Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA "EHR Mediju grupa" investējusi vairākus simtus tūkstošus eiro radiostacijas "Latviešu hiti" FM apraides izveidē, informē "EHR Mediju grupa" līdzīpašnieks un attīstības vadītājs Guntars Traubergs.

Būtiskākās investīcijas veiktas "Latviešu hiti" FM apraides tīkla iegādei septiņās Latvijas pilsētās - Rīgā, Valmierā, Cēsīs, Smiltenē, Limbažos, Liepājā un Jēkabpilī. Radio "Latviešu Hiti" ir dzirdami Rīgā (101.0 FM), Valmierā (103.4 FM), Cēsīs (104.7 FM), Smiltenē (103.1 FM), Limbažos (103.0 FM), Liepājā (93.5 FM) un Jēkabpilī (93.4 FM).

Kopējais veikto investīciju apjoms, atbalstot vietējos mūziķus un pandēmijā cietušo izklaides industriju, ir vairāki simti tūkstoši eiro, bet noslēgto līgumu nosacījumi liedz atklāt precīzas darījumu summas. G.Traubergs pauda pārliecību, ka investīcijas atmaksāsies, jo šādā veidā tiks sniegta atbilde uz sabiedrībā augošo pieprasījumu klausīties dziesmas dzimtajā valodā.

“Dziedāt un klausīties dziesmas latviski mūsdienās ir stilīgi un šādā veidā mēs faktiski sniedzam atbildi uz sabiedrībā augošo pieprasījumu. Tas ir arī zināms Latvijas mūziķu darba novērtējums, jo tikai ar kvalitatīvu saturu un augstvērtīgu mūziku dzimtajā valodā mēs varam konkurēt sāncensībā ar globālo kultūru. Pēc EHR aplikācijas datiem Latviešu hiti jau gadiem ir populārākā radiostacija internetā, tādēļ izlēmām investēt vēl vienā FM tīklā un sniegt iespēju šo formātu izbaudīt visplašākajai auditorijai. Zīmolu Latviešu hiti, toreiz Latviešu Radio, radījām jau 2007. gadā, bet šobrīd no apraides internetā izejam jaunā, daudz augstākā līmenī un nodrošināsim apraidi lielākajā daļā Latvijas. EHR zīmolam šogad aprit 20 gadi un EHR Grupa kopumā jau 30 gadus ir radio biznesā. Nu jau ar pieciem radiostaciju zīmoliem nodrošinām demogrāfiski līdzsvarotu piedāvājumu Latvijas reklāmdevējiem, sasniedzot vairāk nekā 700 tūkstošus plašu auditoriju FM apraidē un digitālajā vidē ik nedēļu,” komentē G.Traubergs

Iepriekš šajās frekvencēs skanēja modernā džeza radiostacija XO FM, kuras apraides tīklu un programmas franšīzi ir iegādājusies EHR Mediju grupa. Turpmāk XO FM skanēs internetā un EHR aplikācijā līdz atgriezīsies FM apraidē Rīgā.

“Radio Latviešu hiti atskaņo tikai rūpīgi atlasītus un populārus hitus latviešu valodā, kas pasniegti mūsdienīgā audio noformējumā. Mēs sadarbojamies ar plašu mūziķu un izpildītāju loku, veicinot Latvijas mūzikas nozares straujāku attīstību un konkurētspēju,” uzsver Mārtiņš Poļakovskis, Radio Latviešu hiti programmas direktors.

Atbilstoši pētījumu kompānijas Kantar apkopotajiem datiem 2021.gada rudens un 2022.gada ziemas pētījuma periodā radio vecumā no 16 līdz 74 gadiem nedēļā vidēji klausījās 87,1% jeb 1 miljons 329 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju šajā vecuma grupā.

EHR Mediju Grupā ietilpst pieci FM staciju zīmoli: trīs latviešu valodā raidošas radiostacijas – Radio Latviešu Hiti, SuperHits Radio, Eiropas Hitu Radio, kā arī divas krievu valodā raidošas radiostacijas EHR Russkie Hiti un Retro FM Latvija, kā arī EHR.fm - mūzikas straumēšanas WEB un APP serviss.

EHR Mediju Grupas uzņēmumu konsolidētais neauditētais 2021. gada apgrozījums ir 1,5 miljoni eiro, bet peļņa – 160 tūkstoši eiro un tā nodarbina ikdienā ap 50 cilvēkiem.

"EHR Mediju grupa" reģistrēta 2009.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma 34% daļu pieder Ričardam Zaksam, bet pa 33% daļu - Uģim Polim un SIA "Ralto Mārupe".

Komentāri

Pievienot komentāru