Aristocrat Kids modeles Gabrielas dzīvesstāsts un karjera 

Liepājniecei Gabrielai Cēlājai ir tikai seši gadi, bet viņa kā bērnu modes zīmola «Aristocrat Kids» modele jau piedalījusies «Rīgas Fashion Week» un Milānas modes nedēļā.

Monta Glumane, 05.10.2018
1/20

Elīna un Gabriela Cēlājas

Foto: Ritvars Skuja,Dienas Bizness

Ar bērnu modes zīmolu «Aristocrat Kids» Gabriela uzsāka sadarbību pirms diviem gadiem. «Viņai ļoti patika skaistas kleitas un fotografēties. Es redzēju, kā viņa mēģina kombinēt apģērbu un ka tas viņai ir interesanti. Sekoju līdzi «Aristocrat Kids» aktivitātēm un pamanīju, ka viņi izsludina pieteikšanos uz fotosesiju. Pieteicāmies un Gabriela tika uz lielā kataloga pavasaris – vasara 2017 fotosesiju,» stāsta Gabrielas mamma Elīna Cēlāja.

Šobrīd Gabriela sadarbojas ar «Aristocrat Kids», bet šovasar piedalījusies arī peldkostīmu un pludmales apģērbu zīmola «Slow beachwear» modes skatē un kolekcijas mammām un meitām jeb «Mini Me» peldkostīmu fotosesijā. Gada laikā mazā liepājniece piedalās divās modes skatēs, kā arī divas reizes gadā «Aristocrat Kids» rīko jauno apģērbu līniju fotosesijas.

Līdz šim modes skatēm Gabriela īpaši negatavojās. Pēc E.Cēlājas domām, maza bērna izskatu nav nepieciešams kaut kā speciāli veidot. «Tas ir gaumes jautājums. Manuprāt, bērnam ir jāizskatās dabīgi, kaut vai ar līkām kājām, jo pats bērns ir unikāls,» uzskata E.Cēlāja.

Pavisam nesen Gabriela piedalījās Milānas modes nedēļā. Un jau pirms kāda laika viņas mamma Elīna novērojusi, ka Gabriela ir izaugusi un ir nepieciešams sākt apgūt defilē. Pirms Milānas modes skates bērnu apģērbu zīmols «Aristocrat Kids» piedāvāja modeļu apmācības Rīgā, bet Liepājā Gabriela apmeklē modeļu skolu. «Pirms skatēm es cenšos sekot līdzi, lai viņa nedabūtu zilumus vai nobrāzumus. Citādi nav nekāda īpaša gatavošanās, viņa ir tāda, kāda viņa ir,» stāsta E.Cēlāja. Arī kosmētikas izmantošana modes skatēs ir ļoti minimāla - tiek lietots vien pūderis, nedaudz izgaismota seja un dažreiz iekrāsotas uzacis. Piedaloties modes skatēs nedrīkst būt lakoti nagi, mākslīgie tetovējumi un citas mazas nianses.

Gabrielas mamma Elīna norāda, ka modeļu gaitas varētu saukt par hobiju un tas noteikti nav pašmērķis. «Es to uztveru kā iespēju bērna izaugsmei. Kāds nodarbojas ar dziedāšanu, dejošanu, bet Gabrielai ir šis. Es nebūšu dusmīga, ja viņa vienu dienu pateiks – man tas viss ir apnicis. Arī tas būs normāli, tas nav viegls darbs. Ir nepieciešama liela pacietība, jo Gabriela ir ļoti enerģiska. Viņai tas ir pārbaudījums, jo citkārt ir grūti izturēt garās fotosesiju stundas. Taču «Aristocrat Kids» komanda ir ļoti jauka un lielās modeles pieskata mazās,» saka E.Cēlāja.

Ar bērnu apģērbu zīmolu «Aristocrat Kids» nav noslēgts līgums un tā ir Gabrielas un viņas vecāku izvēle - piedalīties vai nepiedalīties dažādās modes aktivitātēs. «Ja mums ir laiks un vēlēšanās, tad mēs to darām, ja nav, tad zīmols neapvainojas. Ja kādu dienu tas kļūs Gabrielai par grūtu, tad mēs pasakām – nē. Taču es saviem bērniem mācu, ja kaut ko iesāk, tad tas ir jāturpina kā jebkurš pulciņš,» saka E.Cēlāja.

Kā pateicību par piedalīšanos «Aristocrat Kids» aktivitātēs Gabrielai zīmols dāvina kleitas vai aksesuārus. Kā arī nesen bija iespēja tikties ar modeli Karlīnu Cauni, kura dalījās pieredzē par modes industriju un biznesu. Pēc E.Cēlājas novērojumiem, bērnu modei ir liela nākotne un tāda ir arī mazajām modelēm.

Uz jautājumu, vai bērnu modes zīmolu apģērbi nav pārāk dārgi, Gabrielas mamma norāda: «Piemēram, «Aristocrat Kids» apģērbus darina ar rokām, tur ir izšuvumi, pērles, dārgi audumi un cena ir atbilstoša, jo katru kleitu darina savs šuvējs. Mūsu ģimenei nav tāds dzīvesveids, lai mēs savus bērnus tērptu tādās drēbēs un es uzskatu, ka tas nav nepieciešams. Protams, tas var būt kāds īpašs gadījums, un es nenosodu, ka citi to dara. Tas ir atkarīgs no prioritātēm. Citam tas ir ļoti svarīgi un mums nav. Man pašai arī ir augstas klases dizaineru apģērbs, bet es ar to neaizraujos.»

E.Cēlāja stāsta, ka līdz 14 gadu vecumam modeles vēl tiek uzskatītas par bērniem, tāpēc vērā tiek ņemts tikai vecums un auguma garums. «Gabriela ir iedvesmojusi ļoti daudzas citas mammas un viņas man jautā – kā jūs tur tikāt, vai sarunājāt. Mums tur nav pazīšanās. Viss ir atkarīgs no vecākiem, vai viņi uzskata, ka bērns ir tam piemērots. Manuprāt, visi bērni ir skaisti,» uzskata E.Cēlāja.

Lielākā daļa no «Aristocrat Kids» modelēm ir no Rīgas un tikai dažas ir no citām Latvijas pilsētām. «Tad, kad mēs pārvācāmies no Rīgas uz Liepāju, es sev apsolīju, ka attālums Rīga – Liepāja mums nekad nebūs šķērslis, lai mēs apdalītu savas intereses vai vēlmes. To es saku arī saviem bērniem – nevajag uzskatīt, ka, ja mēs dzīvojam Liepājā, tad Rīga ir tik tālu un mēs kaut ko nevaram. Nekas nav tālu. Mūsdienās arī Ņujorka nav tālu. Ja kaut ko ļoti vēlas un tas ir tā vērts, tad mēs to varam izdarīt un izdarīsim,» pārliecināta ir E.Cēlāja.

Gabrielai patīk iespējas, ko piedāvā Rīga. Viņa sapņo, ka kādu dienu viņa dzīvos Rīgā, kā modele ceļos, apskatīs pasauli un vēl viņu saista dīdžeja profesija.

Tevi varētu interesēt

Ar lielformāta sienas gleznojuma Atlants atklāšanu Liepājā atklāts arī mūsdienu mākslas festivāls...

Liepājas pilsētas pašvaldība 25. jūlija izsolē pārdevusi visus 14 uz izsoli izsludinātos...

Liepājā uzsākti Sv.Trīsvienības katedrāles fasādes un torņa atjaunošanas, logu un smilšakmens...

Liepājas SEZ pārvalde un SIA «FALKORS Building Industry» parakstījusi līgumu par Liepājas...

Uzņēmums SIA «E-Team» izveidojis savu pirmo projektu - piedzīvojumu parku «Austrumu Forts»,...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Jumiķim un mūziķim Valdim Vucānam pēc Doma baznīcas jumta rekonstrukcijas darbu vadīšanas...

Grūtības piemeklējušais ASV konglomerāts «General Electric Co.» (GE) pirmdien paziņoja par vadītāja...

ASV farmācijas kompānija «Pfizer» pirmdien paziņoja, ka tās vadītājs Īans Rīds atkāpsies...

Norvik Banka pirms aptuveni gada sāka senioru nodarbinātības programmu, kuras ietvaros patlaban...

Labāk apmaksātie darbinieki Latvijā strādā informācijas tehnoloģiju (IT) un finanšu sektorā,...

Pirmspensijas vecuma iedzīvotāju skaits palielinās, darbinieku uzņēmumos trūkst aizvien vairāk,...

Pasaulē lielākās klavieres latvietis Dāvids Kļaviņš pirmo reizi prezentēja 1987. gadā, bet...

Īstā skola sākas pēc skolas; jābūt tiltam starp uzņēmuma stratēģiju un varēšanu...

Pieaugot darbinieku skaitam, informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums Accenture atvēris jaunu biroju...

Jaunākais darba devēja tēla pētniecības un konsultāciju uzņēmuma Universum pētījums World’s...