Bankas

Bijusī VID vadītāja: 15 000 eiro ir novēloti

LETA, 07.06.2018

Ināra Pētersone

Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijā noteiktais slieksnis fizisko personu konta apgrozījumam, pie kura bankām šobrīd ir jāziņo Valsts ieņēmumu dienestam (VID), ir par zemu, ceturtdien intervijā LNT raidījumam «900 sekundes» atzina bijusī VID vadītāja Ināra Pētersone.

Viņa norādīja, ka ideja par nepieciešamību bankām informēt VID par fizisko personu kontu apgrozījumu apspriesta jau sen. «Ideja pati par sevi ir ļoti sena - tāda bija jau manā laikā un tā tapa pēc diskusijām ar Lietuvas nodokļu administrāciju, kas gāja līdzīgu ceļu, lai varētu kvalitatīvāk analizēt fizisko personu izdevumu atbilstību ienākumiem,» skaidroja Pētersone.

Viņa arī atzīmēja, ka tajā laikā 15 000 eiro bija savādāk vērtējama summa. «Šobrīd šķiet, ka šie 15 000 eiro ir novēloti. Vajadzēja koriģēt uz augstāku summu - tie varētu būt 40 000 eiro vai 50 000 eiro. Šobrīd 15 000 eiro, kas ir 1000 eiro ar astīti, kas legāli atnāk kaut vai tikai par darba algu, ir nesamērojami,» atzina Pētersone

Bankām no šā gada 18.maija ir jāziņo VID par fiziskām personām, kuru konta apgrozījums gadā pārsniedz 15 000 eiro.

Finanšu ministrijas (FM) izstrādātie noteikumi paredz, ka kredītiestādes un maksājumu pakalpojumu sniedzēji līdz katra gada 1.februārim iesniegs VID informāciju par klientiem, kuru pieprasījuma noguldījuma kontu un maksājumu kontu iepriekšējā gada kopējā debeta vai kredīta apgrozījuma summa vienas kredītiestādes vai maksājumu pakalpojuma sniedzēja ietvaros ir 15 000 eiro vai vairāk.

Pētersone VID ģenerāldirektores amatu ieņēma no 2013.gada 23.oktobra līdz 2016.gada jūnija beigām.

LASI ARĪ:

Bankām būs jāziņo par fiziskām personām, kuru konta apgrozījums gadā pārsniedz 15 000 eiro

VID sola, ka godprātīgie nodokļu maksātāji netiks traucēti

DB karikatūra