Start-up

Atbalstīs uzņēmējus, kas gatavi veidot savus mobilitātes jaunuzņēmumus

Db.lv, 03.08.2022

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju uzņēmums “ATOM Mobility” ciešā sadarbībā ar inovāciju vadības uzņēmumu “Helve” radījis akceleratoru “ATOM Mobility Hub”, lai atbalstītu uzņēmējus pirmajos soļos mobilitātes jaunuzņēmumu izveidē.

“ATOM Mobility Hub” ir pirmais un pašlaik vienīgais akcelerators, kas paredzēts tieši uzņēmējiem bez pieredzes IT jomā vai iepriekš apgūtām tehnoloģiju prasmēm. Pieteikšanās akceleratora programmai atvērta jebkuram mērķtiecīgam jaunajam uzņēmējam līdz 13. septembrim.

“ATOM Mobility Hub” deviņu nedēļu tiešsaistes programma radīta ar mērķi atbalstīt uzņēmējus, kas gatavi veidot jaunuzņēmumus vienā no programmas trīs vertikālēm - transportlīdzekļu koplietošanas, braucienu vai piegādes jomās. Programma norisināsies no šī gada oktobra līdz decembrim. Tās ietvaros dalībnieki starptautisku mentoru vadībā no tādiem uzņēmumiem kā “Adyen”, “Funderbeam”, “Movmi” un “EIT Urban Mobility” strādās pie savas idejas, veiks tirgus izpēti, definēs produktu, uzsāks sadarbību veidošanu un pārdošanas aktivitāšu plānošanu. “ATOM Mobility Hub” dalībnieki programmas rezultātā būs izstrādājuši savu minimālo darbspējīgo produktu (MVP), būs gatavi sākt investīciju piesaisti un uzsākt savu mobilitātes biznesu.

“Mūsu misija “ATOM Mobility” ir palīdzēt talantīgiem uzņēmējiem uzsākt un attīstīt savu biznesu mobilitātes jomā. Mēs redzam, ka dažiem ļoti talantīgiem uzņēmējiem un jaunuzņēmumiem ir ierobežota piekļuve nepieciešamajām tehnoloģijām, zināšanām un finansējumam. Lai risinātu šo izaicinājumi esam radījuši “ATOM Mobility Hub”. Ņemot vērā, ka tehnoloģijas ir dārgas un to izstrāde prasa laiku, kā tehnoloģiju partneris mēs varam dalībniekiem palīdzēt paātrināt šo procesu,” stāsta “ATOM Mobility” dibinātājs un vadītājs Arturs Burnins.

Akceleratora kopējais balvu fonds sasniedz vairāk nekā 30 000 eiro un tiks sadalīts starp akceleratora spēcīgākajām komandām. Papildus piekļuvei “ATOM Mobility” programmatūrai, dalībnieki pretendēs arī uz akceleratora partneru balvām no “Adyen”, “Funderbeam”, “Fluctuo”, “Sumsub”, “ACTON”, “Movmi” un “Knot”, kas finansiāli atvieglos uzņēmējdarbības uzsākšanu un palīdzēs ar ārējā finansējuma piesaisti.

“Tāda veida programmas kā “ATOM Mobility Hub” dod iespēju komandām efektīvi veidot jaunuzņēmumus ar atbalstu, kas nepieciešams tieši sākuma stadijā. Jaunuzņēmumiem ir piekļuve ne tikai pieredzējušiem mentoriem-uzņēmumu dibinātājiem, bet arī tieši mobilitātes profesionāļiem ar industrijas pieredzi un mācībām, ko nodot tālāk. Globālais mobilitātes tirgus 2021. gadā sasniedza teju 40 miljardu dolāru apmēru, turpinot 25% izaugsmi ik gadu. Tas liecina par lielu potenciālu programmas dalībniekiem turpināt iesākto arī pēc programmas un attīstīt savus jaunuzņēmumus par spēcīgiem tirgus spēlētājiem,” atklāj “Helve” dibinātāja un vadītāja Marija Ručevska.

“ATOM Mobility” un “Helve” aicina programmai pieteikties jebkuru talantīgu uzņēmēju ar savu ideju jaunuzņēmuma izveidei individuāli vai ar savu komandu. Pieteikšanās atvērta līdz 13. septembrim, tiešsaistes programma uzsāksies 3. oktobrī un noslēgsies ar demo dienas pasākumu 14. decembrī.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šogad Vācijas-Baltijas tirdzniecības kameras organizētajā konkursā par Vācijas- Baltijas Uzņēmējdarbības balvas piešķiršanu izvērtēja Baltijas uzņēmumus, kas darbojas inteliģento transporta sistēmu (ITS), viedās loģistikas un mobilitātes jomās.

Pirmo vietu un galveno balvu ieguva EyeVi Technologies no Igaunijas ar savu ceļu tīkla automatizēto 3D kartēšanas platformu, kas darbojas ar mākslīgo intelektu.

Otro vietu ieguva Latvijas uzņēmums ATOM Mobility ar savu IT platformu koplietošanas mobilitātei.

Trešajā vietā iekļuva Lietuvas uzņēmums GoRamp, kas piedāvā mākoņa tehnoloģijās balstītu piegādes ķēdes pārvaldības programmatūru, kas palīdz uzņēmumiem efektīvi pārvaldīt ienākošo un izejošo loģistiku.

Konkursa pieteikumus izvērtēja pieredzējuši mobilitātes un loģistikas nozares eksperti no Vācijas, kas noteica trīs galvenos uzvarētājus no visām trim Baltijas valstīm kopā. Uzvarētāji tika uzaicināti piedalīties 3. Vācijas- Baltijas Digitālajā samitā un izstādē IT For Business, kas no 10.-12. maijam norisinās Lībekā, Vācijā.

Komentāri

Pievienot komentāru