Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kokapstrādes uzņēmums SIA «BSW Latvia» finanšu gadā no 2017.gada 1.aprīļa līdz 2018.gada 31.martam palielinājis apgrozījumu līdz 51,819 miljoniem eiro, kas bija par 12,2% jeb 5,638 miljoniem eiro vairāk nekā gadu iepriekš, ziņo «Lursoft» Klientu portfelis.

Savukārt uzņēmuma peļņa pēc nodokļiem sasniedza 3,570 miljonus eiro, kas bija par 68,4% jeb 1,451 miljonu eiro vairāk nekā gadu iepriekš.

Uzņēmums pamatā produkciju eksportē. Pagājušajā finanšu gadā 42% no saražotās produkcijas eksportēti uz Lielbritāniju, 45% pārdoti gan Eiropā, gan Tuvajos un Tālajos Austrumos, ASV un citos reģionos, savukārt vietējā tirgū pārdoti 13% no saražotās produkcijas, sacīts SIA «BSW Latvia» 2017./2018.gada pārskatā.

SIA «BSW Latvia» norāda, ka 2017.gadā pasaulē pieauga pieprasījums gan pēc zāģmateriāliem, gan zāģēšanas procesa blakus produktiem. Savukārt otrajā pusgadā strauji pieauga zāģbaļķu cenas, kas bija saistīts ar koksnes pieejamību, konkurenci un laikapstākļiem. Līdz ar to pieauga arī zāģmateriālu un pārējo blakus produktu cena.

«Pēc vērienīgiem kapitālieguldījumiem sabiedrībā ražošanas apjoms turpina palielināties un 12 mēnešu laikā tās rentabilitāte ir uzlabojusies,» sacīts gada pārskatā.

Uzņēmums pagājušajā finanšu gadā nodarbināja vidēji 166 darbiniekus.

SIA «BSW Latvia» 2018./2019. finanšu gadā plāno turpināt ieguldīt nelielos modernizēšanas projektos un gūt labumu no nozīmīgajiem kapitālieguldījumiem, kas izdarīti pēdējos gados.

«Tā kā pasaulē pieprasījums pēc komateriāliem pieaug un Sabiedrības piedāvāto produktu kvalitāte ļauj tos eksportēt visā pasaulē, tad 2018./2019. finanšu gada perspektīvas ir labas,» sacīts SIA «BSW Latvia» gada pārskatā. Uzņēmuma vadība ir pārliecināta, ka nākamajā finanšu gadā tiks sasniegts pozitīvs rezultāts.

SIA «BSW Latvia» reģistrēta 1997.gadā, un uzņēmums nodarbojas ar kokmateriālu zāģēšanu, kaltēšanu un tālāku apstrādi. Tā pamatkapitāls ir 9 715 219 eiro, un tā vienīgais īpašnieks ir Lielbritānijā reģistrētais uzņēmums «BSW Timber Limited».

2016./2017.gadā uzņēmuma neto apgrozījums bija 46,181 miljoni eiro un tā peļņa pēc noodokļiem bija 2,120 miljoni eiro.

Db.lv jau rakstīja, ka pirms trim gadiem, ieguldot 14 milj. eiro, SIA BSW Latvia veikusi apjomīgu modernizāciju, kas ļāvusi ražot dārgākus produktus, radīt 10 jaunas darba vietas, vienlaikus efektivizēt ražošanu un paaugstināt uzņēmuma konkurētspēju.

Trīs gadu laikā īstenotais 14 milj. eiro investīciju projekts ir lielākais kopš uzņēmuma izveides, turklāt tā ieguldījuma apmērs tikai pavisam nedaudz atpaliek no 1999. līdz 2001. gadā ieguldītajiem 17 milj. eiro. I. Ārgalis nenoliedz, ka pirms un pēc modernizācijas – tie būtībā ir divi dažādi uzņēmumi ar ļoti atšķirīgu konkurētspēju tirgū. Iespaidīgā SIA BSW Latvia pārmaiņu projekta īstenošanai piesaistīts arī augstas pievienotās vērtības investīciju programmas ES struktūrfondu finansējums, ko administrē LIAA. «Tā ietvaros bija pieteikta 11,7 milj. eiro vērta projekta īstenošana, un atbalsta apmērs sasniegs nedaudz vairāk par 4 milj. eiro, taču daļa no tā vēl nav saņemta,» tā uz jautājumu par ES struktūrfondu programmas izmantošanu atbild I. Ārgalis. Viņš uzsver, ka bez ES struktūrfondu atbalsta, šāds investīciju projekts tik ātros tempos nebūtu īstenots.

Komentāri

Pievienot komentāru