Ražošana

FOTO: Nosaka Latvijā gardāko mājās sieto Jāņu siera recepti

Žanete Hāka, 17.06.2016

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Līgo svētku ieskandināšanas pasākumā, kurā kuplā skaitā pulcējās ēdienu eksperti un cienītāji, Rimi Gardēži kopā ar siera vedmeistariem noteica Latvijā gardāko mājās sieto Jāņu sieru.

Rimi siera mantojuma meklējumu finālā ar saviem sietajiem sieriem piedalījās siera sējējas no visas Latvijas, un gardākās receptes godu izpelnījās Edīte Jurjāne no Ķekavas ar Lakstīgalu ielas Jāņu sieru, informē Rimi pārstāvji.

Lai noteiktu gardākā siera recepti, Rimi Gardēži Mārtiņš Sirmais, Signe Meirāne, Ilze Jurkāne, Liene Zemīte, Normunds Baranovskis un Inga Pūce apvienojās žūrijā ar siera siešanas vecmeistarēm. Izvelēto sieru žūrija raksturoja kā daudzpusīgu, taču pati Edīte stāsta, ka viņas recepte ir ar odziņu: «Kad nolēmu izmēģināt siera siešanu, devos savā dārzā atrast pašas labākās garšvielas. Mana izvēle bija dilles un baziliks, kas lieliski viens otru papildina un piešķir bagātīgāku garšu. Mans vīrs nav iecienījis Jāņu sieru, taču šo sieru arī viņš ir atzinis par garšīgu, un prasa gatavot vēl. Panākumi šajā konkursā noteikti iedvesmos mani tālākiem eksperimentiem virtuvē.»

Par gardāko mājās sieto Jāņu sieru – desertu - tika atzīta jaunpilnieces Ženijas Liepas siera recepte, kas ieguva arī skatītāju simpātijas balvu. Gardākā mājās sietā Jāņu siera pie vīna titulu izpelnījās Regīna Daņiļeviča no Lauteres Madonas novadā ar Saulgriežu siera recepti. Nominācijā gardākais mājās sietais Jāņu siers kā pamatēdiens uzvarēja Edītes Jurjānes sietais Lakstīgalu ielas Jāņu siers, kas ieguva arī labākā siera titulu.

Rimi Gardēde un Latvijas gardāko stāstu stāstniece Ilze Jurkāne atzīst, ka pašu gatavots siers – tā ir arī mūsdienu vērtība: «Latviešu tradīcijas siet sieru kļūst aktuālas, un iet roku rokā ar mūsdienīgo un moderno, vienlaikus nezaudējot savu vēsturisko nozīmi. Pat dzīvojot pilsētā, siera siešana pašu rokām nesagādā grūtības – visas izejvielas ir ērti pieejamas, un izmēģināt siera siešanas prasmes var ikviens. Pašā galda viducī starp citiem labumiem novietot pašu sietu sieru – tas svētku mielastam piešķirs pievienoto vērtību un plašāku garšu buķeti. Aicinu šajos svētkos ikvienu celt galdā paša sietu siera rituli – saules simbolu».

Komentāri

Pievienot komentāru