Baltijā lielākās vides apsaimniekošanas un atkritumu pārstrādes uzņēmumu grupas AS “Eco Baltia” Lietuvā bāzētais vides apsaimniekošanas uzņēmums UAB “Ecoservice” ieguldīs 18 miljonus eiro pērn uguns nelaimē skartā atkritumu šķirošanas centra Viļņā atjaunošanā.
Tāpat investīcijas tiks novirzītas šķirošanas centra infrastruktūras uzlabojumos, kā arī modernizācijā, tādējādi sniedzot lielāku pienesumu aprites ekonomikā. Paredzamais projekta pabeigšanas termiņš ir šā gada beigas.
"Mēs esam pieņēmuši lēmumus, kas bija nepieciešami, lai turpinātu straujāk virzīties uz turpmākajiem uzņēmuma izaugsmes mērķiem. Pēc pagājušā gada augustā notikušā ugunsgrēka mēs nekavējoties veicām pasākumus, kas palīdzēja turpināt darbību bez pārtraukumiem, tādējādi izpildot visas saistības pret klientiem un partneriem. Tagad pienācis laiks spert nākamos soļus, proti, ne tikai atjaunot ugunsgrēkā cietušo, bet arī strādāt efektīvāk, ieviešot jaunākās tehnoloģijas un uzlabojot ugunsdrošību," sacīja Jurgita Nacevičiene, Ecoservice izpilddirektore.
Daļu no investīcijām plānots finansēt no UAB “Ecoservice” un tā mātes sabiedrības grupas uzņēmumu līdzekļiem un daļu ar bankas aizdevumu. “Mūsu prioritāte ir sniegt augstākās kvalitātes pakalpojumus gan Lietuvā, gan citās mūsu darbības valstīs esošajiem klientiem, kā arī padarīt efektīvākus ražošanas procesus, tādējādi veicinot straujāku grupas attīstību starptautiskajā tirgū. Domājot par ilgtermiņa perspektīvu, esam pieņēmuši lēmumu finansēt mūsu ugunsgrēkā cietušā Viļņas uzņēmuma šķirošanas centra rekonstrukciju, lai uzņēmums varētu uzlabot atkritumu savākšanas un šķirošanas procesus Lietuvā un nodrošināt tā veiksmīgu darbību,” teica Māris Simanovičs, “Eco Baltia” valdes priekšsēdētājs.
“Ecoservice” atkritumu šķirošanas rūpnīcas ēku kopējā platība ir vairāk nekā 3500 kvadrātmetru, bet visa šķirošanas centra teritorija aizņem vairāk nekā 3 hektārus. Tajā plānotās modernās iepakojuma atkritumu šķirošanas iekārtas veicinās centra darbību saskaņā ar aprites ekonomikas principiem, samazinot resursu izšķērdēšanu un maksimāli palielinot materiālu atgriešanu tirgū atkārtotai izmantošanai. Savukārt esošās inženiertehniskās infrastruktūras uzlabošana palīdzēs nodrošināt atbilstību visstingrākajām vides un ugunsdrošības prasībām.