Ražošana

Elektroenerģijas vairumtirdzniecības biržas cenas Latvijā zemākas nekā pirms gada

Žanete Hāka, 28.10.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir izvērtējusi aktuālo informāciju par elektroenerģijas biržas cenām Latvijā 2016.gada septembra mēnesī, informē SPRK.

2016.gada septembrī vidējā (aritmētiskā) biržas cena Latvijā bija apmēram vienādā līmenī ar augusta cenu - 34,03 eiro/MWh, kas ir vienādā līmenī ar Lietuvas, bet nedaudz augstāka par Igaunijas elektroenerģijas biržas cenu. Līdzīgi kā 2016.gada augustā, arī septembrī elektroenerģijas vairumtirdzniecības biržas cenas Latvijā ir zemākas nekā iepriekšējā gadā šajā pašā periodā.

Septembrī starpsavienojumu jaudas pārslodzes starp Igauniju un Latviju bija 26%, bet starp Somiju un Igauniju (virzienā uz Igauniju) 1%. Starp Latviju-Lietuvu starpsavienojumu jaudu pārslodžu nebija. Tas arī atspoguļojās uz elektroenerģijas biržas cenu līmeni Latvijā.

Septembrī Zviedrijas-Lietuvas kabelis NordBalt tika noslogots par 91% no visa pieejamā laika (virzienā no Zviedrijas uz Lietuvu), kas ir gandrīz par 40% vairāk nekā augustā. Arī Lietuvas-Polijas kabeļa noslodze septembrī palielinājās, salīdzinājuma ar augustu un 32% virzienā uz Poliju, kas, savukārt, ir divas reizes vairāk, nekā augustā. No šejienes secināms, ka joprojām ievērojama daļa no elektroenerģijas, kas nonāk Baltijā no Zviedrijas pa NordBalt kabeli, nonāk Polijā pa LitPol Link kabeli.

Septembrī Latvijas importa apjoms bija 52% no patēriņa, kas ir nedaudz augstāks nekā augustā (37%). Kā redzams nākošajā grafikā, tad septembrī apmēram 1/3 (33%) no saražotās elektroenerģijas Latvijā tika saražots hidroelektrostacijās.

Komentāri

Pievienot komentāru