Virszemes maksas televīzija Lattelecom rokās

2013. gada 11. jūnijs plkst. 12:15
Autors: Db.lv
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Noslēdzies konkurss «Maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšana zemes apraidē» par tiesībām sniegt virszemes maksas televīzijas pakalpojumu no 2014. gada. Par uzvarētāju atzīts vienīgais pretendents – SIA Lattelecom.

Satiksmes ministrija (SM) norāda, ka konkursa komisija, kuras sastāvu veidoja pārstāvji no SM, Kultūras ministrijas, Konkurences padomes un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes, izvērtējusi pretendenta sagatavotā piedāvājuma atbilstību konkursa nolikuma prasībām. Pēc izvērtējuma par uzvarētāju atzīts Lattelecom un pieņemts lēmums šo kandidatūru virzīt apstiprināšanai Ministru kabinetā.

SM rīkojuma projektu par konkursa «Maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšana zemes apraidē» uzvarētāja apstiprināšanu valdībā iesniegs līdz šā gada 30. jūnijam, informē ministrija.

Vēstīts, ka Lattelecom konkursā bija vienīgais pretendents – Baltcom un IZZI savus piedāvājums neiesniedza. Kā iepriekš norādīja konkursa komisijas priekšsēdētāja vietnieks, Satiksmes ministrijas Sakaru departamenta direktors Edmunds Beļskis, tad, neskatoties uz situāciju, ka vērtējams ir tikai viens pretendents, komisija rūpīgi vērtēs katras prasības izpildi, lai pieņemtu objektīvi pamatotu lēmumu par uzvarētāju, kas jāiesniedz apstiprināšanai Ministru kabinetā.

Baltcom valdes loceklis Gints Kiršteins DB savukārt skaidroja, ka Baltcom prioritāte šobrīd ir interneta tehnoloģijas un pārklājuma attīstība. «Arī televīzijas kā pakalpojuma perspektīva ir balstīta uz internetu, jo nākotnē vairums TV ierīču būs pieslēgtas internetam. Nākotnes televīzijas tendences paredz, ka katram klientam būs pieeja viņa izvēlētam saturam jebkurā laikā un vietā, ko nodrošinās kvalitatīvs interneta pieslēgums. Tas ir virziens, kurā Baltcom ir izvēlējies investēt. Virszemes apraide pēc būtības jau ir aizejoša tehnoloģija.  Par labu noraidošam lēmumam piedalīties virszemes apraides konkursā kalpoja arī Konkurences padomes noteiktie ierobežojumi attiecībā uz plānoto darījumu ar IZZI,» skaidroja G.  Kiršteins.

Aprīli Konkurences padome (KP) ir atļāva Baltcom un IZZI COM apvienošanos.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām