Auto

Autoservisos palielina algas un cenas

Dienas Bizness, 12.11.2014

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pastiprināta uzmanības pievēršana autoservisiem piespiedusi palielināt darbinieku vidējo algu par 52 eiro mēnesī. Vienlaikus sadārdzinājušās arī atsevišķu pakalpojumu cenas autoservisos, trešdien raksta laikraksts Neatkarīgā Rīta Avīze.

VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone informēja, ka autoservisu nozares uzraudzības un kontroles pasākumu rezultātā 2014. gada jūlijā un augustā vidējā darba samaksa šajā nozarē palielinājusies par 496,49 tūkstošiem eiro. Vidēji viens nodokļu maksātājs ir palielinājis darba algu par 52 eiro. Pastiprināto pārbaužu dēļ jūlijā un augustā, salīdzinot ar jūniju, par 4,9% jeb 378 vietām palielinājies oficiālo darba vietu skaits autoservisos. Kopumā laikā no šā gada 27. jūlija līdz 27. oktobrim automobiļu apkopes un remonta nozarē reģistrēti 305 jauni nodokļu maksātāji, no tiem 91 juridiskā persona, 214 fiziskās personas, kā arī pieci individuālie komersanti. I. Pētersone uzskata, ka šie sasniegtie rezultāti liecinot par izvēlētās stratēģijas pareizību.

VID ieceri atbalstīja Auto asociācija, kas arī iepriekš aktīvi iestājās par autoremonta nozares sakārtošanu. Auto asociācijas viceprezidents Ingus Rūtiņš Neatkarīgajai atzina, ka Auto asociācija ļoti augstu vērtē VID līdz šim izdarīto, veicot negodprātīgu autoservisu pārbaudes atzīstot, ka darba vēl ir ļoti daudz. «Pozitīvi ir tas, ka gan mums asociācijā, mūsu biedriem, gan arī man personīgi regulāri pienāk informācija no dažādiem Latvijas reģioniem par tur veiktajām VID pārbaudēm un servisiem, kas tā rezultātā ir legalizējuši pa kādam darbiniekam un kaut nedaudz, bet tomēr legalizējuši atalgojumus. Skaidrs, ka darba ir ļoti daudz un tas nav dažu mēnešu jautājums,» sacīja I. Rūtiņš. Viņš arī novērojis, ka autoremonta pakalpojumu publiskajos iepirkumos regulāri uzvar uzņēmumi, kuru peļņas un zaudējumu pārskatu dati un finanšu piedāvājumi nepārprotami liecina par nodokļu nemaksāšanu.

Ekonomikas ministrijas veidotajā cenu monitoringā ik mēnesi tiek fiksētas deviņu autoservisu pakalpojumu cenas. Lai tās varētu salīdzināt, izvēlēts viens konkrēts pakalpojums, proti, eļļas un filtru nomaiņa Volkswagen Golf 4. Salīdzinot šā gada oktobra pakalpojuma izcenojumu ar pagājušā gada oktobrī veikto monitoringu, Neatkarīgā secināja, ka sešos gadījumos no astoņiem maksa par vienu un to pašu darbu pieaugusi. Neatkarīgās aptaujātie autoservisu vadītāji atzīst, ka izcenojumu pieaugumu izraisījusi eiro ieviešana un citu izmaksu kāpums. Atsevišķos autoservisos darba stundas likme daļēji pieaugusi arī algu kāpuma dēļ.

Plašāk lasiet trešdienas, 12. novembra, Neatkarīgajā Rīta Avīzē!