Bankas

ABLV Bank licence ir anulēta

Lelde Petrāne, 12.07.2018

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Eiropas Centrālā banka (ECB) ir pieņēmusi lēmumu anulēt ABLV Bank licenci, informē Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK).

ECB lēmums ir pieņemts pēc Latvijas FKTK ierosinājuma, kas iesniedza šādu priekšlikumu ECB izskatīšanai, ņemot vērā 2018. gada 5. martā FKTK saņemto bankas akcionāru sapulces lēmumu par vēlmi īstenot pašlikvidācijas procesu, kā arī pašlikvidācijas plāna pieteikumu un FKTK 2018. gada 12. jūnijā pieņemto lēmumu atļaut ABLV Bank sākt pieteikto pašlikvidācijas procesu.

FKTK priekšsēdētājs Pēters Putniņš norāda: «Šis ir plānots un likumsakarīgs solis bankas pašlikvidācijas procesā un tas nekādā veidā neietekmē pašlikvidācijas procesa gaitu. FKTK turpina pašlikvidācijas procesa uzraudzību saskaņā ar iepriekš apstiprināto plānu un kārtību.»

FKTK 2018. gada 12. jūnijā iesniedza ECB lēmuma projektu par bankas licences anulēšanu. ECB pieņemtais lēmums stājās spēkā 2018. gada 11. jūlijā plkst 24.00 pēc Latvijas laika.

Likvidators 2018. gada 18. jūnijā oficiālajā izdevumā «Latvijas Vēstnesis» publicēja paziņojumu par bankas likvidāciju, kas, savukārt, bija sākums trīs mēnešu termiņam kreditoru prasību iesniegšanai. Kreditoru prasību iesniegšana turpinās un bankas licences anulēšana šo procesu neietekmē.