FOTO,VIDEO: Juriste ar rotu koferīti 

Zīmola «Korola» stāsts aizsācies interesanti. Lai gan sākotnēji tas nebija plānots kā bizness, desmit gadu laikā iegūts klientu loks, kas vēlas nēsāt šīs rotas. To darināšanā izmantoti zīmola «Swarovski» kristāli. Gadu gaitā zīmolu pamanījuši arī konkurenti, kuri cenšas rotaslietas atdarināt, stāsta SIA «Korola design» īpašniece Jekaterina Koroļa.

Monta Glumane, 2018. gada 15. novembris plkst. 13:40

Rotaslietu darinātāja stāsta, ka sākotnēji rotas veidojusi sev, jo veikalos nevarēja atrast to, ko meklēja. «Svētku laikā uzdāvināju pāris rotas arī draudzenēm, viņas novērtēja. Vēlāk izveidoju rotu komplektus un, strādājot par juristi, piedāvāju savām klientēm. Sāku piedalīties arī dažādos tirdziņos,» zīmola pirmsākumus atceras J. Koroļa.

SIA «Korola design» ir ģimenes uzņēmums, kurā darbojas arī J.Koroļas mamma. Viņa ir galvenā dizainere visām mākslinieciskajām rotām – brošām un kaklarotām. Zīmols izveidots pirms aptuveni pieciem gadiem, bet veikals un darbnīca Antonijas ielā, Rīgā - pirms aptuveni diviem.

J.Koroļa stāsta, ka sākotnēji strādājusi gan kā juriste, gan attīstījusi rotu zīmolu. Lai arī baidījusies pilnībā pievērsties rotu biznesam, tomēr sapratusi, ka ir jāmēģina, jo vienmēr var atgriezties algotā darbā. «Mūsu zīmola pirmais un galvenais nosacījums ir, ka mēs neiepērkam citu veidotas rotas un nepārdodam ar savu zīmolu. Vienmēr radām paši,» skaidro J.Karoļa. Viņa stāsta, ka ir daudz pastāvīgo klientu, kuri zīmola rotaslietas nēsā jau desmit gadus. «Viņi atceras mani kā meiteni ar koferīti, jo sākotnēji rotaslietas tirgoju koferī,» stāsta zīmola radītāja. Viņa novērojusi, ka zīmola klientes uz veikalu jau ved arī meitas. Pārsvarā zīmola klientes ir vecumā no 25 līdz 55 gadiem.

Rotaslietu zīmola piedāvājumā ir, sākot no maziem ikdienas auskariem, ķēdītēm līdz pat lielām un izšūtām rotām, kā arī gredzeniem. Cenas ir, sākot no 20 līdz pat 115 eiro. Tāpat pieejamas arī vīriešu rotas – rokassprādzes un aproču pogas. Pieprasītākās no rotām ir auskari, rokassprādzes un kaklarotas.

Pavisam nesen uzņēmumam noslēgts līgums ar zīmolu «Swarovski», kas apliecina, ka «Korola» rotaslietās tiek izmantoti kristāli un pērles no «Swarovski». Visiem auskariem vietās, kuras ir saskarē ar ausi, tiek izmantots sudrabs vai apzeltīts sudrabs. Galvenokārt rotastaslietu izejmateriāli atceļo no «Swarovski» rūpnīcas Austrijā. Šobrīd tiek veidota rotaslietu līnija, kurā tiks izmantoti materiāli no Itālijas.

«Esmu pateicīga, ka arī mans vīrs atbalsta šo biznesu, jo ir bijušas reizes, kad šķiet, ka ir jāpārtrauc, bet viņš mani pamudina, ka jāturpina. Ir brīži, kad klājas labāk, un ir - kad sliktāk, bet nevaru teikt, ka šis bizness nav pelnošs,» stāsta J.Koroļa.

Sākotnēji netika veidots biznesa plāns, arī zīmola stratēģija izveidota tikai nesen. «Visu sākam no otra gala. Tas ir mans sirds darbs, tāpēc dominē emocijas un rotas. Otršķirīgs paliek biznesa moments. Bieži vien nepareizi tiek sarēķinātas cenas un zūd peļņas koeficients,» atzīst J.Koroļa.

Šobrīd zīmola rotaslietas pieejamas ne tikai veikalā/darbnīcā Antonijas ielā, bet arī dažos citos veikalos. Zīmola radītāja stāsta, ka jau sākotnēji nolēmusi, ka «Korola» rotaslietas netiks tirgotas visur. Viņasprāt, svarīga ir individuāla pieeja klientam, stāsts par materiālu izvēli, nēsāšanu, kā arī tas, lai rotas būtu skaisti izvietotas un kristāli nopulēti. «Kādu laiku pamēģināju sadarboties ar vairākiem veikaliem, līdz ieraudzīju, ka kādā veikalā mūsu rotaslietas izvietotas otrādi un šķībi. Es stāvēju pie stenda ar asarām acīs. Visu nakti negulēju, no rīta pamodos un sev pateicu – viss, es ņemu no veikaliem preci ārā. Labāk ir mazāk nekā tā,» stāsta J.Koroļa.

Rotaslietu segmentā pastāv arī negodīga konkurence. Tā, piemēram, zīmola «Korola» radītāja pirms pāris gadiem sapratusi, ka ir kāds zīmols, kurš veido līdzīgas lietas kā viņa, rada cenu dempingu un izvēlas zemākas kvalitātes materiālus. «Katrs var izdarīt izvēli un spriest, kurš no kura noskatās idejas. Sākumā es par to ļoti pārdzīvoju, bet klientes mani mierināja un teica – fantastiski, jūs esat daudz sasnieguši, ja kāds atdarina,» stāsta J.Koroļa. Tāpat viņa novērojusi, ka Latvijas tirgū bieži vien zīmoli pārdod citu zīmolu rotas, bet neinformē par to klientus.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

«Es vēlos strādāt nozarēs, kur nav tādas regulācijas, nav tādas valsts iejaukšanās...

Vēstniecība, pārstāvniecība, savrupnams, kultūras un darījumu centrs, muzejs, izstāžu telpa,...

Eksports ir viens no galvenajiem valsts attīstības virzītājspēkiem, un uzņēmumiem tas ir svarīgs solis...

Āgenskalns pēdējo gadu laikā ir kļuvis par arvien pieprasītāku vietu dzīvošanai, nereti...

Viens no jaunākajiem nozares uzņēmumiem Liepājā ir SIA Sikksi, kas Latvijas kontekstā...

Bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens izglābj PNB Banku (bijušo Norvik Banku),...

No šīs sadaļas
2018. gada 11. decembris plkst. 12:40

Ivars Saide 20 savas dzīves gadus ir strādājis šovbiznesa industrijā - bijis...

2018. gada 22. novembris plkst. 6:14

Rīdzinieki Zane un Reinis Maskavi saskata skaistumu tajā, ko citi uzskata par...

2018. gada 12. novembris plkst. 11:53

Atvērts vēl viens kafijas namiņš «Kurts coffee» - tagad kafija tiek piedāvāta...

2018. gada 12. novembris plkst. 7:25

Bundzinieka, amatnieka Krišjāņa Kupcāna pirmās radītās bungas, kas paredzētas pašam, vēl arvien...

2018. gada 07. novembris plkst. 6:26

InEx Homeopathic Skincare ambīcija ir iekļūt desmit lielāko pasaules dabīgās kosmētikas tirgus...

2018. gada 06. novembris plkst. 14:42

Tiek dots starts interneta platformai «Visas iespējas», kas apkopo dažādas iespējas jauniešiem...

2018. gada 06. novembris plkst. 9:21

Zīmols Oak’a BBQ iepazīstina Latviju ar ASV barbekjū (BBQ) tradīcijām, kuras aizgūtas...

2018. gada 06. novembris plkst. 6:55

Kopš vasaras SIA Peldu brūzis, kur top degvīns Akmeņlauzis, ražošanas telpas no...

2018. gada 05. novembris plkst. 8:54

Cilvēka labsajūta ir ne vien katra personīgā darīšana, bet arī nopietns darba...

2018. gada 05. novembris plkst. 6:44

Burgernīcas Street Burgers vadītājs Aleksandrs Vēvers Āgenskalnā atvēris picēriju Street Pizza,...