Darbinieks: Selver atlaidīs vairāk nekā 100 darbiniekus 

Igauņu īpašumā esošā veikalu ķēde Selver līdz rudenim plāno atlaist vairāk nekā 100 cilvēkus, atsaucoties uz kāda Selver darbinieka, kurš vēlējies palikt anonīms, sniegto informāciju, ziņo bbn.

Lelde Petrāne, 2010. gada 19. jūlijs plkst. 10:02

Papildus darbinieku atlaišanai Selver arī prasīšot paliekošajiem darbiniekiem apgūt papildus prasmes, lai viņi varētu aizvietot vai palīdzēt kolēģiem, ja nepieciešams. Piemēram, kases darbinieki arī kārtošot plauktus un strādāšot informācijas dienestā.

Anonīmais darbinieks stāstījis, ka plānotās atlaišanas un darba reorganizācijas mērķis ir samazināt darbaspēka izmaksas un palielināt efektivitāti. Turklāt, atsaucoties uz dažu veikala vadītāju sniegto informāciju, apgalvojis, ka uzņēmums plāno izveidot tādus apstākļus, lai darbinieki aizietu no darba brīvprātīgi, tādējādi ietaupot naudu, kas būtu jāmaksā par atlaišanu.

Selver pārdošanas menedžere Kristi Lompa neesot noliegusi, ka cilvēki tiks atlaisti, taču nav nosaukusi precīzu atlaižamo darbinieku skaitu. Viņa apgalvojusi, ka šie plāni neietekmēs visus Selver veikalus, un, piemēram, profesionālajās virtuvēs esot nepieciešami pat papildus darbinieki.

Dalies ar šo rakstu!