Ražošana

Bolderājā attīsta lielgabarīta stiklaplasta konstrukciju ražošanu un eksportu

Db.lv, 19.07.2023

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kopš 2020. gada Rīgas ostas teritorijā Bolderājā veiksmīgi strādā un ražošanu attīsta uzņēmums “Baltic Industrial Composites”, ražojot un eksportējot lielgabarīta stiklaplasta konstrukcijas, un tādējādi sniedzot pienesumu arī kopējā Rīgas ostas kravu apgrozījuma nodrošināšanā.

Saražotās konstrukcijas ar kuģiem tiek eksportētas galvenokārt uz Skandināvijas valstīm, bet arī uz Eiropas valstīm, ASV, Kolumbiju un Meksiku.

Ostas uzņēmuma izpilddirektors Gints Briedis atzīst, ka uzņēmuma konkurētspējas pamatā ir atrašanās ostas teritorijā, kas dod iespēju lētāk un izdevīgāk transportēt lielizmēra konstrukcijas ar kuģiem, kā arī pašu apmācīti augsti kvalificēti darbinieki, kas ļauj nodrošināt nemainīgi augstu produkcijas kvalitāti.

“Stratēģisko mērķi, ko bijām izvirzījuši dibinot uzņēmumu - uzsākt lielgabarīta produkcijas ražošanu ostas teritorijā, esam veiksmīgi sasnieguši. Tas arī ir mūsu konkurētspējas pamatā - spēja saražot jebkura izmēra stiklaplasta konstrukcijas un nodrošināt to izdevīgu transportēšanu. Tagad galvenais ir investēt darbiniekos - viņu kvalifikācijas un darba apstākļu uzlabošanā. Kvalitātes ziņā mēs kompromisus nedrīkstam pieļaut, un, tā kā tehnoloģiskajā procesā ir daudz roku darba, tad kvalitātes nodrošināšana lielā mērā ir atkarīga no darbinieku kvalifikācijas, prasmēm un attieksmes” uzsver Gints Briedis.

“Baltic Industrial Composites” stiklaplasta konstrukcijas tiek izmantotas ķīmiskajā un naftas rūpniecībā kā arī metalurģijā un enerģētikā. Produkcijas klāstā ir pēc klienta pasūtījuma izgatavotas stiklaplasta cisternas, rezervuāri un reaktori, kas tiek izmantoti gaisa un ūdens attīrīšanas iekārtās, kā arī ķimikāliju un dažādu agresīvu gāzu uzglabāšanai un transportēšanai.

“Baltic Industrial Composites” lielgabarīta produkcija tiek eksportēta ar kuģiem no blakus esošā kravu pārkraušanas uzņēmuma SIA “WT Terminal” piestātnēm, audzējot gan stividorkompānijas, gan ostas kopējo kravu apgrozījumu. Šāda veida sinerģija starp ražošanas uzņēmumiem un loģistikas pakalpojumu sniedzējiem veido ostas kā biznesa un investīciju vietas unikālo konkurences priekšrocību.

“Redzam, ka aizvien vairāk uzņēmumu izvēlas atvērt un attīstīt ražotnes Rīgas ostas teritorijā, veidojot ostu par augstas pievienotās vērtības industriālo klasteri ar jaudīgiem loģistikas pakalpojumu sniedzējiem, mūsdienīgām ražotnēm, inovāciju un pētniecības centriem. Uzņēmumiem atrašanās ostā dod iespēju paaugstināt konkurētspēju, optimizējot produkcijas loģistiku, savukārt ostai ražošanas attīstība ir veids kā ilgtermiņā nodrošināt stabilu kravu apgrozījumu, darba vietas un ieņēmumus”, tā Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš.

Rīgas brīvostas komercdarbības klasteri veido ap 200 uzņēmumu, tostarp 36 stividorkompānijas (kravu pārkraušanas termināļi), ražotnes, noliktavu uzņēmumi un visdažādāko ostas pakalpojumu sniedzēji. Rīgas ostas biznesa klasteris nodrošina ar darba vietām vairāk nekā 4000 strādājošos.

Komentāri

Pievienot komentāru