Nekustamo īpašumu attīstītāja "Vastint Latvia" birojs līdz šim atradās Rīgas centrā, taču līdz ar biroju kompleksa "Business Garden Rīga" pirmās kārtas pabeigšanu, lemts par labu Pārdaugavai un uzņēmums laikus uzsāka darbu pie jauna biroja izveides tur.
Jaunajā birojā strādā "Vastint Latvia" administratīvā komanda — uzņēmuma vadītājs, būvinženieri, projektu vadītāji, īpašumu pārvaldnieki, kā arī mārketinga un īpašumu iznomāšanas daļas darbinieki. Ikdienā birojā notiek sapulces ar projektu partneriem – būvniekiem, projektētājiem, arhitektiem, dizaineriem, ainavu arhitektiem un citiem speciālistiem. Tiesa, pašlaik, pandēmijas laikā visas sapulces norit tiešsaistē.
Birojs tika veidots ievērojot trīs galvenos principus. Pirmais – darbinieku iesaiste. Piesaistot telpu stratēģijas konsultantu Oļegu Ņikitinu, tika apzinātas biroja darbinieku vajadzības, novadot gan individuālās intervijas, gan kopīgus "workshops" (tā, piemēram, vienā no tiem darbinieki varēja "paspēlēties" ar biroja maketu un ievietot tā telpās sevi un izspēlēt dažādus darba dienām raksturīgos scenārijus, izmantojot LEGO klucīšus). Šajā procesā tapis rezultāts – projektēšanas uzdevums "Arplan" arhitektam Iļjam Rogožkinam – tika attīstīts tehniskajā projektā un realizēts dabā. Savukārt telpu interjeru veidojusi interjera dizainere Regīna Marija Astahova, kas iepriekš veidojusi interjeru "Vastint grupas" pirmajā dzīvojamo ēku projektā "FUTURIS".
Otrais princips – atvērtība. Pie ieejas "Vastint Latvia" birojā nevar redzēt ierasto "barjeru" — biroja administratora leti uzgaidāmajā telpā. Apmeklētāji un darbinieki uzreiz nokļūst atklātā "viesistabā". Tāpat netālu — ar šķērssienu nodalīta virtuves zona un uzņēmuma vadības telpas, kas izvietotas aiz augu sienas. Blakus atrodas zona ar mīkstajām mēbelēm un dekoratīvo apgaismojumu. Tur uzņēmuma darbinieki tiksies ar klientiem, tiklīdz tas atkal būs iespējams.
Trešais princips – daudz zaļumu. "Business Garden Rīga" kļuva par pirmo biroju kompleksu Rīgā, kas saviem klientiem piedāvā funkcionāli daudzveidīgu un bagātīgi apzaļumotu vidi. Kompleksam pieguļošajā teritorijā ierīkoti basketbola un volejbola laukumi, kā arī galda tenisa galdi. Sporta zonas izvietotas starp apstādījumiem, kur aug 110 koki un daudzi krūmāji. Tur iekārtotas arī atpūtas zonas, kur labos laikapstākļos var paēst pusdienas, komunicēt ar kolēģiem vai sarīkot nelielu sapulci.
"Īpašu uzmanību mēs pievērsām daudzveidīgu augu izvietošanai koplietošanas telpās un kabinetos, dabisku krāsu, faktūru un pat ainavas izmantošanai interjerā," stāsta projekta interjera dizainere R.M. Astahova.
Darba vietas birojā izvietotas tā, lai katram darbiniekam būtu iespēja vērot laikapstākļu un gadalaiku maiņu aiz loga. Sadarbībā ar dabiskā dizaina profesionāļiem no "Inbloom" īstenota iecere par unikālu "zaļo" istabu. "Tā mēs saucam nelielu telpu, kuras sienas, kam šeit ir nelīdzenas meža ainavas loma, pilnībā klāj augi," turpina R.M.Astahova.
Birojam ir aktivitātēs bāzēts, jaukta tipa plānojums, kas pielāgots uzņēmuma darba specifikai un darbinieku ikdienas procesiem. Tajā ir apvienotas gan atvērta tipa darba zonas, gan slēgti kabineti un dažāda izmēra sapulču telpas. Gan virtuve, gan neformāla tipa atpūtas zonas ir integrētas biroja telpā un nodalītas, izmantojot dažādus interjera risinājumus nevis sienas.
"Mums bija svarīgi dot darbiniekiem iespēju izvēlēties darba vidi: no aktīvās, dinamiskās, kur pati atmosfēra stimulē būt produktīvam un komunicēt, līdz mierīgai, bez jebkādiem traucēkļiem – koncentrēšanām un individuālam darbam," stāsta O.Nikitins.
Savukārt, lai nodrošinātu līdzsvaru starp atvērtību un privātumu biroja daļā ar atvērto plānojumu, tās pašā centrā tika ievietota atpūtas zona, no pārējās telpas norobežota ar augstiem koka plauktiem.
"Tur mēs izvietojām dažādu krāsu un dizainu klubkrēslus, kuru izvēlē piedalījās paši darbinieki. Savukārt, aiz stikla sienām izvietoto vadības telpu atvērtību un caurskatāmību mēs samazinājām ar daļēji caurspīdīgiem aizkariem," stāsta R.M.Astahova.
Gan biroja apgaismojums, gan gaisa apmaiņa maksimāli pielīdzināti dabiskiem apstākļiem. Ventilācija izbūvēta nevis lai tikai izpildītu normatīvu minimālās prasībās, bet pēc starptautiska "Vastint" standarta (1,8 l/sek. uz m2), kas atbilst arī LEED Platinum līmenim. Tas nospēlēja arī savu lomu pandēmijas apstākļos, kas daudzus birojus padarīja nelietojamus, kamēr epidemioloģiska situācija būtiski neuzlabosies.
Atpūtas un apspriežu telpu formāts nepieciešamības gadījumā ļauj nodrošināt divu metru distanci starp cilvēkiem; arī pārrunām un videokonferencēm atvēlētas atsevišķas telpas.