AS Olainfarm paplašinās savu izstrādājumu portfeli ar jauniem preparātiem un sāks jaunu tirgu apguvi, vienlaicīgi kopā ar zinātniekiem strādājot pie nebijušu produktu izstrādes.
Tādu ainu iezīmēja jaunais AS Olainfarm valdes priekšsēdētājs Jānis Buks, kurš iepriekš daudzus gadus strādājis banku nozarē.
“Uzņēmums un situācija tajā ir zināma, jo iepriekš divus gadus biju arī tā padomes loceklis,” uz jautājumu par to, cik ātri pieņēma lēmumu kļūt par tā valdes priekšsēdētāju, atbild J. Buks. Viņš uzsver, ka profesionālam vadītājam nav jāpiedalās akcionāru strīdos un karos, un viņš šādos pasākumos neplāno iesaistīties. “Olainfarm jau vairākus gadus pavadījis mantinieču – akcionāru – strīdos, bet tagad līdz ar akcionāra, kas uzskatāms par stratēģisko investoru, ienākšanu kompānijā šie dīvainie laiki, tāpat kā reidersima mēģinājumi, ir pagātne. Jā, vēl tiesvedības par šiem jautājumiem turpināsies, taču tās nemainīs situāciju uzņēmumā, tā vadībā,” stāsta J. Buks.
Viņš norāda uz to, ka Olainfarm kopumā strādā jau vairāk nekā 48 gadus, un pēc vairāku gadu šūpošanās tam nepieciešama stabilitāte, prognozējamība un startēģiska ilgtermiņa attīstība. “Ja uzņēmumu ilgstoši plosa akcionāru kari, tad no tā nekas pāri var arī nepalikt, un to jau ir pierādījusi citu kompāniju, tostarp Latvijā un Eiropā, pieredze un liktenis,” uz jautājumu par akcionāru strīdu ietekmi uz uzņēmumu atbild J. Buks.
Covid mainījis pieprasījumu
Koronovīrusa pandēmija palielināja farmācijas kompāniju, tostarp Olainfarm nozīmi un vērtību sabiedrībā, jo bez pārtikas, ūdens un mājokļa nākamais ir veselības aprūpe, medikamenti. “Šajā laikā pieauga pieprasījums pēc antidepresantiem, bet saruka – pēc saaukstēšanās medikamentiem,” uz pandēmijas ietekmi norāda J. Buks. Viņš norāda uz ekspertu vērtējumu, ka mājsēdes rezultātā pieaugusī antidepresantu lietošana nesaruks. “To viens pats Olainfarm bez ļoti būtiska valsts atbalsta īstenot nespēs,” uz jautājumu, vai šīs pandēmijas apstākļos nevarētu pievērsties vakcīnu ražošanai, atbild J. Buks. Viņš steidz piebilst, ka vakcīnas visos laikos ir bijusi nosacīta elitāra medikamentu grupa, taču to ražošanai ir vajadzīgas vismaz 100 milj. eiro lielas investīcijas, bet uzņēmumam tādu brīvu līdzekļu nav.
Visu rakstu lasiet žurnāla Dienas Bizness 10.augusta numurā!
ABONĒJIET, lasiet elektroniski vai meklējiet preses tirdzniecības vietās!