Fitek nodibinājis uzņēmumu Lielbritānijā

2018. gada 04. decembris plkst. 13:33
Autors: Db.lv
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Finanšu tehnoloģiju uzņēmums Fitek, kas piegādā e-rēķinu risinājumus, ir nodibinājis uzņēmumu Lielbritānijā un iekaro tirgu ar finanšu tehnoloģiju novitātēm.

Fitek ir izstrādājis globālu un modernu rēķinu pārvaldības platformu, kas ātri un veiksmīgi piesaista uzņēmumu uzmanību un ļauj tiem vieglāk pārvaldīt uzņēmējdarbību dažādos tirgos. Fitek Group interesēs ir augt un attīstīties, tāpēc uzņēmums raugās pēc iespējām iepazīstināt jaunus finanšu tehnoloģiju tirgus ar saviem risinājumiem. Šobrīd Fitek ir veiksmīgi uzsācis savu darbību Lielbritānijā. Uzņēmums ir veicis Lielbritānijas tirgus izpēti, kurā secināts, ka Fitek piegādātāju rēķinu pārvaldības platforma, kura ir izstrādāta Igaunijā, spēj veiksmīgi konkurēt ar jau izstrādātajiem mehānismiem un piedāvā saviem klientiem plašākas iespējas, nekā ierasts.

Fitek vadītājs Latvijā Edgars Strazds stāsta, ka Fitek plāno kļūt par galveno dalībnieku Lielbritānijas finanšu tehnoloģiju tirgū. Lielbritānija, tāpat kā lielākā daļa Eiropas valstu, ir tikai sākuma posmā, kad runa ir par finanšu procesu automatizāciju. Lielākā daļa rēķinu joprojām tiek izsūtīti papīrā vai pa e-pastu kā PDF pielikums, lai gan e-rēķini ir karsts temats gan valsts institūcijās, gan privātajos uzņēmumos. «Mūsu izstrādātie risinājumi optimizē procesus, kas saistīti ar mūsu klientu piegādātāju rēķiniem, pārveido papīra rēķinus elektroniskā formātā un datus automātiski ievieto uzņēmumu grāmatvedības sistēmā. Tas veic automātiski to datu apstrādi, ko šodien daudzi uzņēmumi joprojām dara manuāli. Mūsu priekšrocības salīdzinājumā ar konkurentiem ir tās, ka esam mazs uzņēmums, esam ātri un elastīgi savu risinājumu pielāgošanā klientu vajadzībām, »saka Strazds, kurš piebilst, ka Lielbritānijas likumi lieliski veicina Fitek grupas produktu ienākšanu tirgū.

No pagājušā gada sākuma, Fitek Igaunijā sadarbojās ar Igaunijas valsts uzņēmumu atbalsta centru, attiecīgi šobrīd visi pārdošanas rēķini Igaunijas valstij tiek iesniegti elektroniski. Fitek mērķis ir piedāvāt tādus pašus pakalpojumus valsts sektoram citur Eiropā.

Eiropas mēroga publiskā iepirkuma tiešsaistes organizācija (PEPPOL) atzinīgi vērtē un atbalsta Fitek integrēšanos Eiropas tirgos. PEPPOL ir Eiropas mēroga elektronisko dokumentu apmaiņas vide, kas atbalsta un atvieglo e-rēķinu pārvaldīšanu visā Eiropā. Piemēram, Lielbritānijas veselības aprūpes sistēmas pārvietošanu uz e-rēķinu vidi.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds