Vismierīgāk var naktīs gulēt Toyota, Mercedes un Ford īpašnieki

2012. gada 27. novembris plkst. 11:30
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Auto
Dalies ar šo rakstu

Autovadītāji, kuriem pieder Ford vai Toyota markas automašīnas naktīs gulēt var daudz mierīgāk nekā tie, kuriem ir Volkswagen (VW) un Audi automašīnas, jo par zagļu upuriem šie spēkrati kļūst retāk. Savukārt VW īpašniekiem pat jārēķinās ar zagļiem, kuriem ir speciāls aprīkojums.

Kā liecina apdrošinātāja BTA Insurance Company apkopotie dati, 2012. gadā VW un Audi automašīnu markas kopā veidoja lielāko daļu (aptuveni 40%) no visām zagto transportlīdzekļu markām. VW transportlīdzekļi šogad veidojuši 23,4% no visām zagtajām automašīnām (aizvadītajā gadā – 25%), bet Audi markas transportlīdzekļi – 15,6% (pērn 14,4%).

Apdrošinātāja apkopotie dati  liecina, ka zagļu «pieprasīti» ir arī BMW un Honda marku automobiļi. Vācu autoražotāja BMW transportlīdzekļu markas šogad zagtas 7,6% gadījumu, bet Honda – 7% gadījumu. Savukārt Japānas autoražotāja Toyota automašīnas zagtas 6,8% gadījumu.

Tikmēr saskaņā ar Valsts Policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes apkopotajiem datiem šā gada pirmajos deviņos mēnešos Rīgas reģionā (Rīga, Jūrmala, Ogre, Salaspils, Sigulda, Saulkrasti, Baloži) kopā nozagtas 495 automašīnas un atrasta 171 automašīnas. Savukārt aizvadītā gada attiecīgajā periodā Rīgas reģionā tika nozagtas 528 automašīnas, bet atrastas – 122 automašīnas. 

VP Rīgas reģiona pārvalde norāda, ka gada pirmajos deviņos mēnešos reģionā nozagta 121 VW markas automašīna, 61 Audi markas automašīna, 47 BMW markas automašīnas un 44 Honda markas automašīnas.

Savukārt Toyota markas automašīnas zagtas 39 gadījumos, Mercedes Benz markas automašīnas – 28 gadījumos un Ford markas automašīnas – 18 gadījumos. VP Rīgas reģiona pārvalde norāda, ka pārējo marku automašīnu zādzību skaits ir mazāks par desmit.

Ievērojamo VW markas automašīnu zādzību pārsvaru policija skaidro ar to, ka tās ir vienas no izplatītākajām un pieprasītākajām automašīnām. VW markas automašīnas ir zagtākie transportlīdzekļi arī citās valstīs (Lietuvā, Krievijā), Db.lv sacīja VP Policijas Rīgas reģiona pārstāvis Toms Sadovskis.

VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas darbinieki, izmeklējot automašīnu zādzības, ir arī secinājuši, ka zagļi, kas priekšroku dod VW automašīnām bieži ir labāk sagatavojušies nekā citu automašīnu marku zagļi – viņiem ir speciāli pielāgotas ierīces tieši VW markas automašīnu zādzībām.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām