Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas uzņēmums “Viangoo” izstrādājis digitālu platformu, kas ļaus būvniecības uzņēmumiem kravu pārvadājumus organizēt elektroniski, tādējādi būtiski optimizējot to darbību.

“Viangoo” ir izveidots ar 100% Latvijas privātā kapitāla investīcijām un pāris gadu laikā plāno kļūt par vadošo beramkravu pārvadājumu organizēšanas platformu Baltijas valstīs.

Izmantojot informācijas tehnoloģiju sniegtās iespējas, uzņēmumiem tiks nodrošināts digitāls risinājums beramkravu piegādes ķēžu dalībnieku komunikācijai, apvienojot tos vienotā platformā. Uzņēmums pie lietotnes izveides strādājis divus gadus, sadarbojoties ar “Cube Mobile”, kas iepriekš izstrādājis aplikācijas tādiem uzņēmumiem kā “Pasažieru Vilciens”, “Elektrum”, “Citadele” un citiem.

“Šobrīd beramkravu sauszemes pārvadājumi tiek organizēti tāpat kā tas ticis darīts desmitiem gadu – neskaitāmi pieraksti papīra formā, nemitīgas sazvanīšanās par piegādes laiku izmaiņām un galamērķa adrešu precizēšanu, manuāla piegādes atskaišu sagatavošana un rēķinu apmaiņa pa pastu. Vēlamies modernizēt kravu pārvadājumu sektoru - informāciju tehnoloģijas šobrīd ļauj pilnībā digitalizēt kravu piegādes pārvaldīšanas procesus, tādējādi optimizējot gan uzņēmumu procesu pārvaldību, gan padarot beramkravu pasūtīšanu ērti pieejamu – to ir iespējams izdarīt viedtālruņa aplikācijā, neveicot nevienu telefona zvanu. Baltijas kopējais beramkravu tirgus veido aptuveni 1 miljardu eiro, tāpēc tirgus modernizēšana ir loģisks solis,” skaidro “Viangoo” dibinātājs un izpilddirektors Pēteris Kļaviņš.

“Viangoo” savu darbību uzsācis šī gada janvārī un kopā ar sadarbības partneriem jau šobrīd ir izveidojis vairāk kā 70 kravas mašīnu plašu tīklu, kas transportē Latvijā pieprasītākos beramkravu materiālus - smilti, šķembas, dolomītu, melnzemi, granītu, būvgružus un citus būvniecības materiālus. Uzņēmuma klientu lokā atrodami Latvijā zināmi būvniecības nozares uzņēmumi – A/S A.C.B., SIA ”Tilts”, SIA “Torensberg”, SIA “Asfaltbūve” u.c.

“Kravu pārvaldīšanai digitālā vidē ir vairākas priekšrocības. No uzņēmuma perspektīvas tas palīdz sekot līdzi resursu efektīvai izmantošanai un sekmēt kravu piegāžu plānošanu, jo tiešsaistē operatīvi iespējams sekot līdzi kravu plūsmai, saņemt tūlītējas piegāžu atskaites, kā arī ietaupīt laiku grāmatvedības datu apstrādē. Digitāls risinājums palīdz arī ēnu ekonomikas izskaušanā, jo cenu piedāvājumi un rēķinu automatizēšana nodrošina datu caurspīdīgumu gan uzņēmumam, gan patērētājam. Tāpat, būs iespējams īstenot būtisku piegādes maršrutu optimizāciju. Nozarē strādājošajiem nav noslēpums, ka šobrīd piegāžu transports netiek izmantots efektīvi un kravas mašīnas bieži mēdz pārvietoties tukšas. Procesa digitalizācija ļauj pilnvērtīgi organizēt kravas mašīnu noslogojumu, tādējādi samazinot piegādes izmaksas un un CO2 kaitīgo izmešu daudzumu atmosfērā,” stāsta “Viangoo” pārstāvis.

Uzņēmuma attīstības plāns paredz pāris gadu laikā kļūt par vadošo beramkravu piegādes automatizācijas risinājumu Baltijas valstīs, ar plāniem izvērst darbību Skandināvijas un Rietumeiropas valstīs.

Komentāri

Pievienot komentāru