Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ceļu būves firmas AS "A.C.B." apgrozījums 2019.gadā krities par 32,61%, liecina "Lursoft" dati.

Apgrozījums sarucis no 93,01 miljona 2018.gadā līdz 62,68 miljoniem eiro pērn. Iesniegtajā vadības ziņojumā skaidrots, ka apgrozījuma samazinājums saistīts ar lielu apakšuzņēmēju īpatsvaru 2019.gadā. Tajā pašā laikā, neskatoties uz apgrozījuma kritumu, AS "A.C.B." peļņa pēc nodokļu nomaksas pieaugusi no 1,1 miljona eiro 2018.gadā līdz 2,3 miljoniem eiro pērn.

Uzņēmuma vadība norāda, ka peļņas kāpumu veicinājis gan kopējā tirgus pieprasījuma pieaugums, gan arī iekšējo procesu sakārtošana, tostarp, otrreizējā materiāla pārstrāde un izmantošana ražošanā.

Ņemot vērā AS "A.C.B." iekšējo procesu sakārtošanu, 2020.gada laikā uzņēmums plāno saglabāt vadošā ceļu būves uzņēmuma statusu un noslēgt gadu ar peļņu, kas balstīta uz jau noslēgtajiem objektu līgumiem, kā arī nopietni tiek apsvērti ievērojami investīciju pasākumi. Papildus tam, AS "A.C.B." plāno veikt jaunu biznesa segmentu attīstību, lai nākotnē diferencētu stratēģiskos riskus.

Jānorāda, ka "A.C.B." grupas konsolidētais apgrozījums pagājušajā gadā bija 99,3 miljoni eiro, bet peļņa – 4,4 miljoni eiro. "A.C.B." grupas uzņēmumi aptver tādus darbības virzienus kā ceļu un tiltu būve, asfaltbetona un betona izstrādājumu ražošana, apakšzemes komunikāciju izbūve, bruģējuma izbūve, beramo būvmateriālu ieguve un tirdzniecība, kā arī celtniecības mehānismu un būvmašīnu pakalpojumi.

Kā rāda "Lursoft" dati, AS "A.C.B." patiesais labuma guvējs ir Valdis Lejnieks.

Komentāri

Pievienot komentāru