Finanses

Disney apsver Twitter iegādi

Žanete Hāka, 27.09.2016

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Kompānija Walt Disney Co patlaban strādā ar finanšu konsultantu, lai novērtētu potenciālo mikroblogošanas vietnes Twitter pirkšanas piedāvājumu, atsaucoties uz kompānijai tuvu stāvošām personām, raksta Bloomberg.

Savukārt Twitter patlaban, ņemot vērā potenciālo investoru interesi, sācis izvērtēt iespējamo pārdošanu.

Bloomberg raksta, ka Twitter iegādi apsver arī kompānija Salesforce.com, kas strādā kopā ar Bank of America.

Ne Twitter, ne Disney pārstāvji šīs runas nav komentējuši.

Tirgū runas par Twitter pārdošanu pēdējo mēnešu laikā uzņem apgriezienus, un tās balstītas uz faktiem par kompānijas akcijas cenas kritumu un nespēju piesaistīt jaunus lietotājus un audzēt reklāmas ienākumus.

Otrdien Twitter akcijas cena pakāpās par 2,1% līdz 23,09 dolāriem. 23.septembrī, reaģējot uz izskanējušajām ziņām par sarunām ar Salesforce, Twitter akcijas cena pieauga par 21%.

Disney vadītājs Bobs Igers ir izslavēts ar savu stratēģisko domāšanu un apetīti pēc lieliem darījumiem. Kā piemēru var minēt 7,4 miljardu dolāru vērto Pixar iegādes darījumu 2006.gadā, tikai dažus mēnešus pēc tam, kad viņš kļuva par kompānijas vadītāju.

Ņemot vērā, ka Disney lielākais bizness – kabeļtelevīzijas pakalpojumi zaudē skatītāju skaitu un zaudē konkurences cīņā interneta video pakalpojuma sniedzējiem, B. Igers investē naudu mediju biznesā, kas saistīti ar tehnoloģiju attīstību, piemēram, Hulu video straumēšanas pakalpojumā, digitālo mediju kompānijā Vice un citos.