Eksperti

Finanšu tirgos februārī - kā sporta laukumā

AFI Investīcijas padomes priekšsēdētājs Deniss Pospelovs, 06.03.2019

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Futbola un hokeja fani zina, ka ir tādas spēles, kurās to skatītājs jūt iekšēju spriedzi, iekšējo spēles nervu, kad jebkurā brīdī iespējama dramatiska situācijas maiņa uz laukuma, taču spēles laiks iet, bet rezultāta nav, jo vārti netiek gūti vai tādu ir ļoti maz.

Ja kāds, kurš nav sekojis līdzi spēles gaitai, apskata spēles rezultātu, viņš teiks, ka nekas interesants nav noticis un diez vai vēlēsies atkārtojumā šo spēli skatīties. Bet tas, kurš rūpīgi vēroja spēles gaitu, var atrast daudz slēptu, bet interesantu un svarīgu aspektu spēlētāju rīcībā. Februāris finanšu tirgos bija tieši šāds.

Kā jau minēju iepriekšējā pārskatā, februāris solījās būt ļoti neparasts mēnesis, jo tika plānoti vairāki nozīmīgi politiski notikumi: Trampa un ASV opozīcijas nevienprātība jautājumā par sienas būvniecības finansēšanu uz ASV un Meksikas robežas, kas noveda pie ASV valdības darba apturēšanas, ASV lēmums par nodokļu paaugstināšanu Ķīnas precēm, Brexit situācijas attīstība, kā arī valdības krīze Venecuēlā.

Tirgus dalībnieki ar nepacietību gaidīja Eiropas Savienības un ASV centrālo banku vadītāju runas, kurās bija jāizskan skaidrākiem izteikumiem par turpmāko kursu 2019.gadā. Un, protams, galu galā, ikviens, kas nodarbojas ar tehnisko analīzi, sagaidīja nozīmīgu brīdi, kad ASV akciju tirgus augšupejošā līkne saskārās ar spēcīgu pretestības līmeni, pie kura pārtrūka trīs iepriekšējie izaugsmes viļņi. Visi šie procesi un notikumi ir attīstījušies, turot tirgu pastāvīgā saspīlējumā, taču tajā pašā laikā maz ietekmējuši spēles (tirgus) rezultātu. Kā ierasts sporta reportāžās, es sākotnēji sniegšu sausus mēneša rezultātu ciparus, bet pēc tam sīkāk izstāstīšu par tām iekšējām intrigām, ko neatspoguļo skaitļi. Dažādu valstu finanšu tirgus rezultāti pretēji janvārim, kad tie bija līdzīgi, februārī atšķīrās. Lielākais tirgus – ASV – turpināja augšupejošu tendenci, kaut arī vairs ne tik strauji kā janvārī – pieaugums bija aptuveni 4% (indeksu rādītāji nedaudz atšķīrās). Neliels pieaugums bija vērojams kontinentālās Eiropas un Japānas tirgos. Interesanti, ka izaugsme bija vienmērīga visa mēneša laikā, un nekādas straujas kustības netika novērotas. Savukārt Lielbritānijas tirgus praktiski neauga, un mēneša vidū tas piedzīvoja pat nelielu kritumu.

Samērā atšķirīga dinamika bija vērojama jaunattīstības tirgos. Ļoti strauji pieauga Ķīnas indeksi, un Shanghai Composite palielinājās par vairāk nekā 10%, kļūstot par vienīgo finanšu rādītāju, kas februārī uzrādīja vērā ņemamu kustību. Dienvidamerikas indeksi nedaudz samazinājās.

Preču tirgi, kas janvārī nedaudz auga (tāpat kā akciju tirgi), neuzrādīja vienotu dinamiku. Industriālo metālu cenas gandrīz nemainījās (izņemot vara cenu, kas pieauga par 6%). Arī zelta, sudraba un platīna cena gandrīz nemainījās. Atkal pieauga pallādija cena, taču šis tirgus dzīvo pats savu dzīvi, par kuru es runāšu atsevišķi kādā no saviem pārskatiem. Kviešu cena ir nedaudz samazinājusies, savukārt naftas cena – nedaudz palielinājusies.

Taču kopumā var teikt, ka kustības preču tirgū nebija. Vēl mazāka kustība bija vērojama valūtas tirgos. Eiro vēl vienu mēnesi pavadīja piecu procentu koridorā (pagarinot stabilitātes rekordu par vēl vienu mēnesi), jena un mārciņa arī gandrīz nemainījās, turklāt mārciņas svārstības, neskatoties uz Brexit procesa attīstību, mēneša laikā nepārsniedza 3-4%. Kopumā, ja neņem vērā Ķīnas tirgu, svārstības vai pēkšņas kustības tirgū nebija vērojamas. Tātad saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem aizvadītais mēnesis bija ļoti mierīgs. Tomēr ir vērts pievērst uzmanību tiem procesiem, kas risinājās tirgus iekšienē, jo bez šī aspekta mēs nevarēsim prognozēt turpmākās tirgus kustības.

Vienkāršs ieskats par to, kas noticis šajā mēnesī, lai saprastu, kādēļ es tik lielu uzmanību pievēršu notiekošajam. ASV prezidents Tramps piekāpās opozīcijai, kas ļāva atsākt valdības darbu, taču uzreiz pēc tam paziņoja par karastāvokļa izsludināšanu un savām tiesībām saistībā ar to vienpusēji lemt par nepieciešamo līdzekļu piešķiršanu sienas būvniecībai uz robežas ar Meksiku (taču skaidrs, ka nekāda reāla karastāvokļa nav, tiesības un brīvības nav ierobežotas, taču Tramps oficiāli rīkojas likuma ietvaros). Šis triks nav slikts, taču situācija acīmredzot nav stabilizējusies, un tiesā tiks iesniegtas prasības par notiekošajām nelikumībām, un, iespējams, tiks sperti jauni, drastiski soļi gan no ASV prezidenta, gan opozīcijas puses.

Lielbritānijā vara faktiski ir paralizēta, un nākamā mēneša laikā parlaments pieņems vairākas savstarpēji izslēdzošas rezolūcijas. Eiropas Savienība sākotnēji uzstāj, lai strikti tiktu ievērots Brexit termiņš (acīmredzot, cerot uz to, ka šāda stingra pozīcija palīdzēs Lielbritānijas premjerministrei panākt vienošanos par izstāšanos), taču pēc tam piekāpjas (saprotot, ka reāls ir arī vissliktākais variants – Brexit bez vienošanās).

Situācija aizvien ir saspringta un nestabila. FRS, uzstājoties ASV Kongresā, neko īpaši nepaskaidro, pieturoties pie janvārī izteiktās frāzes par «elastību», pieņemot lēmumus. Atkal nenoteiktība tiek pārcelta uz FRS marta sanāksmi. Un jau, neskatoties uz šiem mēneša notikumiem, ziema beidzās ar skandalozi pārtraukto ASV un Ziemeļkorejas līderu tikšanos, kuras vidū ASV prezidents piecēlās un aizgāja. ASV puse izdarīja labu gājienu un preses konferencē atstāja iespēju turpināt dialogu, taču ievērojami pieauga konfrontācijas iespēja (piemēram, jauna Ziemeļkorejas raķešu palaišana).

Ar visiem šiem notikumiem būtu gana, lai tirgū radītu spriedzi, taču to nozīme zuda uz mēneša galvenā notikuma fona. Par galveno un vissvarīgāko februāra notikumu visiem tirgiem kļuva ASV un Ķīnas tirdzniecības kara attīstība. Ziņas par sarunu gaitu, kas notika diezgan augstā līmenī, pastāvīgi turpinājās, taču lielā mērā tās bija nekonkrētas un pretrunīgas. Tramps regulāri deva signālus, ka viss ir labi un puses virzās uz vienošanos, taču viņa ierēdņi ne vienmēr apstiprināja sava priekšnieka optimismu, bet no ķīniešu puses bija klusums. No vissliktākā scenārija (nodokļu piemērošanas) izdevās izvairīties, bet nenoteiktība neizzuda, tieši pretēji – tā tikai pastiprinājās. Spriežot pēc Ķīnas akciju tirgus pieauguma, dalībnieku vidū dominē optimisms un pārliecība, ka vienošanās tiks panākta, taču, ja tā nenotiks, tad kritums varētu būt ievērojams. Taču izaugsmes potenciāls arī vēl nav izsmelts. Tādējādi kopumā februāris ne tikai neatrisināja janvārī radušās problēmas un pretrunas, bet gluži pretēji – sarežģīja tās un radīja jaunas.

Atgriežoties pie sporta, izskatās, ka mums tiks piešķirts papildlaiks. Uzmanība jāpievērš visiem līdzšinējiem faktoriem – tiesām pret Trampa lēmumiem ASV, FRS sanāksmei, Brexit, un jaunajiem aspektiem – Ziemeļkorejai un galvenais, ASV un Ķīnas attiecībām. Spriedze pastāv un tā noteikti atrisināsies ar asu kustību. Arī tehniskā analīze paredz strauju kustību – ASV akciju tirgi ir sasnieguši spēcīgu pretestības līmeni un vai nu atkāpsies, pārtraucot divu mēnešu izaugsmi vai arī izlauzīsies cauri šim līmenim un strauji pieaugs. Es ieteiktu akciju tirgus investoriem ierobežot daļu risku, piemēram, iegādājoties opcijas. Vai, ja peļņa ir pietiekami liela, tikai īslaicīgi aizvērt pozīcijas, lai atkal akcijas nopirktu tad, ja vienošanās starp ASV un Ķīnu tiks panākta. Kopumā esiet uzmanīgi un veiksmīgi tirdzniecībā.

Un es izmantošu iespēju un sporta tēmu, lai apsveiktu Latvijas komandu ar iegūto 2.vietu Eiropas bridža čempionātā (un iesaku šo gudro spēli ikvienam, kuram apnikusi šaušana vai skriešana datoros). Bet tiem, kuri vienkārši vēlas atpūsties, varu ieteikt paskatīties kādu filmu par sporta tēmu. Vai arī ne par sporta tēmu. Piemēram, biogrāfisko «Pasaulē ātrākais indiānis» - filmas sižets par to, kā cilvēks var sasniegt savu mērķi, nebija jāizgudro.

Veiksmīgi.

Komentāri

Pievienot komentāru
Nekustamais īpašums

Āgenskalna tenisa kortu teritorija kā investīciju objekts tirgots par 1,7 miljoniem eiro

Zane Atlāce-Bistere/LETA, 25.01.2019

Avots: ekrānšāviņš no rentinriga.lv

Jaunākais izdevums

Āgenskalna tenisa korti, kuru iespējamā pārbūve satraukusi apkārtnes iedzīvotājus un tenisa mīļotājus, kā investīciju objekts tirgots par 1,7 miljoniem eiro, liecina informācija nekustamo īpašumu portālā rentinriga.lv.

Sludinājumā vēstīts, ka tiek pārdots namīpašums Āgenskalnā (zemes platība 7331 m2, ēkas platība - 1680 m2). Ēka pilnībā renovēta 2014. gadā, kurā izvietota tenisa skola un bērnudārzs. Uz zemes izvietoti tenisa korti un autostāvvieta. Ēka aprīkota ar visām komunikācijām, pilsētas apkuri un ūdens un kanalizācijas pievadu, kā arī gāzes pievadu, vēsta sludinājums. Tiesa, pašlaik sludinājumā norādīts, ka objekts nav pieejams.

SIA «Centrālais tenisa klubs» (CTK), kas ir Āgenskalnā, Baldones ielā 7, esošo tenisa kortu īpašnieki, sola, ka vēsturiskā sporta kompleksa ēka netiks nojaukta, tomēr konkrētas nākotnes ieceres nodefinēt vēl nevar, vēsta LETA.

Komentāri

Pievienot komentāru
Sports

No amata atceļ Daugavas stadiona un tenisa centra Lielupe valdes locekli Martinsonu

LETA, 11.03.2019

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Izsakot neuzticību, no amata atcelts VSIA «Kultūras un sporta centrs «Daugavas stadions» un SIA «Tenisa centrs «Lielupe»» valdes loceklis Elmārs Martinsons, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Šodien notika VSIA «Kultūras un sporta centrs »Daugavas stadions«» un SIA «Tenisa centrs «Lielupe»» ārkārtas dalībnieku sapulces, kurās kapitāla daļu turētāja pārstāvis - IZM valsts sekretāra vietnieks - Sporta departamenta direktors Edgars Severs pieņēma lēmumu atcelt no amata VSIA «Kultūras un sporta centrs »Daugavas stadions«» un SIA «Tenisa centrs «Lielupe»» valdes locekli Elmāru Martinsonu sakarā ar uzticības zaudēšanu.

Neuzticība Martinsonam kā kultūras un sporta centra «Daugavas stadions» valdes loceklim izteikta saistībā ar identificētajiem trūkumiem Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansētā projekta «Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē» pārvaldībā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Dzīvesstils

Uzņēmēju sporta spēles pārtop festivālā

Žanete Hāka, 26.03.2019

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Jau 7. gadu uzņēmēju organizācijas – Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina uzņēmumus un to darbiniekus satikties sportiski izklaidējošā pasākumā un kopā pavadīt azartisku nedēļas nogali.

Tāpēc ierastās uzņēmēju sporta spēles šogad pārtapušas uzņēmēju sporta un izklaides festivālā «Bizfests».

«Aicinām uzņēmējus aktīvi pieteikties nu jau par festivālu kļuvušajām sporta spēlēm, lai kopā priecātos, sacenstos un tiktos klātienē. Šāda veida pasākumi ir vieta un laiks, kad neformālā gaisotnē iepazīties un sadarboties, tādējādi parādot savu uzņēmumu no citas puses, demonstrējot komandas sparu un trenējot komandas saliedētību kopumā. Esmu patiesi lepns, ka no neliela pasākuma sporta spēles pāraugušas festivālā,» uzsver LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone skaidro: «Pasniedzot Uzņēmēju kausu 6.sporta spēlēs, sapratām, ka esam gatavi piedāvāt uzņēmējiem jaunu sporta un izklaides konceptu, kurā papildus sportiskām aktivitātēm būtu vairāk radošu dzīvesstila pasākumu. Jaunajā festivāla formātā interesantas izklaides un aktīvas atpūtas nodarbes varēs atrast ikviens apmeklētājs. Tāpēc atgādinām, ka uz pasākumu aicinām gan uzņēmumu darbiniekus, gan viņu ģimenes.»

Komentāri

Pievienot komentāru
Sports

Attīsta un popularizē ekstrēmo sportu

Laura Mazbērziņa, 07.05.2019

Jaunākais izdevums

Multifunkcionālais alternatīvo un ekstrēmo sporta veidu centrs The Spot nākotnē vēlas piesaistīt vairāk skolas un privātskolas, lai jaunieši vairāk nodarbotos ar ekstrēmo sportu.

Jau šobrīd The Spot sadarbojas ar dažādām privātskolām, tomēr nākotnē viņi vēlētos, lai arī valsts skolas sporta stundas padarītu aizraujošākas, dodoties ārpus skolas telpām. «Valsts skolās šobrīd joprojām ir ļoti strikta sistēma, jo viņi sporta stundas laikā nevar izdomāt uz vienu vai divām stundām doties ārpus skolas un vēl papildus par to maksāt. Savukārt privātskolās tas ir daudz vienkāršāk. Es ceru, ka nākotnē mēs spēsim arī valsts skolām pierādīt, ka sporta stundas var padarīt aizraujošākas,» teic Einārs Lansmanis, The Spot sporta centra direktors.

The Spot atrodas Rīgā, Ūnijas ielā. Tas iekārtojies vecas instrumentu ražotnes telpās, kuras ir renovētas un pielāgotas centra vajadzībām. The Spot darbības virziens ir sporta bāze, kas piedāvā dažāda veida sporta telpas, kuras pielāgotas ekstrēmajam sportam. Centra kopējā platība ir 2800 kvadrātmetri, kurā iekārtotas atsevišķas zonas ar batutiem un porolonu bedri, klinšu kāpšanas sienu, fiziskās sagatavotības treniņu zāli un diviem skeitparkiem. Jaunieši savus spēkus var izmēģināt inline, bmx, skeitborda, veikborda skolā. Ir gan brīvais apmeklējums, gan treniņi, kuros centrs sadarbojas ar dažādām sporta biedrībām un klubiem, individuālajiem treneriem. Šobrīd treniņu sadaļa ir sporta centra galvenais darbības virziens. Sporta centra treneri ir sertificēti un ar atbilstošu izglītību. «Šis centrs sevī ietver gan nepieciešamo nopietniem treniņiem visdažādāko sporta veidu pārstāvjiem, gan arī aktivitātes bērniem un jauniešiem, kuri vienkārši vēlas iemācīties kaut ko jaunu. Mēs vēlamies mainīt cilvēku priekšstatu, par ekstrēmo sportu, ka tas nav domāts tikai huligāniem un karstgalvjiem, bet ir tik pat nopietns, kā vieglatlētika, hokejs, basketbols vai futbols. Lai to panāktu, mums ir jāmaina vecāku konservatīvā domāšana, rādot pareizus piemērus, tai skaitā, veidojot stabilas un uzticamas treniņu grupas ar profesionāliem treneriem, izceļot talantīgākos sportistus un organizējot kvalitatīvas sacensības visos līmeņos,» teic E. Lansmanis.

Komentāri

Pievienot komentāru
Sports

Noslēdzies LU Sporta mājas projekta izstrādes posms

Lelde Petrāne, 04.06.2019

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Latvijas Universitātes (LU) Sporta centra komanda ir pabeigusi gandrīz gadu ilgo darbu pie Sporta mājas jeb, kā to ir nosaukusi projekta komanda, Čempionu mājas projekta izstrādes. Tā laikā tika izstrādāta Sporta mājas koncepcija, telpu sastāvs, izveidots pakalpojumu grozs, apzināts tirgus un potenciālie lietotāji papildu LU studentiem un darbiniekiem.

Sporta mājas projekta izveidē ņemta vērā gan Sporta centra ilggadīgā pieredze un tradīcijas, gan studentu un darbinieku viedoklis, kādus pakalpojumus viņi vēlētos izmantot Sporta mājas telpās.

Vienlaicīgi apzināts tirgus pieprasījums sporta veidu vidū un sadarbības partneru viedoklis par nepieciešamo sporta infrastruktūru Pārdaugavā.

Ņemot vērā, ka Sporta māja būs unikāla infrastruktūra LU līdzšinējā pieredzē, izstrādājot tās projektu, tika ņemta vērā vairāku Latvijā esošo sporta centru pieredze, to priekšrocības un ieteikumi sporta centru izveidē.

Ēka kalpos par sporta ekosistēmas centru Latvijā, nodrošinot plaša spektra pakalpojumus sportā, veselīga dzīvesveida popularizēšanā un dzīves kvalitātes nodrošināšanā. Sporta nodarbības, veselības pārbaudes bērniem un jauniešiem, duālās sporta karjeras attīstība sportistiem, sporta tehnoloģiju attīstība, fiziskās aktivitātes dažādās vecuma grupās būs tikai daļa no jaunā centra iespējām.

Komentāri

Pievienot komentāru
Dzīvesstils

FOTO: Jauno jātnieku skolai piešķir nacionālās sporta bāzes statusu

LETA, 25.06.2019

Fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Jauno jātnieku skolai tiks piešķirts nacionālās sporta bāzes statuss, otrdien lēma valdība.

Jātnieku skola ir izveidota 2007.gadā un tās dibinātājs ir biedrība «Jauno jātnieku skola». Sporta bāzi veido izjādes laukumi, manēžas, zirgu staļļi un palīgēkas, kas kalpo jātnieku sporta vajadzībām.

Sporta bāze atrodas biedrības valdījumā, kurai tādas tiesības ir piešķirtas ar 2008.gada 28.janvāra līgumu, kas noslēgts starp biedrību un SIA «Lautas», kuras saistības 2012.gadā pārņēma SIA «Prano».

Sporta bāzē regulāri tiek rīkotas starptautiskās sacensības jātnieku sportā, Jauno jātnieku skolas turnīri un Vislatvijas zirgu dienas, kuras ir iekļautas Latvijas Jātnieku federācijas oficiālajā sacensību kalendārā.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) skaidro, ka sporta bāzē ar sportu saistītie pasākumi veido 100% no faktiskā Sporta bāzes noslogojuma.

Komentāri

Pievienot komentāru
Būve

Bišumuižas apkaimē taps Latvijas Paralimpiskais sporta centrs

Lelde Petrāne, 22.08.2019

Daiga Dadzīte

Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunākais izdevums

Latvijas Paralimpiskā komiteja izsludina starptautisku, atklātu metu konkursu «Latvijas Paralimpiskā Sporta Centra izbūves arhitektoniskā vīzija», aicinot metu konkursa dalībniekus sagatavot un iesniegt savas arhitektoniskās vīzijas Eiropas mērogā vēl nebijušam sporta kompleksam.

«Šis metu konkurss ir nozīmīgs pamatakmens Latvijas paralimpiskā sporta attīstībai. Esam priecīgi spert šo soli, aicinot profesionāļus no visas pasaules iesaistīties Eiropā vēl nebijuša sporta kompleksa būvniecībā. Mūsu uzdevums – izveidot pilnībā pielāgotu paralimpiskā sporta bāzi, kurā ikvienam cilvēkam ar invaliditāti būtu iespēja sportot. Ticam un ceram, ka idejas būs praktiskas, interesantas, bet galvenais – energoefektīvas un atbilstošas mūsdienu arhitektūras standartiem,» par paralimpiskā sporta centra iecerēm informē Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte.

Latvijas Paralimpiskais sporta centrs tiks veidots Rīgā, Bišumuižas apkaimē un pēc visu kārtu pabeigšanas aptvers gandrīz 10 ha lielu platību. Latvijas Paralimpiskā sporta centra projekts ir Eiropā līdz šim vēl nebijuša apjoma un funkcionalitātes ziņā unikāls projekts.

Komentāri

Pievienot komentāru
Atpūta

VIDEO, FOTO: Šlēgelmilhu oāze piesaista investorus

Monta Glumane, 02.09.2019

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Sporta komplekss 333 no ģimenes biznesa izaudzis līdz uzņēmumam, kas piesaistījis arī starptautiskas nozīmes partnerus

Vladislavam Šlēgelmilham 2002. gadā radās utopiska ideja – izveidot kartinga trasi, kas tajā laikā Latvijā vēl nebija pieejama. Tā sākās sporta kompleksa 333 attīstība. Vēlāk 2007. gadā tika uzbūvēts drošas braukšanas poligons, 2010. gadā atklāts veikparks, 2015. gadā kafejnīca un vēl viena kartinga trase, bet 2017. gadā tika uzbūvēts angārs, biroja ēka un tehniskā zona.

Šajā gadā sporta komplekss papildināts ar jauniem pakalpojumiem – ūdens atrakciju parku, izveidotas jaunas kafejnīcas telpas, infrastruktūra pielāgota lielākam apmeklētāju skaitam, kā arī labiekārtotas piecas kempingu mājiņas. «Visas lietas šeit notiek dabiski – ja ir pieprasījums, tad ir arī piedāvājums. Komunicējam ar mūsu klientiem, mums ļoti interesē arī viņu domas – tā saucamais feedback, ko varētu labāk. Vienmēr uzklausām arī veselīgu kritiku, kā mēs varam attīstīties. Parādījās vēlme pēc nakšņošanas vietām, kafejnīcas, tad arī pludmales zona attīstījās diezgan dabiski,» stāsta V. Šlēgelmilha meita Sibilla Šlēgelmilha.

Komentāri

Pievienot komentāru
Sports

Brazīlijas vietā atvērs Palms

Lelde Petrāne, 17.09.2019

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Šā gada 19. septembrī Rīgā, Mūkupurva ielā 1C - bijušajās pludmales sporta centra Brazīlija telpās - tiks atklāts jauns pludmales sporta un atpūtas centrs «PALMS Beach Club» («PALMS»). Tā izveidē investēti 2 miljoni eiro.

Koncepts paredz apvienot mājvietu dažādiem pludmales sporta veidiem un arī izklaides pasākumiem – koncertiem, pasākumiem ģimenēm un dažādām sporta notikumu translācijām.

«Šis centrs ir pilnīgi jauns formāts Latvijai, jo piedāvā līdz šim plašākās pludmales aktivitātes vienuviet – treniņu vietu sportistiem un izklaides telpu iedzīvotājiem, ļaujot arī citos gadalaikos izbaudīt vasaras pludmales priekus. Sporta jomā papildu pludmales volejbolam mēs plānojam mērķtiecīgi attīstīt arī citus pludmales sporta veidus, no kā lielākais ieguvējs būs Latvijas sports. Treniņu laukumu izveidē vadījāmies pēc tehniskajiem nosacījumiem, lai tie atbilstu dažādu pludmales sporta veidu prasībām, ļaujot tiem Latvijā veiksmīgi attīstīties,» informē Oļegs Manža, «PALMS» īpašnieks un attīstītājs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Atpūta

FOTO: Atklāts pludmales sporta un atpūtas centrs Palms Beach Club

Žanete Hāka, 20.09.2019

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Rīgā atklāts jauns pludmales sporta un atpūtas centrs «Palms Beach Club».

No citiem jaunais centrs atšķirsies ar konceptu, vienlaikus apvienojot mājvietu dažādiem pludmales sporta veidiem un arī izklaides pasākumiem - koncertiem, pasākumiem ģimenēm un dažādām sporta notikumu translācijām. Jaunais centrs atrodas Mūkupurva ielā.

«Šis centrs ir pilnīgi jauns formāts Latvijai, jo piedāvā līdz šim plašākās pludmales aktivitātes vienuviet - treniņu vietu sportistiem un izklaides telpu iedzīvotājiem, ļaujot arī citos gadalaikos izbaudīt vasaras pludmales priekus. Sporta jomā papildu pludmales volejbolam mēs plānojam mērķtiecīgi attīstīt arī citus pludmales sporta veidus. Treniņu laukumu izveidē vadījāmies pēc tehniskajiem nosacījumiem, lai tie atbalstu dažādu pludmales sporta veidu prasībām, ļaujot tiem Latvijā veiksmīgi attīstīties,» informē Oļegs Manža, «Palms» īpašnieks un attīstītājs.

Komentāri

Pievienot komentāru