Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Paplašinoties un attīstot ilgtspējīgu cūkgaļas ražošanu Allažu un Lauberes pagastos izvietotajos kompleksos, Baltic Pork piesaistījis finansējumu no bankas Citadele 9,5 miljonu eiro apmērā.

Baltic Pork ir viens no lielākajiem cūkgaļas ražotājiem Latvijā, kas ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību modernos cūku audzēšanas kompleksos īsteno gāzu emisijas samazinošu pilna cikla saimniekošanu. Attīstot ilgtspējīgu ražošanu, uzņēmums investējis biogāzes ražošanas un koģenerācijas staciju būvniecībā pie ražošanas kompleksiem. Cūku kompleksā tiek ražota arī barība cūku audzēšanai, no vietējiem zemniekiem iepērkot graudus, kā arī ieviesta augsta līmeņa biodrošība.

Ņemot vērā, ka šobrīd kompleksos tiek uzturētas 2500 sivēnmātes, gada laikā tiek saražotas apmēram 78000 cūkas. Nākotnē uzņēmums plāno 75 – 100 % ražošanas pieaugumu. Baltic Pork pastāvīgi nodarbina 45 darbiniekus no vietējiem pagastiem.

Šī gada laikā iecerēts paplašināt kompleksu grūsno sivēnmāšu un 7 – 30 kilogramu cūku audzēšanai, kā arī investēt barības ražošanas procesa modernizācijā un jaudu palielināšanā.

“Baltic Pork ilgtermiņa stratēģija paredz attīstīt ilgtspējīgu ražošanu. Tas nozīmē, ka investējam ne tikai ražošanas jaudu paplašināšanā, bet vienlaikus arī videi draudzīgos risinājumos un dzīvnieku labturībā. Vēlamies nodrošināt vietējo tirgu – lai Latvijas iedzīvotāji var galdā likt tepat Latvijā audzētu cūkgaļu. Esam eksportējuši uz Poliju jaunāka vecuma cūkas, lai tur tās piebarotu, tomēr mūsu mērķis ir apmierināt vietējo patēriņu. Tāpēc mērķtiecīgi investējam, lai spējam konkurēt ar Eiropas lielākajiem ražotājiem, jo iedzīvotāji dod priekšroku vietējai cūkgaļai. Sabalansētai attīstībai nepieciešams papildus finansējums, tāpēc, izvērtējot vairāku banku piedāvājumus, par vietējo finanšu partneri izvēlējāmies Citadeli,” saka Baltic Pork valdes priekšsēdētājs un līdzīpašnieks Henriks Morks Eks (Henrik Mork Eek).

“Pārtikas nozarei ir liela ietekme uz klimata pārmaiņām, tāpēc uzņēmējdarbības paplašināšana, balstoties uz ilgtspējīgajiem pamatprincipiem un apzinot biznesa ietekmi pret vidi, resursiem un sabiedrību, ir nozīmīgs solis, kuru no savas puses esam gatavi atbalstīt. Tehnoloģiju attīstība sniedz plašās iespējas, lai visu lauksaimniecības nozaru atzari varētu samazinātu ietekmi uz vidi, uzlabot apkārtējās sabiedrības dzīves kvalitāti un dzīvnieku labturību. Baltic Pork ir lielisks piemērs tam, kādam mūsdienās ir jāizskatās modernam un ilgtspējīgam cūku audzēšanas uzņēmumam,” saka Vaidas Žagūnis, Citadeles korporatīvās pārvaldības vadītājs Baltijā, valdes loceklis.

2019.gadā "Baltic Pork" apgrozījums bija 7,264 miljoni eiro, kas ir par 33,4% vairāk nekā 2018.gadā, kā arī uzņēmums guva peļņu 1,112 miljonu eiro apmērā pretstatā zaudējumiem 2018.gadā.

Uzņēmums pieder Norvēģijā reģistrētajam "International Pork Investment".

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Cūkkopības uzņēmums SIA "Baltic Pork" reģistrējis četras komercķīlas ar kopumā 28,5 miljonu eiro nodrošinātā prasījuma maksimālo summu, liecina "Lursoft" informācija.

Visu "Baltic Pork" komercķīlu ņēmējs ir banka "Citadele". Uzņēmums par labu komercķīlas ņēmējam ieķīlājis vairākas traktortehnikas vienības, komercķīlas devēja mantu kā lietu kopību uz ieķīlāšanas brīdi, kā arī lietu kopības nākamās sastāvdaļas.

Komercķīlas reģistrētas pirmdien, 11.janvārī.

Patlaban "Baltic Pork" reģistrētas 13 aktīvas komercķīlas.

Jau vēstīts, ka 2019.gadā "Baltic Pork" apgrozījums bija 7,264 miljoni eiro, kas ir par 33,4% vairāk nekā 2018.gadā, kā arī uzņēmums guva peļņu 1,112 miljonu eiro apmērā pretstatā zaudējumiem 2018.gadā.

Kompānija "Baltic Pork" reģistrēta 2000.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2 505 020 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmums pieder Norvēģijā reģistrētajam "International Pork Investment".

Komentāri

Pievienot komentāru