FOTO: Ekskluzīva iespēja ielūkoties deju lielizrādes Abas Malas ainu demo versijā

2018. gada 23. aprīlis plkst. 9:56
Sadaļa: Dzīvesstils
Dalies ar šo rakstu

«Abas Malas» būs izrāde, kurā satiekas mūzika, deja un mūsdienu tehnoloģijas. Katrs multimediālās deju izrādes vizuālās izteiksmes elements - horeogrāfija, scenogrāfija, gaismu režija, televīzijas kameru darbs un video projekcijas - tiek veidots kā vienots veselums. Telpiskas ilūzijas radīšana, dejas papildinājums ar tematiskām lielizmēra ilustrācijām ir tikai daži no elementiem, kas būs vērojams deju lielizrādē.

Uzveduma video projekcijas un gaismas ir ne tikai vidi veidojošs elements, bet līdzvērtīga daļa šajā kustību stāstā, tāpat kā mūzika. Oriģinālmūzika, tika radīta, iedvesmojoties no konkrētu laika periodu vēsturiski muzikālā materiāla. Lai realizētu māksliniecisko ieceri, pirmo reizi Latvijā tiks vienotā sistēmā saslēgti 27 līdz 30 projektoriem, kas uz iepriekš izstrādātas programmatūras bāzes ļaus noklāt ar attēlu visu «Arēna Rīga» deju laukumu un nodrošināt to visas deju lielizrādes garumā. Mākslas projekciju skatuve būs 2000 kvadrātmetru liela.

«Latvija nav radusies tukšā vietā, tai ir dziļas saknes, kuras parādīsies un simbolzēsies lielizrādē «Abas Malas». Lielizrādē deja satiksies ar mūzikas jaunradi un tehnoloģiskiem risinājumiem,» komentē Dace Melbārde, Kultūras ministre.

«Šajā lielizrādē parādīsies laiku izjūtu uzskati, kuri Latvijas vēsturē ir nozīmīgi mirkļi,» dalās Juris Jonelis, «Abas Malas» viens no režisoriem, mākslinieciskais vadītājs.

«Grīda būs Latvijas karoga formā, kura izstāstīs Latvijas stāstu caur videoprojekcijām. Šī projekcija būs viena no lielākajām gan Latvijas vēsturē, gan scenogrāfijas uzbūves ziņā,» stāsta Didzis Jaunzems, «Abas Malas» scenogrāfs. Scenogrāfija gan «Arēnā Rīga» tiks izbūvēta turpat uz vietas un dejotāji tikai 3 dienas pirms ģenerālmēģinājuma koncerta kopā ar projekciju varēs izmēģināt.

Pasākuma izveidē būtiska loma ir sadarbības partneriem (atbalsts pakalpojumos, materiālos izrādes mākslinieciskajā izveidē). Kopumā pasākums tiek finansēts no diviem līdzekļu avotiem: ieņēmumiem no pārdotajām biļetēm un valsts budžeta finansējuma Projektam plānots valsts līdzfinansējums 626 tūkstoši eiro, no biļetēm plānotie ienākumi 237 tūkstoši eiro.

No projekta kopējām izmaksām 18% veidos nomaksātie nodokļi, autoratlīdzības plānots izmaksāt 15%, satura mākslinieciskās izveides sastāda 41%, projekta realizācijas tehniskās izmaksas (telpu, tehnikas, īre, tiešie izrāžu organizācijas izdevumi) gandrīz 45%. «Viss maksā tik cik maksā, taču Arēna Rīga ļoti ir nākuši pretī,» komentē Daiga Livčāne, «Abas Malas» producente.

15% tiks izmaksāti autoratlīdzībās māksliniekiem.

Kopumā lielizrādē piedalīsies Latvijā nebijis profesionālu dejotāju skaits uz vienas skatuves - ap 450 māksliniekiem, kas pārstāv visdažādākos deju žanrus: profesionālo baletu, profesionālo laikmetīgo deju, tautas dejas un mūsdienu deju - sākot no hip hopa līdz sporta dejām. Kopumā «Arēnā Rīga» visus koncertus varēs apmeklēt vairāk nekā 21 000 skatītāju, tāpat tas būs skatāms arī tiešraidē - Latvijas Televīzijā. Lielizrādes «Abas Malas» ilgums 1 stunda un 50 minūtes.

Deju lielizrāde «Abas Malas» notiks «Arēnā Rīga» un būs viens no kulminācijas pasākumiem Latvijas simtgadē - izrāde būs skatāma 17., 18. un 19. novembrī.

Fotogrāfijas no preses konferences un ainu demo versijas skatāmas raksta galerijā!

Dalies ar šo rakstu