LG šā gada flagmanis G8s ThinQ izceļas ar neparastu spēju atpazīt plaukstas vēnu rakstu un roku žestus
Pēc ilgāka pieklusuma Latvijas viedtelefonu tirgū skaļāk ierunājies kādreiz visai iecienītais dienvidkorejiešu zīmols LG, laižot tirdzniecībā februārī Mobilās pasaules kongresā Barselonā izziņoto flagmani G8s ThinQ. Stāsts ir interesants un vienlaikus līdz galam neizprotams. LG ziemas nogalē prezentēja uzreiz divas ierīces – G8 ThinQ un G8s ThinQ, kas nekavējoties piesaistīja apskatnieku uzmanību ar inovatīvo «lidojuma laika» jeb ToF kameru. Tā ar infrasarkano staru analizē un savāc lauka dziļuma informāciju, kas noder bagātīgākām fotogrāfijām un papildinātās realitātes lietotnēm. Tomēr līdz paša tālruņa aptaustīšanai eiropiešiem bija jāgaida pieci mēneši, turklāt korejieši izlēma, ka jūnijā tirdzniecībā «vecajā pasaulē» laidīs tikai G8s versiju. Tā redzamākā atšķirība ir zemākas kvalitātes ekrāns.
Dizains
Tāpat kā LG vadība vilcinājās ar lēmumu par tālruņa laišanu tirgū, acīmredzot diskusijas ieilgušas par dizainu. Tā rezultātā korejiešu flagmaņos šogad ieraugām lietu, kas no konkurentu dārgākajiem tālruņiem paspējusi nozust – divu īkšķu platuma ekrāna iegrauzumu. Sāncenši jau pārgājuši uz mazu piles formas melno laukumu vai caurumu ekrānā, tomēr LG lēmumu var aizstāvēt ar nepieciešamību iestrādāt vairākus neparastās kameras sensorus. Tas gan laupījis vietu akumulatora rādījumam procentu izteiksmē. Sākumekrānā redzama tikai baterijas ikona un, lai uzzinātu atlikušo enerģijas daudzumu, jāvelk uz leju digitālais aizkars.
Arī apmales ap 6,2 collu OLED ekrānu ir šodienas flagmaņiem netipiski biezas, kā rezultātā displejs aizņem pērnā gada telefoniem raksturīgu fasādes vietu – 82%. Toties ir iespēja abas «ausis» iegriezuma malās personalizēt, piešķirot tām atšķirīgas krāsas vai rakstu.
Pats tālrunis vizuāli ir piemīlīgs. Gluds kā olis, ar nelielu izvirzījumu aizmugurē trīs fotokameras lēcām un seklu padziļinājumu pirkstu nospieduma lasītājam. Alumīnija rāmja abās pusēs ir stikls – priekšā Gorilla Glass 5 un aizmugurē krietni izturīgākais, jaunais Gorilla Glass 6, kurā var raudzīties savā atspulgā ne sliktāk kā spogulī. 181 gramu smagais IP68 ūdensdrošības standartam atbilstošais tālrunis ir astoņus milimetrus biezs, kas skaitliskā izteiksmē šķiet padaudz, taču noapaļoto malu dēļ ikdienas lietošanā to faktiski nejūt.
Veiktspēja
Kā īstam flagmanim piedien, G8s par jaudu ir padomāts. Qualcomm Snapdragon 855 procesors ar vienu lieljaudas 2,84 GHz, trīs 2,42 GHz un četriem 1,79 GHz kodoliem veiktspējas testos uzrāda tikpat augstu rezultātu kā Samsung Galaxy S10. Ar 6 GB operatīvās atmiņas atbalstu tālrunis bez grūtībām pieveic vienu uzdevumu pēc otra, ne brīdi neradot bažas par spēku izsīkumu. Tiesa, nācās pamanīt šādas tādas problēmas ar programmu darbības stabilitāti. Piemēram, Google Maps laiku pa laikam bez jebkādas ārējas ietekmes samazina logu un «nolien» ekrāna stūrī, atstājot šoferi bez navigācijas. Arī ekrāna jutīgums ir pārspīlēts, jo izmēģinājumu laikā vairākkārt kabatā bija dzirdama aizdomīga pīkstēšana. Ielūkojoties ekrānā, atklājās, ka telefons pats kabatā «saspaidījis» ciparu kombināciju ārkārtas zvanam.
Iespējams, interesantākais šajā tālrunī ir LG meklējumi drošības jomā. Kamēr konkurenti atbrīvojas no pirkstu nospiedumu lasītāja, iestrādājot to ekrānā, šī zīmola inženieri attīsta pavisam jaunu virzienu. Izmantojot ToF kameru, G8s sniedz iespēju atbloķēt tālruni ar plaukstu. Proti, kamera noskenē vēnu rakstu un atpazīst saimnieku, kad tas pastiepj roku pretī telefonam. Līdz ar to ierīce spēj sagatavoties darbam, kamēr sniedzat roku, lai to satvertu. Iemanoties nomērķēt atvērtu plaukstu pret tālruņa augšmalu, Rokas ID reaģē ļoti ātri. Pat pārāk, jo, ņemot telefonu no galda un liekot kabatā, īpaši jāpiedomā, lai tas neatbloķētos. Un, ja vēl iestatīta sejas atpazīšana, noturēt ierīci aizslēgtu kļūst visai grūti.
Savukārt ar žestu komandām tik raiti neveicas. Kamera ierauga roku un atver izvēlni, bet kustībām uz sāniem reti izseko ar pirmo reizi. Ražotājs arī brīdina drošību pilnībā neuzticēt tikai Rokas ID, jo vēnu atpazīšanas tehnoloģija vēl nav tik droša kā pirkstu nospiedumu.
Ekrāns un skaņa
LG trumpis tālruņu un televizoru ražošanā ir OLED ekrāni, un saprotams, ka augstvērtīgā tehnoloģija izmantota arī šajā ierīcē. 6,2 collu displejam piemīt 1080x2248 pikseļu izšķirtspēja jeb 401 uz vienu collu, kas ir adekvāts rādītājs, un tas nodrošina pasakainas, pat žilbinošas krāsas. Nepārspīlējot var teikt, ka tajā ar baudu var skatīties mūsu planētas floras un faunas burvību. Viss izskatās dzīvīgs un īsts. Ekrāns arī nodrošina Always-on funkciju, turklāt attēlojot krāsainu pulksteņa rādījumu. Skaņa ir mazāk iespaidīga, lai arī G8s izmanto divus pilnvērtīgus, neapslēptus skaļruņus. Tā ir salīdzinoši klusa un kaut cik baudāma vien tad, kad izskan pa abiem kanāliem. Ja kaut vienu skaļruni aizsedz pirksts, skanējums ir kā mucā. Īpaši ar aktivizētu DTS: X Surround Sound režīmu.
Fotokamera
G8s ir aprīkots ar trīskāršu aizmugurējo kameru, ko veido 12 MP galvenā sensora, 13 MP platleņķa sensora un 12 telefoto lēcas, kas nodrošina desmitkārtīgu pietuvinājumu. Visas kopā tās apmierinoši darbojas normālā dienas gaismā. Bildes sanāk pietiekami detalizētas, ar dabīgām krāsām. Taču kamerai lielas grūtības sagādā apgaismojuma «novirze» abos virzienos. Piemēram, vasarīgi saulainā dienā gaisma kadrā sadalās nevienmērīgi. Vidus ir pārgaismots, stūri – tumši. Savukārt pustumsā vienīgais glābiņš ir zibspuldze, jo pat speciālajā nakts režīmā attēli īpaši neatšķiras no mākslīgā intelekta asistenta radītā. LG tumsas bildes nestāv tuvu pat Huawei pērnā gada flagmanim P20 Pro.
Priekšējā 8 MP kamera ir apmierinoša, bet neko inovatīvu nepiedāvā un ToF sensoru izmanto vien bokē efekta uzburšanai.
Akumulators
Kā viena no būtiskākajām OLED ekrānu tehnoloģijas priekšrocībām vienmēr tiek minēta energoefektivitāte. Tomēr G8s nav pārlieku taupīgs telefons. Tas tērē aptuveni tikpat daudz elektrības, kā citi ar šo Snapdragon procesoru aprīkotie tālruņi. 3550 miliampērstundu akumulators, nepārtraukti atskaņojot video, ar vienu uzlādi darbojas aptuveni 12 stundas, kas nav slikti. Taču pie lielas slodzes enerģijas patēriņš ļoti strauji pieaug. Nemitīgi nodarbinot ierīci ar dažādām programmām, ieskaitot spēles, tas izslēdzas jau pēc nepilnām četrām stundām. Normālā darbadienas režīmā enerģijas krājumi dienai pietiks un varbūt pat izdosies sagaidīt nākamās dienas pusdienlaiku, bet ne īpaši ilgāk. Ātrais uzlādes režīms to atgriež pie pilnas dzīvības mazāk nekā divās stundās, bet nesteidzīgākie var izmantot arī bezvadu uzlādi.
Gala vērtējums
LG G8s ThinkQ ir savdabīgs eksemplārs viedtelefonu tirgū. Vizuāli tas ir «aizķēries» pagātnē, jo saglabājis fizisku pirkstu nospiedumu lasītāju un plašu ekrāna iegrauzumu. Taču korejieši pelnījuši uzslavu par atšķirīga ceļa meklējumiem. Rokas ID un žestu komandas ir šīs ierīces interesantākās atšķirības zīmes, pat ja tās vēl krietni jānoslīpē.
LG G8s ThinQ
Plusi
+Rokas ID identifikācijas sistēma
+Lielisks OLED ekrāns
+Jaudīgs procesors
Mīnusi
- Ekrāna iegrauzums aizņem daudz vietas
- Vāja kameras darbība pustumsā
- Pie žestu komandām pamatīgi jāpiestrādā
Cena ap 700 eiro