Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Atbalstīts SIA "Adven Latvia" projekts par jaunas šķeldas katlumājas būvniecību Cēsu pilsētas Bērzaines ielas rajonā, kas tiks īstenots ar Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda atbalstu, informē uzņēmuma pārstāve Rūta Reinsone.

Ekonomiskie un ģeopolitiskie notikumi rada nenoteiktību un augstus riskus dabasgāzes pieejamībai un tās cenai nākotnē. Aizvietojot dabasgāzes kurināmo ar atjaunojamo energoresursu kurināmo, tiek veicināta enerģētiskā drošība, prognozējamākas un zemākas siltumenerģijas ražošanas izmaksas. Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) izsludinātajā konkursā Latvijā tika iesniegti 72 projekti - divi no tiem Vidzemes reģionā, kurus iesniedza "Adven" grupas uzņēmumi, gūstot pozitīvu atzinumu.

Bērzaines ielas apkaimes centralizētās siltumapgādes sistēmas siltumavotu veido dabasgāzes katlu iekārtas, kas uzstādītas laika posmā no 1981. līdz 1991.gadam.

SIA "Adven Latvia" valdes loceklis Māris Kānītis skaidro, ka tuvāko divu gadu laikā arī šajā katlumājā plānojam pāriet uz zaļāku enerģijas ražošanu, mazinot atkarību no fosilā kurināmā, kas palielinās vietējā atjaunojamā energoresursa izmantošanu līdz pat 85% no kopējā Cēsu centralizētās siltumapgādē saražotā apjoma.

"Adven Latvia" projektu vadītājs Mārcis Smalkais piebilst, ka projekta mērķi paredzēts sasniegt aizvietojot esošo fosilā kurināmā siltumavotu ar jaunu šķeldas kurināmā katla iekārtu ar kopējo jaudu līdz 980 kilovatiem (kW). Tas ne tikai mazinās atkarību no fosilā kurināmā, bet arī veicinās siltumnīcefekta gāzu emisiju samazinājumu līdz pat 512 CO2 tonnām gadā. Patlaban notiek plānošana un priekšdarbi, lai jau pavasarī sāktu katlumājas būvniecību un jau 2023./2024.gada apkures sezonā sāktu siltumenerģijas ražošanu jaunajā siltumavotā.

Papildus Cēsīs šogad notikuši arī citi siltumapgādes sistēmas modernizācijas projekti. Uzstādīti saules paneļi, kas ražo elektroenerģiju pašpatēriņam Turaidas ielas 7 katlumājā. Veikti arī būtiski siltumtrases pārbūves darbi Zirņu ielas rajonā, kā arī maģistrālā siltumtrases posma nomaiņa Dzintara un Valmieras ielas krustojumā, kopumā nomainot vairāk nekā vienu kilometru siltumtrases vienā vasarā.

Kānītis skaidro, ka šogad uzņēmums turpina pieslēgt arī jaunus objektus. Pārsvarā interesi izrāda objektu īpašnieki, kas līdz šim ir nodrošinājuši siltumenerģijas ražošanu ar dabasgāzi. Straujas dabasgāzes cenas pieaugums un esošo apkures iekārtu vecums licis šo objektu īpašniekiem izvēlēties lētāku risinājumu, kas ir pieslēgums centralizētajai siltumapgādei.

Tāpat, "Adven" sadarbojoties ar attālinātās skaitītāju nolasīšanas un siltummezglu regulācijas risinājumu izstrādātāju "Metbox", ir tapis digitālais rīks, kas palīdz gan daudzdzīvokļu māju īpašniekiem, gan apsaimniekotājiem, gan pašvaldību energopārvaldniekiem pieņemt izsvērtus lēmumus par energoefektivitātes uzlabojumu nepieciešamību objektos.

2021.gadā "Adven Latvia" apgrozījums bija 490 140 eiro, savukārt kompānijas zaudējumi bija 174 535 eiro, liecina informācija "Firmas.lv". Uzņēmums reģistrēts 2018.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1,323 miljoni eiro. Kompānija pieder Somijas "Adven BSS".

Komentāri

Pievienot komentāru