Cenos piesaista 362 tūkstošus eiro 

Latvijas fiziķu radīto jaunuzņēmumu "Cenos" uzņem ASV akseleratorā "500 Startups". Ar šo investīciju "Cenos" ir noslēdzis pirmssēklas investīciju raundu, piesaistot 362 tūkstošus eiro.

Anda Asere, 13.2.2020

Cenos produkta izstrādes vadītājs Vadims Geža (no kreisās), simulācijas inženieris Alvis Eimuss, mārketinga vadītājs Mārtiņš Viļums, tehniskais direktors Raimonds Viļums un vadītājs Mihails Ščepanskis.

Publicitātes foto

"Cenos" līdzdibinātājs un vadītājs Mihails Ščepanskis stāsta, ka 3D datorsimulāciju programmatūra "Cenos Platform" palīdz ražošanas uzņēmumiem samazināt līdz pat 80% laika patēriņu industriālo produktu izstrādē. "Iekļūšana akseleratorā ir arī apstiprinājums, ka mūsu darbs interesē agrīnas fāzes investorus no ASV, kas atzinuši mūsu tehnoloģiju un komandas augsto kompetences līmeni," teic M. Ščapinskis.

Pēc viņa teiktā "Cenos" ir trešais Latvijas jaunuzņēmums, kas ir iekļuvis ASV akseleratorā "500 Startups". Šajā akseleratorā attīstījušies arī "Printify" un "Funderful". M. Ščepanskis uzsver, ka "Cenos" ir pirmais jaunuzņēmums, kurš, piesaistot investīcijas no ASV fonda, ir saglabājis sava uzņēmuma reģistrāciju Latvijā, radot jaunu precedentu un stiprinot Baltijas jaunuzņēmumu ekosistēmu.

Starp uzņēmuma investoriem ir arī Baltijas un Austrumeiropas akselerators un fonds "Startup Wise Guys", kā arī eņģeļinvestori no ASV, Norvēģijas un visām trim Baltijas valstīm. "Starp investoriem ir arī bijušie inženieri, kuri ieņēmuši vadošos amatus tādos starptautiskos uzņēmumos kā "Ford", "Gillette", "Kongsberg"," piebilst M. Ščepanskis.

"Pasaule šobrīd piedzīvo ceturto industriālo revolūciju, kur datoru darbu un automatizāciju rūpniecībā papildina ar gudrām un autonomām sistēmām, ko veido lielie dati un mašīnmācīšanās algoritmi. Tas rada problēmu maziem un vidējiem ražošanas uzņēmumiem, kas savas konkurētspējas nodrošināšanai nevar atļauties tādus digitālos rīkus kā inženiermodelēšana vai procesu datorsimulācija," teic Vadims Geža, "Cenos" līdzdibinātājs un produkta izstrādes vadītājs.

Piemēram, ASV no 250 tūkstošiem industriālo ražošanas uzņēmumu 240 tūkstoši ir mazie uzņēmumi, kuros strādā līdz 20 darbiniekiem. Globāli mazie un vidējie uzņēmumi veido 90% no uzņēmējdarbības formām.

"Cenos" komandā strādā desmit cilvēki - fiziķi, inženieri, programmētāji un pārdevēji. Uzņēmumam ir klienti Vācijā, Polijā, Kanādā, ASV, Meksikā un Brazīlijā. Pagājušajā gadā uzņēmuma apgrozījums pārsniedza 100 tūkstoši eiro. Šogad "Cenos" plāno palielināt apgrozījumu vairākas reizes un piesaistīt investīcijas turpmākai izaugsmei.

"Cenos" 2017. gadā dibināja trīs Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes absolventi - fizikas un matemātikas doktori Mihails Ščepanskis, Raimonds Viļums un Vadims Geža. Tajā pašā gadā komanda izgāja uzņēmuma pirmā investora "Startup Wise Guys" akseleratora intensīvo apmācības kursu Tallinā.

"Cenos" komanda ir uzvarējusi tehnoloģiju, dzīvesstila un jaunuzņēmumu festivāla "Digital Freedom Festival" jaunuzņēmumu prezentāciju konkursā, kas ļāva uzņēmuma dibinātajiem iepazīties ar "500 Startups" komandu. Pēc tam sekoja vairākas sarunas un intervijas ar akseleratora pārstāvjiem un 2019. gada novembrī "Cenos" tika uzaicināts uz akselerācijas programmu Sanfrancisko, kur pašreiz notiek četru mēnešu intensīvs sēklas stadijas uzņēmumu apmācību kurss.

"500 Startups" ir riska kapitāla fonds un jaunuzņēmumu akselerators Silīcija ielejā, kas īsteno dažādas programmas un pārvalda investīciju portfeli 350 miljonu ASV dolāru vērtībā. Ogrnaizācija, ko 2010. gadā dibinājuši bijušie "Google" un "Paypal" darbinieki, ir investējis vairāk nekā 2200 tehnoloģiju jaunuzņēmumos no visas pasaules. Akseleratora portfelī ir tādi uzņēmumi kā "Twilio", "Behance", "MakerBot", "SendGrid", "SlideShare" un daudzi citi.

SIA "Cenos" pieder programmatūra "Cenos Platform", kas palīdz inženieriem modelēt 3D datorsimulācijas, ko pēc tam izmantot, lai izveidotu lielas un mazas metāla detaļas autobūves, aviobūves, naftas ieguves, kristālu audzēšanas un citās nozarēs, veicot induktīvo sildīšanu. Indukcijas metode rūpniecībā ietaupa līdz 80% laika un citu resursu.

Uzņēmuma klientu lokā ir ražošanas uzņēmumi no ASV, Kanādas, Brazīlijas, Meksikas, Itālijas, Vācijas, kā arī vairākas augstskolas un zinātnes izpētes centri. "Cenos Platform" programmatūras mērķis ir padarīt datorsimulāciju pieejamu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, lai jebkurš inženieris bez iepriekšējas pieredzes dienas laikā varētu izveidot pirmo, vienkāršo simulāciju, bet sarežģītāku - divu nedēļu laikā.

Tevi varētu interesēt

«Domāju, ka 2018. gadā Latvijā vajadzētu parādīties jaunuzņēmumiem apdrošināšanas jomā. Šis lauks Latvijā ir faktiski tukšs un ir perspektīvs.»

2017. gadā daudzi jaunuzņēmumi piesaistījuši finansējumu tālākai attīstībai, tāpat arī notikuši...

Latvijas agrīnās fāzes jaunuzņēmums CEnOS 60 jaunuzņēmumu konkurencē ieguva otro vietu Nordic...

Latitude59 jaunuzņēmumu prezentāciju konkursā agrīnas un sēklas stadijas kompānijām piedalīsies...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

"Luminor" banka ieviesusi iespēju kļūt par bankas klientu, veicot visas nepieciešamās darbības...

Niks Haļavins strādā pie jaunas mobilās lietotnes – tērzēšanas aplikācijas jauniešiem vecumā...

Jaunuzņēmumu izplatība un atbalsts, ko tiem sniedz dažādas valsts un pašvaldību institūcijas,...

Lai gan maksājumu jomā pēdējo gadu laikā notikusi strauja attīstība, arī turpmāk...

Latvijas finanšu tehnoloģiju uzņēmumi kopā apgūs Āzijas un Klusā okeāna reģiona kreditēšanas...

Starptautiskā elektroniskās naudas iestāde “Paysera LT” aizvadījusi finansiāli veiksmīgāko...

Mūsdienās zīmoli kļūst sociāli, politiski un iesaistās klimata pārmaiņās....

Igaunijas pilsētā Tartu notiekošajā jaunuzņēmumu konferencē "sTARTUp Day" agrīnas stadijas...

Latviešu jaunuzņēmums "Gamechanger Audio" mūzikas industrijas izstādē "Winter NAMM", kas norisinājās...

Meklējot inovācijas, "Stora Enso" analizē 880 jaunuzņēmumus 39 valstīs....