Zalāns: Nevajadzētu apdraudēt labu projektu ar savstarpējām intrigām

2010. gada 08. februāris plkst. 8:48

«Skolu autobusu iepirkumam ir pievērsta pārāk liela nozīme no valdības puses, tomēr ceru, ka saceltā ažiotāža skolas autobusu iepirkumu neapturēs.»

To LNT raidījumā 900 Sekundes teica reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns. Viņš apstiprināja, ka viens no iemesliem, kāpēc šim projektam pievērsta tik liela uzmanība, varētu būt arī tāds, ka arī Jaunā laika priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas vīra firma nodarbojas ar autobusu tirdzniecību, «līdz ar to Solvitai Āboltiņai varētu būt interese par šī konkursa iznākumu».

Komentējot Mērsraga izstāšanos vēlmi no Rojas novada, ministrs norādīja, ka šeit notiekot cīņa par varu un neizslēdza līdzīgas aktivitātes arī citos novados. «Saeimas līmenī šis process diemžēl jau ir politizēts. Mērsragā, iespējams, vienam otram nepatika, ka ostas padomē tika nomainīti cilvēki,» sacīja E. Zalāns.

Attiecībā uz savu ministriju reorganizācijas plānu, E. Zalāns teica, ka šīs valdības ietvaros to nebūs iespējams realizēt, jo tam neesot vienprātīgs koalīcijas atbalsts. E. Zalāns par to izteica savu nožēlu, piebilstot, ka tikai kopā ar ministrijām ir iespējama arī optimāla valsts aģentūru skaita samazināšana. «Protams, ir arī citas lietas, ko darīt, taču žēl, ka daudzām labām lietām šai valdībai spēka nepietiek,» tā E. Zalāns.