FKTK: Uz Latvijā reģistrēto SMP Bank ASV noteiktās sankcijas neattiecas

2014. gada 21. marts plkst. 11:18
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

AS SMP Bank ir Latvijā reģistrēta un strādā Latvijas jurisdikcijā, līdz ar to minētās ASV sankcijas uz to neattiecas, norāda Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) pārstāvji.

SMP Bank vadība Latvijā ir apliecinājusi FKTK, ka tās maksājumu karšu sistēma Latvijā strādā.

FKTK seko līdzi situācijai un notikumu attīstībai pasaulē, kā arī ir ciešā saziņā ar SMP Bank vadību Latvijā. FKTK vērtē notikumu attīstības ietekmi un rīkosies atbilstoši situācijai.

Latvijā no 26 kredītiestādēm sešām ir Krievijas izcelsmes kapitāls, kas ir 7,1% no kopējā ārvalstu kapitāla Latvijas banku sektorā. SMP Bank Latvijā ir vienīgā Krievijas bankas meitas banka Latvijā.

Db.lv jau rakstīja, ka starptautiskās maksājumu sistēmas Visa un MasterCard piektdien bloķējušas operācijas ar SMP Bank izdotajām kartēm, kuras dibinātāji ir ASV sankcijām pakļautie Krievijas miljardieri Arkādijs un Boriss Rotenbergi.

«Visas pārējās operācijas, ieskaitot noguldījumu izmaksu un maksājumu veikšanu, notiek bez jebkādiem ierobežojumiem. Tāpat neesam tikuši informēti par mūsu korespondentkontu apkalpošanas apturēšanu ārvalstīs vai kredītlīniju slēgšanu,» teikts bankas izplatītajā paziņojumā.

Kā ziņots, reaģējot uz Maskavas lēmumu anektēt Ukrainai piederošo Krimas pussalu, ASV prezidents Baraks Obama ceturtdien paplašināja sankcijas pret Krieviju, tās attiecinot arī uz prezidentam Vladimiram Putinam tuvākajām aprindām. To vidū ir arī SMP Bank līdzīpašnieki brāļi Arkādijs un Boriss Rotenbergi. 

Dalies ar šo rakstu