Vidēji kiberuzbrucēji lieliem uzņēmumiem nodara pusmiljonu dolāru lielus zaudējumus

2013. gada 01. augusts plkst. 11:15
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Vidējais zaudējumu apjoms, kāds lieliem uzņēmumiem rodas kiberuzbrukuma rezultātā, ir 649 tūkstoši ASV dolāru.

Tas secināts analītiskās aģentūras B2B International aptaujā Global corporate IT security risks 2013, kas tika veikta sadarbībā ar Kaspersky Lab. Eksperti aprēķinājuši kiberuzbrukumu radītos zaudējumus, balstoties uz visā pasaulē aptaujātu uzņēmumu pieredzes. Eksperti ņēmuši vērā tikai tos incidentus, kas notikuši pēdējo 12 mēnešu laikā.

Rezultāti ļauj secināt, ka vislielāko zaudējumu daļu rada pats incidents – garām palaistas uzņēmējdarbības iespējas un ārējo speciālistu piesaistīšana negadījuma seko novēršanai izmaksā vidēji aptuveni 566 tūkstošus dolāru. Savukārt tēriņi personāla atlasei un apmācībai, kā arī aparatūras un programmatūras infrastruktūras atjaunināšanai veido vēl 83 tūkstošus dolāru.

Vienlaikus datu drošības eksperti secinājuši arī, ka kiberuzbrukumu zaudējumi var ievērojami atšķirties atkarībā no reģiona, kurā darbojas cietušais uzņēmums. Vislielākos zaudējumus sagādā incidents uzņēmumā, kas strādā Ziemeļamerikas teritorijā, — vidēji 818 tūkstošus dolāru. Mazāk nekā citi zaudē uzņēmumi Eiropā — vidēji 627 tūkstošus dolāru.

Tikmēr mazu un vidēju uzņēmumu kiberuzbrukumu ciestie zaudējumi ir vairākas reizes niecīgāki. Tomēr, ņemot vērā šo uzņēmumu nelielo izmēru, tie ir ne mazāk jūtami. Saskaņā ar pētījuma datiem, nelieliem uzņēmumiem informācijas drošības incidenta radītais vidējais zaudējumu apmērs ir aptuveni 50 tūkstoši dolāru.

No tiem pats incidents rada aptuveni 36 tūkstošus dolāru lielus zaudējumus, bet atlikušos 14 tūkstošus dolāru veido papildu izdevumi. Mazu un vidēju uzņēmumu vidū vislielākos zaudējumus — vidēji 96 tūkstošus dolāru — cieš Āzijas un Klusā okeāna reģiona uzņēmumi.

Aptaujā arī noskaidrojies, ka atsevišķu mazu uzņēmumu finansiālajiem zaudējumiem pievienojās arī aptuveni 5% no gada ieņēmumiem zudums, bet vienā gadījumā — pilnīga uzņēmējdarbības izbeigšanās reģionā, kur firma sekmīgi darbojās līdz negadījumam.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām