Nekustamais īpašums

FOTO: Pabeigts 200 miljonu vērtais desmitgades projekts - DB viesojas uzbūvētajos Z Towers

Ingrīda Drazdovska, 12.07.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pabeigta vairāk nekā 200 miljonus eiro vērtā daudzfunkcionāla kompleksa Z Towers būvniecība Pārdaugavā.

Pašlaik vēl tiek gaidīti daži valsts un pašvaldību institūciju atzinumi, un jau drīzumā ēka tiks nodota ekspluatācijā. Z Towers ir viens no lielākajiem privātā sektora projektiem Latvijā, ko jau ilgāk nekā desmit gadus virza AS Tower Construction Management. Projekta pabeigšanas termiņš vairākkārt ir pārcelts, mainīta tā koncepcija. Tā DB 2006.gadā rakstīja, ka AS Latvijas balzams lielākās īpašnieces S.P.I. Group meitas kompānija Rīgā, Ķīpsalā, sākusi realizēt projektu, kura kopējās investīcijas varētu sasniegt 130 milj. eiro. Sākotnējais variants bija divu 30 un 25 stāvu savstarpēji savienotu augstceltņu komplekss, kur būs biroju telpas, viesnīca. Krīzes laikā šis bija faktiski vienīgais projekts Ķīpsalā, kurš tika virzīts uz priekšu, pārējie palika vien uz papīra. Tobrīd attīstītāji lēsa, ka finišs varētu būt sasniedzams 2014. gadā. Tad nāca posms, kad Latvijas nekustamais īpašums bija visnotaļ populārs investīciju mērķis ārvalstnieku vidū, kuri vēlējās iegūt termiņuzturēšanās atļaujas. Tobrīd tika plānots torņos izvietot galvenokārt dzīvokļus (dažus stāvus atvēlot arī birojiem) un piedāvāt tos iegādāties arī šim nolūkam, savukārt ideja par viesnīcu bija atmesta pilnībā. Projekta īstenošanas gaitā viens no torņiem pastiepies – abiem tagad ir 30 stāvi, tāpat ir mainīts fasādes risinājums – attīstītāji piesaistījuši starptautiski atzītu arhitektu Helmutu Jānu (Helmut Jahn), kura redzējums ir tūkstošiem logu – ziedlapiņu. Ik pa diviem stikla paneļiem ir iestrādāti vēdlodziņi, tādējādi ēkai nodrošinot gan piespiedu, gan dabisku ventilāciju.

Paredzēts, ka kompleksā varēs iebraukt gan no Daugavgrīvas, gan Raņķa dambja puses. Tajā kopumā ir 15 lifti, septiņi no tiem – biroju tornī.

Gaida starptautiskus spēlētājus

Tagad, beidzot projektu, ņemot vērā situāciju tirgū, vienā (druknākajā - dienvidu) tornī tiek piedāvātas biroju platības, kamēr otrs ir atvēlēts dzīvokļiem, turklāt vairums papildinās īres tirgu. Podiumā jeb pirmajos trīs stāvos būs uzņemšanas zona, lobijs, fitnesa klubs un baseins ar 25 metrus gariem celiņiem, atsevišķi veikali, kafejnīcas. Restorāni ir paredzēti arī viena torņa augšējā stāvā, kā arī vēsturiskajās koka ēkās kompleksa teritorijā. Visa infrastruktūra būs publiski pieejama.

Kompleksā nākotnē ik dienu dzīvos, strādās un tā pakalpojumus lietos 4,5 tūkstoši cilvēku. Šis ir pilsētas izmēra projekts, akcentē Andžejs Neguliners, AS Tower Construction Management komercdirektors.

Šobrīd ir piesaistīts fitnesa centra, augšstāva restorāna operators, noslēgti daži biroju nomas līgumi, tomēr pagaidām konkrētus nosaukumus uzņēmums nenosauc. «Mums jau ir noslēgti vairāki nomas līgumi, taču pašlaik neesam gatavi publiskot vārdus. Tirgus kopumā nav pārāk aktīvs, atliek tikai sekot tam. Tas, ka mēs uzbūvējam glītu ēku, vēl neko nenozīmē, jābūt biznesam, kas spēj atļauties tādā būt,» komentē A. Neguliners. Tirgum kopumā būtu nepieciešamas starptautiskas kompānijas, jo paļauties uz vietējiem uzņēmumiem, ka tie spēs absorbēt visas biroju platības, kas tuvākajā laikā parādīsies Rīgā, nevar, viņš uzskata.

Visu rakstu lasiet 12. jūlija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru