Jaunākais izdevums

Investējot 1, 84 miljonus eiro, Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas restaurētajos divos korpusos, kur reiz bija zirgus staļļi, nu ir atklāts Restauratoru nams.

Tajā būs moderni aprīkotas darbnīcas mūra un koka restaurācijas praktiskajām darbnīcām un tā ir vienīgā vieta Baltijas valstīs mūra restaurācijas apgūšanai. Iecerēts, ka jaunizveidotais nams būs profesionāļu kaltuve – mācību vidē labi nodrošinātu darbnīcu vieta koka un mūra restaurācijai, sniedzot iespēju praktiskās nodarbībās kursu veidā uzņemt arī citas mērķgrupas specifisku restaurācijas darbu apmācībai.

Sākot no 25. aprīļa, kad tika pieņemts novada domes lēmums par aizņēmumu Valsts kasē, īstenojot Interreg Latvijas – Lietuvas programmu un ieguldot teju 1,5 miljonu eiro Jelgavas novada pašvaldības budžeta līdzekļu, muižas kompleksa ēku pārbūvē noritējuši vērienīgi būvdarbi, divas no vēsturiskajām muižas kompleksa ēkām pārveidojot par Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas mācību korpusiem.

Restauratoru nams jeb Zirgu stallis divus gadus stāvēja tukšs, jo tā tehniskais stāvoklis vairs neļāva telpās aizvadīt mācību stundas. Tagad nams sagaidījis savu otro dzīvi un ir gatavs uzņemt audzēkņus. Pirmajā stāvā izveidotas un aprīkotas Mūra restaurācijas un kokgaldniecības restaurācijas darbnīcas, savukārt otrajā stāvā - telpas tapsēšanas, krāsošanas, kompozīcijas, krāsu mācības un citām darbnīcām, atvēlēta vieta arī transformējamai konferenču telpai semināriem, teorētiskām apmācībām un diskusijām. Savukārt Restauratoru nama blakus ēkā izveidotas darbnīcas monumentāli dekoratīvai veidošanai, izstāžu telpas un noliktavas telpas. Projekta ietvaros iegādātas gan elektroiekārtas, darba galdi, specifiski restaurēšanas veikšanai nepieciešamie rokas instrumenti un materiāli. Iegādātas arī modernas tehnoloģijas – 3D printeris ar skeneri, lai restaurācijas procesu veiktu pēc iespējas mūsdienīgāk.

“Lai radītu mācību vidi atbilstošu darba tirgum, mazinot prasmju nesakritību ar darba tirgus vajadzībām, projekta ietvaros esam gan smēlušies bagātīgu pieredzi studiju vizītēs Vācijā, gan sadarbībā ar Vācijas amatniecības kameru tapis metodiskais un materiālais nodrošinājums. Skolas attīstība tieši restaurācijas apmācībā ir spēcīgi stiprināta. Arī aprīkojums – ja līdz šim bija pieejams visai skops, tad tagad var darboties ar jaudu. Ēku pārveides procesā mums bija svarīgi pēc iespējas vairāk saglabāt šo ēku būtību, nezaudējot vēsturiskumu. Svarīgi ir pašiem mācēt saglabāt vēsturisko kultūras mantojumu, ar kuru var lepoties, tad arī varēsim to mācīt citiem”, stāsta Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas direktore Lilita Leoho.

Energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus un atjaunošanas darbus objektā SIA “Bildberg” veica kopumā par 1 792 100 eiro ar PVN. Tehnisko projekta izstrādi ēkām veica SIA “Lūsis V” par 19 763 eiro, autoruzraudzību SIA “Vertti” par 12 076 eiro, savukārt būvuzraudzību veica SIA “Lerix” par 12 094 eiro. Kopējās izmaksas veido 1 838 232 eiro. Par būvprojekta izstrādi Jelgavas novada pašvaldība jau ir norēķinājusies, tādēļ Valsts kasē uz 25 gadiem plānotā aizņēmuma summa ir 1 481 189 eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Nekustamais īpašums

Rakstniecības un mūzikas muzeja topošās mājvietas atjaunošanai pieteikušies seši pretendenti

Db.lv, 31.05.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) iepirkumā Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) topošās ekspozīcijas mājvietas – vēsturiskā nama Mārstaļu ielā 6 atjaunošanai muzeja ekspozīcijas vajadzībām pieteikušies seši pretendenti, informē VNĪ.

VNĪ uzsāk iepirkuma izvērtēšanu un par tā rezultātiem ziņos tuvākā mēneša laikā.

Ēka Mārstaļu ielā 6, Rīgā kļūs par RMM pārstāvētajām abām radošajām nozarēm – latviešu rakstniecībai un mūzikai – veltītas ekspozīcijas mājvietu, kur saistošus stāstus un aizraujošas leģendas atradīs gan bērni, gan jaunieši, gan pieaugušie, gan profesionāļi, gan vienkārši garāmgājēji un tūristi. Plānots, ka 2022. gada nogalē nams vērs durvis ar jaunu, unikālu ekspozīciju, kas stāstīs par rakstnieku un mūziķu personībām, liekot akcentu uz pašu radīšanas procesu.

Piedāvājumus iepirkumā iesnieguši būvuzņēmēji: AS "BŪVUZŅĒMUMS RESTAURATORS", SIA "Delta Construction", SIA "Ostas celtnieks", SIA "RERE MEISTARI", "SIA "Eltex" un SIA "LAGUTA"" AS "UPB" – sākot no 2,9 līdz 3,8 miljoniem eiro (bez PVN). Ēkas atjaunošana un pielāgošana muzeja vajadzībām tiks finansēta no Kultūras ministrijas piesaistītajiem valsts budžeta līdzekļiem, plānotajiem muzeja nomas maksājumiem. Par iepirkuma uzvarētāju un līguma summu varēs runāt tikai pēc piedāvājumu izvērtēšanas.

Komentāri

Pievienot komentāru