VID jaunveidojamā Nodokļu un muitas pārvalde darbu sāks ar pagaidu vadītāju

Autors: LETA
2017. gada 03. novembris plkst. 13:17

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) jaunveidojamā Nodokļu un muitas pārvalde, kā arī Iekšējās drošības pārvalde no nākamā gada darbu sāks ar vadītāja pienākumu izpildītājiem, piektdien žurnālistiem pastāstīja VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

Tostarp Nodokļu un muitas pārvaldes direktora pienākumu izpildītāja amats piedāvāts pašreizējam Muitas policijas vadītājam Kasparam Podiņam. Šis amats viņam piedāvāts uz laiku, taču kā stabila pozīcija - jaunveidojamās struktūras direktora vietnieka amats.

Nodokļu un muitas pārvaldes otrs direktora vietnieks atkarībā no izvērtēšanas rezultātiem būs Dairis Aniņš vai Jānis Boroviks. Kopumā jaunajā vienībā paredzētas 328 štata vietas.

Savukārt Iekšējās drošības pārvaldes direktora pienākumu izpildītāja amats piedāvāts Natālijai Dolgovai, kurai kā stabila pozīcija piedāvāts Pirmstiesas izmeklēšanas daļas vadītājas amats. Šajā struktūrā iecerētas 29 amata vietas.

Cīrule klāstīja, ka uz abu pārvalžu vadītāja amatiem VID sludinās atklātu konkursu, taču sākotnēji nepieciešami normatīvā regulējumā grozījumi, lai spētu nodrošināt, ka iekšlietu sistēmas darbiniekiem, kuri varētu pāriet uz jaunveidojamajām struktūrām, turpinātos viņu izdienas stāžs.

Pēc viņas teiktā, tas ir būtisks priekšnosacījums, lai varētu piesaistīt darbiniekus no Valsts policijas, prokuratūras un citām iekšlietu sistēmas iestādēm.

Vienlaikus gan Podiņam, gan Dolgovai nav ierobežojumu pieteikties plānotajos konkursos uz attiecīgajām pozīcijām.

Cīrule norādīja, ka gadījumā, ja Podiņš sevi laba parādīs, vadot Nodokļu un muitas politiku, viņam būs labas iespējas šo amatu ieņemt arī pastāvīgi.

Pats Podiņš gan nevēlējas skriet notikumiem pa priekšu un žurnālistiem neatklāja, vai plāno pieteikties konkursā. Vienlaikus viņš atzīmēja, ka galvenais darbs, sākotnēji vadot jauno vienību, būs saliedēt kolektīvu un mobilizēt spēkus.

Pēc viņa teiktā, abu pārvalžu apvienošana būtiski uzlabos izmeklēšanas efektivitāti, piemēram, patlaban kopīgai operācijai ir jāveic sarežģīts birokrātisks process.

Savukārt VID Finanšu policijas pārvaldes pašreizējais vadītājs Edijs Ceipe no nākamā gada ieņems dienesta Muitas pārvaldes direktora vietnieka amatu.

Dienesta jaunveidojamā Iekšējās drošības pārvalde tiks veidota uz Finanšu policijas pārvaldes Iekšējās drošības daļas bāzes, taču no nākamā gada būs tiešā VID ģenerāldirektora pakļautībā.

Jau ziņots, ka pašreizējās divas VID struktūrvienības Finanšu policijas pārvalde un Muitas policijas pārvalde no 2018.gada 1.janvāra turpinās darbu kā vienota struktūrvienība - VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde.