Jaunākais izdevums

Spēļu attīstītāja un tirgotāja "Brain Games" grupas apgrozījums pērn pieaudzis par vairāk nekā 20%, aģentūrai LETA atklāja uzņēmuma pārstāve Līga Lugovija.

Patlaban vēl tiekot apkopoti dati par decembri, kas uzņēmumam ir svarīgs mēnesis apgrozījuma ziņā, tomēr prognozes liecina, ka 2022.gads uzņēmumam bijis ļoti veiksmīgs.

Saskaņā ar pašreizējām aplēsēm, "Brain Games" grupas apgrozījums pagājušajā gadā varētu būt pieaudzis par 20% un sasniedzis 5,8 miljonus eiro. Lugovija norādīja, ka, salīdzinājumā ar 2019.gadu, jeb laiku pirms pandēmijas, uzņēmuma apgrozījums kāpis par aptuveni 50%.

Peļņa pērn tiek plānota 2021. gada līmenī, jo kopā ar apgrozījumu ir augušas arī izmaksas.

Komentējot investīciju plānus, Lugovijas sacīja, ka šogad "Brain Games" plāno izdot vairākas jaunas galda spēles, kuras tiks ražotas "Folded Box" jaunajā ražotnē. Jau janvārī Latvijas plauktos parādīsies trīs jaunas "Brain Games Publishing" spēles, tostarp "Karakum", "Zing-a-Zam" un "Mimic Octupous".

Vienlaikus viņa atzīmēja, ka šī gada lielākās investīcijas saistītas ar Harija Potera tematikā izstrādājamo galda spēli, par kuras izveidi slēgts līgums ar ASV kino un izklaides industrijas kompāniju "Warner Brothers".

Tāpat Lugovija atklāja, ka šogad plānots strādāt arī ar digitālajām spēlēm, tostarp dibināts uzņēmums, kas laidīs klajā digitālu platformu, kurā galda spēlēm līdzīgu pieredzi varēs iegūt attālināti.

"Esam izveidojuši paši savu video konferences platformu "Flockly.Fun", kurai saredzam lielu starptautisku potenciālu," atzīmēja uzņēmuma pārstāve.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka pērn novembrī "Brain Games", kopā ar Oskaram Vilītim piederošo programmēšanas uzņēmumu SIA "Epert Quality", SIA "Tivi" un Jāni Upmani, reģistrējis uzņēmumu SIA "Flocky". Uzņēmuma pamatkapitāls ir 3000 eiro.

Jaundibinātajā uzņēmumā "Brain Games" pieder 47,5% daļu, "Expert Quality" - 27,5% daļu, Upmanim - 14,5% daļu, bet "Tivi" - 10,5% daļu.

Jau ziņots, ka "Brain Games" noslēdzis licences līgumu ar "Warner Brothers" par galda spēles izstrādi Harija Potera filmu tematikā. "Brain Games" izveidos spēli ar Harija Potera filmu tēliem un vizuālo noformējumu, kas tiks tirgota lielākajā daļā pasaules valstu.

Daļa no šīs spēles ienākumiem nonāks "Warner Brothers" rīcībā, taču citas līguma detaļas uzņēmumā atklāt nevarēja.

Paredzēts, ka spēle nonāks tirdzniecībā šī gada vidū vai gada otrajā pusē. Konkrēts datums vēl nav zināms.

Jau vēstīts, ka pērn jūnijā "SEB banka" piešķīrusi 300 000 eiro aizdevumu poligrāfijas uzņēmuma SIA "Folded" darbības paplašināšanai, sadarbībā ar "Brain Games" uzsākot galda spēļu, kāršu un pužļu ražošanu mūsdienīgā, automatizētā cietā kartona iepakojumu ražotnē.

"Folded" jaunā ražotne atklāta pērn 22.novembrī, un tajā kopumā investēti 1,7 miljoni eiro jaunu iekārtu iegādē.

Jaunā "Folded Box" ražotne izveidota 2700 kvadrātmetru plašās telpās "Piche" attīstītajā biznesa parkā "Ulmaņa parks II" Mārupē. Šogad uzņēmums plāno izgatavot vairāk nekā 2,5 miljonus cietā kartona kastu.

"Firmas.lv" dati liecina, ka "Folded" reģistrēts 2020.gadā, un tās pamatkapitāls ir 52 180 eiro. Uzņēmuma lielākie īpašnieki ir Austris Polis (22,04%), "Brain Games" (22,04%), SIA "Digital Pawn Investments" (22,04%) un SIA "Urberg poligrāfijas aģentūra" (22,04%). Tāpat uzņēmuma īpašnieki ir trīs privātpersonas un divi uzņēmumi, kuru kapitāldaļas nepārsniedz 4% robežu. 2021.gadā "Folded" strādāja ar 504 440 eiro apgrozījumu un 8279 eiro peļņu.

Tikmēr kompānija "Brain Games" reģistrēta 2004.gadā, un tās pamatkapitāls ir 71 120 eiro. Uzņēmums 2021.gadā strādāja ar 3,135 miljonu eiro apgrozījumu, kas bija par 19,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt "Brain Games" peļņa pieauga par 25,6% - līdz 375 431 eiro. "Brain Games" vienīgais īpašnieks ir Egils Grasmanis.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Luminor banka piešķīrusi 250 000 eiro galda spēļu tirgotājam, izplatītājam un izdevējam Brain Games. Finansējums paredzēts apgrozāmo līdzekļu palielināšanai, lai uzņēmums varētu īstenot attīstību un sasniegt savus biznesa mērķus.

Uzņēmuma galvenā darbības joma ir dažādu pasaulē populāru galda spēļu izplatīšana Baltijas tirgū, kas ietver spēļu lokalizāciju un pārdošanu vairum- un mazumtirdzniecības klientiem. Brain Games piedāvājumā ir vairāki tūkstoši dažādu preču.

“Brain Games vīzija ir padarīt galda spēles par vienu no populārākajiem hobijiem Baltijas iedzīvotāju vidū, tādēļ aktīvi strādājam, lai paplašinātu piedāvāto spēļu klāstu un ieinteresētu klientus jēgpilni pavadīt laiku ģimenes vai draugu lokā. Mūsu novērojumi liecina, ka pandēmijas laikā, kad izklaides iespējas bija ierobežotas, cilvēki atklāja galda spēles no jauna un atsāka tās spēlēt ģimenes lokā, ko, iespējams, nebija darījuši kopš bērnības. Pēc valstī noteikto ierobežojumu atcelšanas, esam piedzīvojuši strauju izaugsmi, jo tagad spēles ir iespējams spēlēt arī plašākā lokā. Šī gada pirmajā pusgadā mūsu uzņēmuma grupas apgrozījums ir audzis par vairāk nekā 70%, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu. Luminor piešķirtais finansējums ļaus mums piedāvāt partneriem un veikalu apmeklētājiem vēl plašāku kvalitatīvu produktu klāstu visu trīs Baltijas valstu valodās,” stāsta Brain Games pārstāve Lana Grasmane.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Biznesa parkā “Ulmaņa parks II” Mārupē 22. novembrī atklāta jaunā “Folded Box” iepakojuma un galda spēļu ražotne ar Baltijā unikālu tehnoloģisko procesu, kura rezultātā tiek izgatavotas cietā kartona kastes.

Uzņēmums investējis vairāk nekā 1,7 miljonus eiro jaunu iekārtu iegādē, tādējādi ar kārtu palielinot ražošanas jaudas, lai tirgū piedāvātu augstas kvalitātes ilgtspējīgu iepakojumu un konkurētu ar ražotājiem Ķīnā.

Ražotne uzsākusi darbu 2700 kvadrātmetru plašās telpās “Piche” attīstītajā biznesa parkā “Ulmaņa parks II” Mārupē. 2023. gadā uzņēmums plāno izgatavot vairāk nekā 2,5 miljonus cietā kartona kastu.

“Līdz šī gada beigām jaunajā “Folded Box” ražotnē tiks iedarbinātas 22 jaunas iekārtas, tajā skaitā tādas retas tehnoloģijas kā pužļu izciršanas līnija, kāršu izciršanas iekārta un pilnas komplektācijas ploteris. Jaunākais papildinājums visai ražošanas sistēmai būs unikāla papīra reljefa veidošanas iekārta, kuru izvēlējāmies iegādāties, reaģējot uz izaicinājumiem izejvielu pieejamībā kā Eiropā, tā arī Āzijā,” stāsta ražotnes vadītājs Austris Polis, piebilstot, ka Baltijas un Skandināvijas klienti varēs samazināt ģeopolitiskos, loģistikas, kā arī kvalitātes riskus, kas saistīti ar iepakojuma iegādi.

Komentāri

Pievienot komentāru