Bankas

Bankas Citadele kapitāls palielināts par gandrīz 19 miljoniem eiro

Dienas Bizness, 23.04.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Līdztekus bankas Citadele pamatkapitāla palielinājumam par 10 miljoniem eiro, ko akciju iegādes dienā veica ERAB un Citadeles jaunie akcionāri, bankas Citadele kapitāls pieaudzis vēl par gandrīz 9 miljoniem eiro. Tādējādi jaunie akcionāri īsā laikā ir palielinājuši bankas Citadele uzraudzības vajadzībām izmantojamo kapitālu par gandrīz 19 miljoniem eiro, informē bankas pārstāve Ieva Prauliņa.

Citadeles akcionārs Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) šī gada aprīlī pārfinansēja daļu Privatizācijas aģentūras subordinētā aizdevuma 11,2 miljonu eiro apmērā. Tādējādi ERAB subordinētā aizdevuma kopsumma bankai Citadele šobrīd ir 18,4 miljoni eiro. ERAB arī pagarināja Citadelei aizdevuma atmaksas termiņu par 4 gadiem līdz 2020. gada augustam.

Turpinot maksājumus Latvijas valstij par savulaik saņemto valsts atbalstu, šī gada aprīlī banka Citadele Latvijas valstij pirms termiņa ir atmaksājusi Privatizācijas aģentūras subordinēto aizdevumu 18,4 miljonu eiro apmērā, tādējādi samazinot subordinētā aizdevuma atlikumu līdz 34,72 miljoniem eiro. Procentu maksājumos par valsts atbalstu Citadele šogad valstij samaksājusi 2,4 miljonus eiro.

Iepriekš minēto izmaiņu rezultātā bankas Citadele uzraudzības vajadzībām izmantojamais kapitāls palielinājās par 9 miljoniem eiro.

«Mēs ļoti augstu novērtējam valsts sniegto atbalstu, lai banka varētu attīstīties un dot savu pienesumu Latvijas tautsaimniecībai gan uzņēmumiem un iedzīvotājiem izsniegto kredītlīdzekļu veidā, gan kā stabila darba vieta iedzīvotājiem un nodokļu maksātāja,» saka bankas Citadele valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis.

Saskaņā ar noslēgto līgumu starp banku Citadele un VAS Privatizācijas aģentūra atlikušo subordinētā aizdevuma daļu banka Citadele atmaksās 2017. gada beigās, turpinot par to maksāt arī procentus valstij.

«Līdz ar jauno akcionāru ienākšanu Citadelei sāksies jauns attīstības posms, tā kļūs par vēl spēcīgāku tirgus spēlētāju. Bankai attīstoties, tā varēs vēl vairāk palielināt savu pienesumu Latvijas un arī visas Baltijas tautsaimniecībai. Tāpēc darīsim visu, lai mēs spētu radīt arvien lielāku pievienoto vērtību mūsu valstij,» uzsver Guntis Beļavskis.

Komentāri

Pievienot komentāru