11%

Žanete Hāka, 28.08.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA Via Sms Group šā gada sešos mēnešos pēc neauditētiem finanšu rezultātiem ir strādājusi ar konsolidēto apgrozījumu 6,3 miljonu eiro un sasniegusi neto peļņu 1,1 miljonu eiro apmērā, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Kompānijas kredītportfelis pārskata perioda beigās sasniedza 8,3 miljonus eiro.

Neto peļņas pieaugums 11% apmērā, salīdzinot ar tādu pašu periodu pērn, ir sasniegts, pateicoties saimnieciskās darbības ilgtermiņa stabilizācijai, izdevumu optimizācijai un kredīta portfeļa kvalitātes uzlabošanai, skaidro uzņēmums.

Neto kredītportfelis ir palielinājies par 4%, salīdzinot ar neto kredītportfeli uz 2014.gada 31.decembri. Kredītpotfeļa pieaugums pamatā sasniegts, pateicoties Polijas meitsassabiedrības kredīta portfeļa pieaugumam.

2015.gada aprīļa beigās Via Sms Group atjaunoja darbību Spānijā, nodibinot 100% meitas sabiedrību ViaConto Minicredit S.L. un uzsākot īstermiņa kredītu izsniegšanu. Šāds solis tika plānots jau no 2014. gada, kad tika nolemts pārdot Via Sms Group piederošās Via Sms Minicredit S.L. 35% kapitāldaļas.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada pirmajā pusgadā SIA VIA SMS Group neto apgrozījums sasniedzis 9,567 miljonus eiro, kas, salīdzinot ar attiecīgo periodu 2016. gadā, ir par 22% vairāk, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga biržā.

Lielāko neto apgrozījuma pieaugumu 2017. gada pirmajos sešos mēnešos nodrošināja Spānija un Zviedrija, kur neto apgrozījums pieauga divas reizes. EBITDA 2017. gada sešos mēnešos sasniedza 1 188 562 eiro, nodrošinot neto peļņu 363 159 eiro apmērā.

SIA VIA SMS Group neto kredītportfelis 2017. gada 30. jūnijā bija 17,996 miljoni eiro; salīdzinot ar 2016. gada 31. decembri, tas ir pieaudzis par 22,7%. Lielāko kredītportfeļa pieaugumu nodrošināja Spānija, kur kredītportfelis 2017. gada 30. jūnijā salīdzinājumā ar 2016. gada 31. decembri ir pieaudzis par 44%, Polijas kredītportfelis pieauga par 37%, savukārt Latvijas - par 25%.

VIA SMS Group ir alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzējs, kas piedāvā patēriņa kreditēšanas pakalpojumus Eiropā. Kopš uzņēmuma dibināšanas 2009. gadā, VIA SMS Group ir būtiski paplašinājusi darbību, apgūstot 5 valstu tirgus, kā arī attīstījusi plašu produktu klāstu, piedāvājot dažādus pakalpojumus vairāk nekā 10 zīmolu ietvaros.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kā Tu atzīmē Latvijas simtgadi? Iepazīsties ar VIA SMS, kura piedāvājumā ir ātrie kredīti, idejām, kā sagaidīt valsts 100. dzimšanas dienu!

##Patriotiskais brauciens

Tuvojoties 11. novembrim, kad tiek atzīmēta Lāčplēša diena, apceļo Latviju patriotiskās noskaņās, dodoties uz Brīvības cīņu piemiņas vietām! Latvijas brīvības cīņas sākās tūdaļ pēc Latvijas Republikas neatkarības dibināšanas 1918. gadā. Tās ilga līdz 1920. gada 11. augustam, kad tika noslēgts Latvijas un Krievijas miera līgums. Pateicībā un godināšanā Brīvības cīņu veterāniem tika izveidots Lāčplēša kara ordenis.

Karti ar Latvijas brīvības cīņu piemiņas vietām aplūko šajā mājaslapā!

##Katrai ģimenei savs ozols

Veido Latviju zaļāku un stiprāku, kopā ar ģimeni iestādot ozolu. Ozols simbolizē ne tikai spēku un izturību, bet arī mīlestību pret savu valsti. Šis koks ir enerģētisks un sargā no ļaunuma.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Via Sms ievērojami audzējis peļņu

Žanete Hāka, 02.03.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA Via Sms konsolidētais apgrozījums pērn sasniedzis 11,6 miljonus eiro apmērā, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

Pārskata perioda peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas (EBITDA) sasniedza 3,5 miljonus eiro, neto peļņa pēc nodokļiem sasniedza 1,9 miljonus eiro, kas ir gandrīz trīs reizes vairāk nekā iepriekšējā gadā, kad peļņa bija 702,5 tūkstoši eiro.

Kredītportfelis pārskata perioda beigās sasniedza 8 miljonus eiro.

SIA Via Sms Grupa 2014. gadā pārdeva visas tai piederošās kapitāla daļas Spānijas meitas sabiedrībā Via Sms Minicredit S.L., kā rezultātā 2014. gada starpperiodu pārskats neietver datus par minēto meitas sabiedrību, kas, savukārt, ir ietverta 2013.gada attiecīgajā periodā.

Uzņēmums skaidro, ka tas ir iemesls, kādēļ 2014.gadā ir samazinājies neto apgrozījums par 20% un neto kredītportfelis par 4%, taču, neskatoties uz to, peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas (EBITDA) ir pieaugusi par 17%, savukārt kopējā neto peļņa pēc nodokļiem ir pieaugusi par 175%. Izslēdzot Spānijas meitas sabiedrības pārdošanas ieņēmumus, neto peļņa ir palielinājusies vairāk nekā 2 reizes, sasniedzot 118% pieaugumu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome pieņēmusi lēmumu piemērot AS «VIA SMS Group» soda naudu 3000 eiro apmērā par Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumu.

Šāds sods tiek piemērots, jo AS «VIA SMS Group» nav izpildījusi Finanšu instrumentu tirgus likuma prasību par 2018. gada pārskata kopā ar zvērinātā revidenta ziņojumu publicēšanu likumā noteiktajā termiņā.

AS «VIA SMS Group» atkārtoti pārkāpusi Finanšu instrumenta tirgus likuma 56. panta prasības.

FKTK piemērotā soda nauda AS «VIA SMS Group» ir jāieskaita valsts budžetā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome ir pieņēmusi lēmumu piemērot SIA «VIA SMS Group» soda naudu 1000 eiro apmērā, informē FKTK.

Sods piemērots par Finanšu instrumentu tirgus likuma 56. panta piektās daļas prasību pārkāpumu.

Šāds sods tiek piemērots, jo SIA «VIA SMS Group» nav izpildījusi likumā noteikto par 2016. gada pārskata kopā ar zvērinātā revidenta ziņojumu publikāciju ne vēlāk kā nākamajā darbdienā pēc tā sniegšanas. SIA «VIA SMS Group» ir atkārtoti pārkāpusi Finanšu instrumenta tirgus likuma 56. panta prasības.

FKTK piemērotā soda nauda SIA «VIA SMS Group» ir jāieskaita valstsbudžetā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Birža atceļ uzraudzības statusu VIA SMS group

Žanete Hāka, 05.03.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nasdaq Riga valde nolēmusi atcelt uzraudzības statusu SIA VIA SMS group, liecina paziņojums biržā.

SIA VIA SMS group ir iesniegusi Nasdaq Riga tās 2014. gada 12 mēnešu nerevidētu finanšu pārskatu angļu valodā, tādējādi ir novērsti apstākļi, kuru dēļ biržas valde 2. martā uzņēmumam piemēroja uzraudzības statusu.

Db.lv jau rakstīja, ka SIA Via Sms konsolidētais apgrozījums pērn sasniedzis 11,6 miljonus eiro apmērā, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

Pārskata perioda peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas (EBITDA) sasniedza 3,5 miljonus eiro, neto peļņa pēc nodokļiem sasniedza 1,9 miljonus eiro, kas ir gandrīz trīs reizes vairāk nekā iepriekšējā gadā, kad peļņa bija 702,5 tūkstoši eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

SIA Via Sms Group atjauno darbību Spānijā

Žanete Hāka, 28.08.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada aprīļa beigās Via Sms Group atjaunoja darbību Spānijā, nodibinot 100% meitas sabiedrību ViaConto Minicredit S.L. un uzsākot īstermiņa kredītu izsniegšanu, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

Šāds solis tika plānots jau no 2014. gada, kad tika nolemts pārdot Via Sms Group piederošās VIA SMS Minicredit S.L. 35% kapitāldaļas.

Šā gada 31.jūlijā Spānijas meitas sabiedrības neto kredītportfelis sasniedza 135 tūkstošus eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Birža piemēro uzraudzības statusu Rīgas farmaceitiskajai fabrikai un SIA VIA SMS group

Žanete Hāka, 02.03.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nasdaq Riga valde 2. martā nolēma nekavējoties piemērot uzraudzības statusu AS Rīgas farmaceitiskā fabrika un SIA VIA SMS group, liecina paziņojums biržā.

Birža uzraudzības statusu piemēro atbilstoši noteikumiem Par finanšu instrumentu iekļaušanu un tirdzniecību biržas regulētajos tirgos, jo AS Rīgas farmaceitiskā fabrika līdz 2. martam nav iesniegusi Nasdaq Riga tās 2014. gada 12 mēnešu nerevidētu finanšu pārskatu latviešu un angļu valodā, savukārt SIA VIA SMS group nav iesniegusi tās 2014. gada 12 mēnešu nerevidētu finanšu pārskatu angļu valodā.

Uzraudzības statusa piemērošana nepieciešama, lai piesaistītu tirgus dalībnieku uzmanību.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome piemērojusi 3000 eiro soda naudu VIA SMS Group par Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumu. Sods piemērots, jo VIA SMS Group nav izpildījusi Finanšu instrumentu tirgus likuma prasību par 2018.gada pārskata kopā ar zvērināta revidenta ziņojumu publicēšanu likumā noteiktajā termiņā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Via Sms Group refinansēs esošās obligācijas un emitēs jaunas

Žanete Hāka, 24.03.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Via Sms Group valde ir pieņēmusi lēmumu refinansēt esošo obligāciju emisiju (ISIN LV0000801496) un veikt jaunu obligāciju emisiju, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Jaunās obligāciju emisijas apjoms būs 6,3 miljoni eiro uz termiņu 3 gadi ar kuponu 12,5% gadā. Jaunās obligāciju emisijas dzēšanas termiņš būs 2019.gada 25.maijs.

Via Sms 24.martā iesniedza dokumentus Latvijas Centrālajā Depozitārijā esošās obligāciju emisijas refinansēšanai un jaunās obligāciju emisijas apstprināšanai.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Uzsākta SIA VIA SMS Group obligāciju kotēšanas procedūra

Žanete Hāka, 16.08.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pamatojoties uz saņemtajiem dokumentiem, Nasdaq Riga ir uzsākusi kotēšanas procedūru sekojošu SIA VIA SMS Group obligāciju iekļaušanai Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā, liecina paziņojums biržā.

Uz kotēšanas pieteikuma iesniegšanas brīdi ir jau emitētas 1762 obligācijas ar kopējo vērtību 1 762 000 eiro, kas kopš 2016. gada 5. augusta ir iekļautas Nasdaq Riga Parāda vērtspapīru sarakstā. Saskaņā ar emisijas prospektu VIA SMS Group ir tiesības emitēt papildus 4 538 obligācijas līdz 25. augustam, sasniedzot kopējo emisijas apjomu 6 300 000 eiro.

Norēķinu datums papildus emitējamajām 3 648 obligācijām, par kurām ir iesniegts kotēšanas pieteikums, ir 17. augusts.

Nasdaq Riga valdes lēmums par obligāciju iekļaušanu tiks paziņots pēc tā pieņemšanas.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

FKTK reģistrē Via Sms prospektu 16 tūkstošu obligāciju iekļaušanai biržā

Žanete Hāka, 10.12.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome nolēma atļaut reģistrēt Via Sms group prospektu 16 tūkstošu obligāciju iekļaušanai AS NASDAQ OMX Riga Parāda vērtspapīru sarakstā, informē FKTK.

Prospekta iesniegšanas brīdī FKTK 2014. gada 1. decembrī tika emitētas 4000 obligāciju ar nominālvērtību 1000 eiro.

Saskaņā ar emisijas noteikumiem SIA VIA SMS group līdz 2016. gada 18. augustam ir tiesības papildus emitēt 12 tūkstošus obligāciju.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

VIA SMS emitē obligācijas pusmiljona eiro vērtībā

Žanete Hāka, 24.08.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ceturtdien, 25.augustā SIA VIA SMS Group emitēs 500 obligācijas ar sākotnējo nominālvērtību 1000 eiro, liecina paziņojums Nasdaq Riga.

Norēķinu datums papildus emitējamajām 195 obligācijām ir noteikts 2016.gada 25.augusts. Obligāciju gada kupona likme ir 12,5% ar termiņu uz 3 gadiem un pamatsummas atmaksu termiņa beigās 2019.gada 25.maijā. Saskaņā ar obligāciju emisijas prospektu VIA SMS Group ir tiesības emitēt papildus 695 obligācijas līdz 2016.gada 25.augustam, sasniedzot kopejo emisijas apjomu EUR 6 300 000. Obligācijām piešķirtais starptautiskais identifikācijas numurs (ISIN) ir LV0000802064. FKTK obligāciju prospekts reģistrēts 2016.gada 6.jūlijā. Obligāciju emisija tiek veikta ar mērķi refinansēt iepriekšejo obligāciju emisiju.

Papildus emitētās 500 obligācijas tiks iekļautas Nasdaq Riga Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā.

Komentāri

Pievienot komentāru