Jaunākais izdevums

Lai arī dīzeļdegvielas cena Latvijā kopš marta vidus pārsniedz 95. markas benzīna cenu, vieglo pasažieru automašīnu pircēji joprojām sliecas izvēlēties transporta līdzekļus ar dīzeļa dzinēju, informē "Bigbank Latvija" pārstāvji.

Līdz ar to mazāk degvielas patērējošo «dīzeļus» īpatsvars uz Latvijas ceļiem turpina pieaugt, kamēr lielākā daļā Rietumeiropas valstu novērojama pretēja tendence.

Saskaņā ar CSDD datiem, šā gada pirmajos četros mēnešos Latvijā reģistrēti 13 534 vieglie pasažieru auto ar dīzeļa dzinēju, kas ir par 7,6% vairāk nekā šajā periodā pirms gada. Reģistrēto benzīna dzinēju automašīnu skaits šogad audzis straujāk - par 11,8%, taču kopējais skaits ir ievērojami zemāks.

Gada pirmajā trimestrī reģistrēta 5491 automašīna. 2022. gada 1. ceturkšņa noslēgumā pa Latvijas ceļiem brauca 496 464 vieglo pasažieru automašīnu ar dīzeļa dzinēju un 220 285 ar benzīna. Tādējādi dīzeļdegvielas mašīnu īpatsvars sasniedzis 65,2% no visiem vieglajiem pasažieru auto, kamēr benzīna nokrities līdz 28,9%.

Šī tendence noturīgi turpinās jau daudzus gadus. Salīdzinājumam, 2017. gada nogalē dīzeļdegvielas vieglās pasažieru automašīnas veidoja tikai 56,3% no visa autoparka, kamēr benzīna – 36,1%. Kopš tā laika ar dīzeļdegvielu darbinātu spēkratu skaits pieaudzis par vairāk nekā 110 tūkstošiem vienību, bet benzīna samazinājies par 28 tūkstošiem.

Īpaši iecienīti «dīzeļi» ir lietoto automašīnu tirgū. Lai arī šīs automašīnas parasti tiek piedāvātas ar lielāku nobraukumu un mēdz būt dārgākas par identiska vecuma benzīna automašīnām, pircēji tām devuši priekšroku zemāku degvielas izmaksu dēļ. Tagad gan šī argumenta spēks samazinās un tas turpmākajos mēnešos varētu ieviest korekcijas arī pircēju izvēlē.

«Latvijas iedzīvotāju vidū jau pāris gadus saglabājas ļoti augsta interese par lietotu automašīnu iegādi, ko var skaidrot gan ar šādu transporta līdzekļu pieejamo cenu, gan grūtībām tikt pie jauna auto lēnā ražošanas procesa dēļ. Klienti īpaši novērtē mūsu piedāvāto pagarināto termiņu, kas liek reģistrēt iegādāto automašīnu CSDD 60 dienu laikā nevis 30, kā nereti prasa citi finansētāji. Tas sniedz pircējiem iespēju rūpīgāk izvēlēties automašīnu, salīdzināt vairākus variantus un izvēlēties piemērotāko. Rezultātā klienti tiek pie labākā tehniskā stāvoklī esoša un uzticamāk kalpojoša transporta līdzekļa,» skaidro Bigbank Latvija vadītājs Edgars Surgofts.

Bigbank Latvija statistika rāda, ka šobrīd lietotas automašīnas iegādei pircēji aizņemas vidēji 6448 eiro, noformējot aizdevumu vidēji uz 70 mēnešiem. Pirms diviem gadiem 2. ceturksnī vidējā aizņēmuma summa bija 5526 eiro un aizņēmuma termiņš – 64 mēneši.

Komentāri

Pievienot komentāru
Reklāmraksti

Ceļvedis elektroauto iegādei 2023. gadā – kurš modelis ir man piemērotākais?

Sadarbības materiāls, 28.01.2023

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Bez šaubām, ka elektroauto ir nākotne – Eiropas Savienībā jau no 2035. gada tirgū varēs laist tikai bezemisiju automašīnas. Tomēr daudzus no elektro auto iegādes attur nepatiesi mīti, ka elektroauto ir dārgāki un ar zemāku veiktspēju nekā benzīna un dīzeļauto. Ir gluži pretēji – elektroauto ilgtermiņā var izrādīties lētāka izvēle, un tādi elektroauto kā Tesla Model S Plaid ierindojas pasaulē ātrāko mašīnu vidū. Turpini lasīt rakstu un uzzini, kādi ir populārākie elektroauto modeļi 2023. gadā!

Elektroautomobilis – labāka izvēle nekā benzīna un dīzeļauto?

Pirms apskatām populārākos elektroauto modeļus, aplūkosim dažas elektroauto priekšrocības pār klasiskajiem benzīna un dīzeļauto:

• Ņemot vērā ilgtermiņā izmaksas, elektroauto ir pat lētāka izvēle. Elektroauto mēdz būt dārgāki nekā līdzvērtīgi iekšdedzes dzinēju modeļi, tomēr ilgtermiņā elektroauto varētu būt pat izdevīgāka izvēle. Šobrīd ir iespējams saņemt valsts atbalstu elektroauto iegādei, kā arī par elektroauto nav jāmaksā ekspluatācijas nodoklis un reģistrācijas nodeva. Svarīgi pieminēt, ka ar elektroauto ietaupīsiet uz degvielas rēķina, kā arī elektroauto ir mazākas servisa izmaksas.

Komentāri

Pievienot komentāru