Ziedi JP īpašnieki ieķīlā tiem piederošās uzņēmuma akcijas 

Viens no lielākajiem lauksaimnieciskās produkcijas ražotājiem a/s Ziedi JP par labu a/s Luminor Bank reģistrējis piecas jaunas komercķīlas, saskaņā ar kurām tā īpašnieki ieķīlājuši savas uzņēmuma akcijas, ziņo Lursoft Klientu portfelis.

Sandra Dieziņa, 06.2.2018

Foto: Zane Bitere/ LETA

Lursoft izziņa liecina, ka visu jaunreģistrēto ķīlu parādnieks ir pats uzņēmums a/s Ziedi JP, savukārt ķīlas devēji ir vairākas privātpersonas. Četras privātpersonas - Uģis Kalažs, Uldis Pilveris, Juris Pilveris un Aija Pilvere-Jarovska ieķīlājuši tiem piederošās uzņēmuma akcijas, tādējādi nodrošinot prasījumus 15 miljonu eiro apmērā.

Savukārt Gunta Baumane ieķīlājusi tai piederošās AS Ziedi JP akcijas, nodrošinot prasījumus 18,860 miljonu eiro apmērā. Jaunās komercķīlas reģistrētas 2. februārī un nodrošina visus a/s Luminor Bank prasījumus pret a/s Ziedi JP, kas izriet no 2012. gada kredītlīguma un visiem tā grozījumiem un pārjaunojumiem. Līdz ar jauno ķīlu reģistrāciju dzēstas vairākas iepriekš 2012. un 2017. gadā reģistrētās ķīlas.

Lursoft izziņa liecina, ka a/s Ziedi JP ir aktuālas 12 kommercķīlas.

2016. gadā uzņēmuma apgrozījums bija 2,784 miljoni eiro, taču uzņēmums strādāja 484 tūkstošu eiro lieliem zaudējumiem. Saskaņā ar Dienas Biznesa veidoto lielāko lauksaimnieciskās produkcijas ražotāju TOP 100 pēc 2016. gada neto apgrozījuma, Ziedi JP ierindojās 34. vietā.

A/s Ziedi JP dibināta 1991. gadā un tā nodarbojas ar graudu un rapša audzēšanu, lopkopību, kā arī sniedz pakalpojumus.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.