Jaunākais izdevums

Bistro tīkls "Balts" pagājušo gadu noslēdzis ar vairāk nekā viena miljona eiro apgrozījumu, atklāja zīmolu "Balts" pārvaldošā uzņēmuma SIA "Shiro" pārstāve Liene Kuplā.

Vaicāta par zaudējumiem, kas kompānijai bijuši jau kopš 2020.gada, Kuplā skaidroja, ka tie saistīti ar jaunu tirdzniecības vietu atvēršanu tirdzniecības centrā "Sky&More" un "Galleria Riga". "Līdz ar to bilancē esošie zaudējumi ir uz ilgtermiņa ieguldījumu rēķina, ko prognozējam atpelnīt tuvākā gada laikā," skaidroja uzņēmuma pārstāve.

Vienlaikus viņa norādīja, ka "Balts" arī turpmākos gados plāno attīstīties, un gūtā peļņa tiks ieguldīta procesu optimizācijā un kvalitātes uzlabošanā.

Taujāta par cenu kāpumu, Kuplā sacīja, ka šis ir sarežģīts jautājums, ko ietekmē vairāki faktori. Pirmkārt, ēdināšanas nozarē ir liela konkurence, kas nozīmē cenu un izdevumu nepārtrauktu monitorēšanu, lai saglabātu pievilcīgu gala cenu. Otrkārt, ēdināšana ir cilvēkresursu ietilpīga nozare.

"Augušas pilnīgi visas izmaksas - izejvielu, energoresursu un arī cilvēkresursu," skaidroja Kuplā. Viņa piebilda, ka, ja nozarei likās, ka Covid-19 ir sliktākais, kas var ieteikmēt uzņēmējdarbību, tad 2022.gada sākums šo pieņēmumu ir apgāzis.

Pēc Kuplās sacītā, pēdējos mēnešos produktu izmaksas ir augušas par aptuveni 17%, savukārt komunālo pakalpojumu rēķinu izmaiņas ir ļoti dažādas atkarībā no iepriekš noslēgto līgumu nosacījumiem.

Uzņēmumā izmaksu pieaugums tiek kompensēts galvenokārt uz iekšējo resursu rēķina. Tāpat nedaudz paceltas cenas dažām maltītēm.

"Bistro "Balts" ir ilgtermiņa projekts, līdz ar to ceram, ka nopelnīt spēsim nākamajos gados, kad ekonomiskā situācija sola uzlaboties," atzīmēja Kuplā.

Komentējot vispārējo situāciju ēdināšanas nozarē, Kuplā sacīja, ka tā ir interesanta. Konkurence gan attiecībā uz darbiniekiem, gan klientiem ēdināšanas nozarē ir milzīga, jo tirgus ir mazs. Trūkst arī darbaspēka. Vienlaikus arvien populārāka kļūst ēdienu līdzņemšana, piegāde un "paķer pa ceļam" koncepts.

"Krīzes lielākas vai mazākas, bet vienmēr būs, un katram uzņēmējam ir jābūt tām gatavām. Cerams, ka tagad kādu laiku no tām būs miers," piebilda Kuplā.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "Shiro" 2021.gadā strādāja ar 509 605 eiro apgrozījumu, kas ir par 1,7% mazāk nekā 2020.gadā, tikmēr kompānijas zaudējumi pieauga par 58% un bija 46 552 eiro.

"Shiro" reģistrēts 2015.gadā, un tā pamatkapitāls ir 70 000 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Gundars Galejs. Patlaban uzņēmumam ir trīs "Balts" bistro filiāles Rīgā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tirdzniecība un pakalpojumi

Bistro Balts cer atvērt kafejnīcas lidostā un Rīgas klusajā centrā

LETA, 06.02.2023

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Bistro tīkls "Balts" cer paplašināt kafejnīcu tīklu un atvērt tirdzniecības vietas lidostā "Rīga" un galvaspilsētas klusajā centrā, sacīja zīmolu "Balts" pārvaldošā uzņēmuma SIA "Shiro" pārstāve Liene Kuplā.

Viņa pauda, ka nākotnē saredz "Balts" arī "Rail Baltica" pasažieru terminālos.

Vaicāta par laika periodu, kurā "Balts" plāno īstenot plānus par kafejnīcu atvēršanu Rīgas centrā un lidostā, Kuplā skaidroja, ka tas lielā mērā atkarīgs no telpu pieejamības.

"Regulāri lidostai atgādinām par savu interesi, bet līdz šim esam saņēmuši atbildes, ka telpas nav pieejamas," sacīja Kuplā, piebilstot, ka arī klusajā centrā par telpu nomu konkurence ir sīva, turklāt ne visas pieejamās telpas ir atbilstošas bistro konceptam.

Vienlaikus uzņēmuma pārstāve sacīja, ka pagājušā gada nogalē Rīgā atklāts jau ceturtais bistro "Balts". Tas atrodas "Panorama Plaza" telpās Pārdaugavā. Šīs tirdzniecības vietas primārā funkcija ir kalpot par maltīšu nodošanas punktu sadarbības partneru - "Wolt" un "Bolt Food" - kurjeriem.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Uzņēmēju žurnāla Dienas Bizness izdevums #5

DB, 31.01.2023

Dalies ar šo rakstu

Nodokļu sistēmas pārskatīšana balstīsies uz topošajām nodokļu politikas pamatnostādnēm 2024.- 2026. gadam un notiks vienu reizi šīs valdības laikā, vienlaikus tās vērtējot arī no valsts finansiālajām vajadzībām, kuras būtiski pārsniedz iespējas.

To intervijā Dienas Biznesam stāsta finanšu ministrs Arvils Ašeradens.

Vēl uzņēmēju žurnāla Dienas Bizness 31.janvāra numurā lasi:

Statistika

Likvidēto svars tautsaimniecībā

Tēma

Vai malkas apkure ietekmē vēlēšanas?

Finansējums

Latvijā var būt labi attīstīts kapitāla tirgus. Signet Bank valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons

Nekustamais īpašums

Apburtā loka ceļš 13 gadu garumā valsti novedis kārtējā strupceļā

Aktuāli

Rīga – kļūdu indikators

Finanses

Kad 31,4 triljoni dolāru ir par maz

Tūrisms

Komentāri

Pievienot komentāru