Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valdība 14.jūlijā izveidoja komisijas Rīgas un Ventspils brīvostu pārvalžu likvidācijas procesa nodrošināšanai.

Ostu likums nosaka, ka abu ostu pārvaldīšanas funkcijas turpmāk veiks jaundibinātas valsts kapitālsabiedrības, kas saskaņā ar Ostu likuma pārejas noteikumiem jānodibina līdz 2022.gada 1.septembrim. Tās būs likumiskas likvidējamo ostu pārvalžu saistību, finanšu līdzekļu, kustamās un nekustamās mantas un lietvedības pārņēmējas.

Rīgas brīvostas pārvaldes likvidācijas komisijas vadītāja būs Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāres vietniece Ligita Austrupe, bet komisijas vadītājas vietniece - Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Budžeta un finanšu departamenta direktore Irēna Koteļņikova.

Komisijas sastāvā iekļauts Valsts kases (VK) Finanšu risku vadības departamenta direktors Jānis Rozenbergs, Pārresoru koordinācijas centra (PKC) Kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļas konsultante Kristīne Priede, Rīgas brīvostas pārvaldnieka vietnieks juridiskajos un administratīvajos jautājumos Mārtiņš Ziemanis un Ekonomikas ministrijas (EM) deleģēta pārstāve, Rīgas brīvostas pārvaldnieka palīdze.

Savukārt Ventspils brīvostas pārvaldes likvidācijas komisijas vadītājas amatā iecelta SM Juridiskā departamenta direktora vietniece, Nekustamo īpašumu nodaļas vadītāja Inese Birziņa, bet par komisijas vadītājas vietnieci, tāpat kā Rīgas brīvostas likvidācijas komisijā, - Koteļņikova.

Komisijas sastāvā iekļauta Finanšu ministrijas (FM) Iekšējā audita politikas plānošanas nodaļas vecākā eksperte Dace Bērziņa-Ķule, EM Juridiskā departamenta direktors Kaspars Lore, PKC Kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļas konsultante Priede un AS "Ventas osta" valdes locekle Baiba Vīlipa.

No Ventspils brīvostas pārvaldes komisijā paredzēts apstiprināt iekšējo auditoru, Vides uzraudzības nodaļas vadītāju, Finanšu un budžeta plānošanas nodaļas finanšu speciālistu, grāmatvedi, juristu, būvinženieri, īpašumu apsaimniekošanas nodaļas ēku pārzini - sagādnieku, kā arī ostas kapteiņdienesta kuģu ekspluatācijas mehāniķi.

Valdības rīkojumi paredz, ka komisijām līdz šī gada 30.novembrim jānodrošina abu brīvostu pārvalžu materiālo un finanšu līdzekļu inventarizāciju, jānosaka kustamās un nekustamās mantas vērtība, prasību un saistību apjoms, jānodrošina līgumtiesisko saistību apzināšanu un nodošanu attiecīgi "Ventas ostai" un kapitālsabiedrībai, kas izveidota Rīgas ostas pārvaldīšanai.

Visus ar Rīgas un Ventspils brīvostu pārvalžu likvidācijas procesu saistītos izdevumus sedz no attiecīgās pārvaldes līdzekļiem.

Paredzēts, ka komisijām līdz 2022.gada 31.decembrim jānodrošina brīvostu pārvalžu saistību, finanšu līdzekļu, kustamās un nekustamās mantas un lietvedības nodošanu "Ventas ostai" un Rīgas brīvostā izveidotajai kapitālsabiedrībai.

Kā vēstīts, 27.aprīlī stājās spēkā grozījumi "Likumā par ostām", kas paredz būtiski reformēt ostu pārvaldību.

Ostu likums paredz, ka līdz šī gada 1.septembrim Ministru kabinetam jāpieņem lēmums par līdzdalību kapitālsabiedrības dibināšanā Rīgas ostas pārvaldīšanai.

Līdz šī gada beigām jāpabeidz viss transformācijas process un jālikvidē Rīgas un Ventspils brīvostu pārvaldes. Šo procesu nodrošināšanai Ministru kabinets izveidos likvidācijas komisijas, kuras veiks ostu pārvalžu materiālo, finanšu līdzekļu un saistību inventarizāciju, nodrošinās ostu pārvalžu saistību (tiesību un pienākumu) un mantas, apgrūtinājumu, kredītsaistību nodošanu kapitālsabiedrībām.

Komentāri

Pievienot komentāru