Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Liepājas inovāciju uzņēmums “InPass” kopā ar Liepājas Universitāti un Dānijas partneriem izstrādās unikālu kuģu emisijas uzraudzības sistēmu.

Sadarbībā ar dabas un inženierzinātņu fakultāti un diviem Dānijas partneriem tiks izstrādātas kuģu emisijas uzraudzības sistēmas, kā rezultātā taps unikāla mērierīce – komunikāciju kontrolieris.

"Aviācijas un kuģniecības nozarēs šobrīd visstraujāk pieaug siltumnīcu gāzu emisiju apjomi. Jau no pagājušā gada visā pasaulē ir stājies spēkā kuģu degvielas sēra satura ierobežojums. Šo nozaru radīto emisiju apjoms pēdējo 30 gadu laikā ir palielinājies visstraujāk visas transporta nozares vēsturē," norāda uzņēmuma vadītājs Raivis Ekšteins.

Emisiju sistēmas uzraudzībai “InPass” tehniskā komanda izstrādās unikālu mērierīci, kura ir nepieciešama, lai nodrošinātu savstarpējo komunikāciju ar pārējām sistēmā uzstādītajām mērierīcēm. Tās uzdevums būs apkopot datus un uzglabāt serverī, lai tos pēc tam varētu izanalizēt. “No mūsu sadarbības partneru puses tā ir liela uzticēšanās un līdzšinējā uzņēmuma darbības pieredze būs noderīga unikālas mērierīces tapšanā,” ir pārliecināts R.Ekšteins.

Starptautiskā projekta vadošais partneris ir Dānijas uzņēmums “Instrumatic Marine”, kuram ir vairāk nekā 40 gadu liela pieredze vides monitoringā. Viens no projekta sadarbības partneriem ir Dānijas Nacionālais metroloģijas institūts. Tas ir viens no septiņiem Dānijas pētniecības un tehnoloģiju organizāciju asociācijas (GTS) bezpeļņas uzņēmumiem, kas sniedz plašus pakalpojumus un atbalstu privātajiem un valsts uzņēmumiem, kas saistīti ar jaunākajām tehnoloģijām, tajā skaitā ar metroloģijas sistēmām un to akreditāciju. Ik gadu institūts piedāvā jaunus un uzlabotus pakalpojumus, kuri ir balstīti fundamentālās metroloģijas jomās. Šajā projektā institūts mērierīcei izstrādās sensoru.

Unikālā komunikācijas kontroliera izstrādē ir iesaistīta arī Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultāte, kura veiks matemātiskus aprēķinus un testus, lai nodrošinātu nevainojamu mērierīces darbību. Līdz jūlija beigām ir plānots pabeigt darbu pie ierīces prototipa izveides, kam sekos dažādi ierīces testēšanas darbi.

Visu projektu ir plānots realizēt līdz 2023. gada augustam.

Projekts tiek īstenots “Eurotars-2” programmas ietvaros un līdzfinansējumu nodrošina Valsts izglītības attīstības aģentūra un Dānijas Inovāciju fonds (IFD). “Eurostars-2” ir Eiropas Komisijas programmas “Apvārsnis 2020” un “EUREKA” Sekretariāta apvienotā programma, kas atbalsta pētniecībā un attīstībā iesaistītus mazos un vidējos uzņēmumus inovatīvu produktu, pakalpojumu vai tehnoloģiju izstrādē.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kurzemes biznesa forums pulcē uzņēmējus un nozaru ekspertus, lai rastu atbildes uz to, kā būt konkurētspējīgiem, kā strādāt inovatīvi un kā veidot un attīstīt biznesu mūsdienu mainīgajos apstākļos. Visas dienas garumā apmeklētajiem būs iespēja uzklausīt dažādu nozaru ekspertus, uzdot tiem jautājumus un mijiedarboties ar biznesa līderiem.

Forums norisinās 17.maijā, klātienē, Ventspilī, koncerzālē “Latvija” un tiešraidē, plkst. 10:00 – 17:30. Plašāka informācija par pasākumu: www.kurzemesbiznesaforums.lv

Programma

I DAĻA - IEDVESMAS STĀSTI

Moderators: Pauls Timrots

10:00 – 10:20 Atklāšana. Jānis Vītoliņš, Ventspils valstpilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs

10:20 – 10:35 Eksports uz 100+ valstīm bez neviena ārvalstu komandējuma. Jānis Kulbārdis, SIA “Azeron” līdzdibinātājs

10:35 – 10:55 Saspēle

Lauris Aleksejevs, Restorāna 36.line vadītājs

Kristaps Skutelis, “TestDevLab”, sabiedrisko attiecību vadītājs, tehnoloģiju bloga Kursors.lv vadītājs

Komentāri

Pievienot komentāru